+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Bir hakimi HSYK na şikayet ettim

Bir hakimi HSYK na şikayet ettim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bir hakimi HSYK na şikayet ettim

Hakimler hukuksuz veya hukuka aykırı karar aldığı zaman bunun da bir mahkemesi veya cezası olmalı diye düşünüyorum. Kanun önünde herkes eşit olmalı ve yargılanabilmelidir. Eğer bazı insanlara ayrıcalık yaparsanız o zaman savcı Z.Ö. gibi insanlar çıkıp siyasi emellerini savcılık yetkileriyle yapmaya başlarlar. Bunun bir çözümü mutlaka olmalı.Varsa burdaki sayın hukukçu üyelerden duymak isterim. Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Bir hakimi HSYK na şikayet ettim konulu yargıtay kararı ara
    Bir hakimi HSYK na şikayet ettim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın bdemiray; kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın. Anlattığınız belgeleri görmeden ,yazdıklarınıza istinaden davanız yargıtaydan bozulur diye düşünüyorum.Ayrıca hakimi şikayet ettiğinizden dolayı hakim size karşı nasıl bir dava açabilir?Böyle bir kanıya neden kapıldınız? Adalet kimi zaman ağır işler ama inanın ki su akar daima yatağını bulur ve doğru asla şaşmaz. Benzer durumlarda ceza alan,davadan el çektirilen bir çok vakaya tanık oldum.Sonuna kadar hakkınızı arayın .Kaldı ki bu sadece sizin değil kızınızın da geleceği için çok önemli. Bazen canım ülkemde " Bilmez damdaki kemancı mehterin vurduğu marşı.Susar en coşkun yerinde gösterişi es'te yapar.Öyle hassas milletiz ki güzel sanatlara karşı.Körlerimiz renkli resim,sağırımız beste yapar " durumları yaşansa da unutmayınız ki "son sözü hep direnenler söyler".

İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı çoban rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ceza alan birine rastlamadık diyenler, ceza alan o birini görsün diye,

Buyurunuz :

"Duruşmaya Katibi Sokan Hakime Hapis Cezası Verildi

"Konya'nın Bozkır ilçesinde duruşmaya bakması için zabıt katibini gönderdiği öne sürülen hakim, Seydişehir ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı... " ( Haberler.com )

Demek ki şikayet edince hak yerini bulabiliyormuş !

Kabahat duyarsız ya da aciz veya " neme gerek" diyen vatandaşta bence.
    Yalnız burada görevini yapmayan vede ehli olmayan kişiyi hakim koltuğuna oturtturan bir hakim söz konusu.. verilen ceza az bile...

Sayın Hakkarili Arzuhalci'nin dile getirdiği konu ise, anladığım kadarıyla görevini kusurlu yapan hakimlerle ilgili...

Nerede
    MERSİN
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok teşekkürler verdiğiniz cesaret için eylül 28 bende sonuna kadar gidecem.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Alıntı erhan.ist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hakimler hukuksuz veya hukuka aykırı karar aldığı zaman bunun da bir mahkemesi veya cezası olmalı diye düşünüyorum. Kanun önünde herkes eşit olmalı ve yargılanabilmelidir. Eğer bazı insanlara ayrıcalık yaparsanız o zaman savcı Z.Ö. gibi insanlar çıkıp siyasi emellerini savcılık yetkileriyle yapmaya başlarlar. Bunun bir çözümü mutlaka olmalı.Varsa burdaki sayın hukukçu üyelerden duymak isterim. Saygılarımla
    Hakimleri yargı önüne çıkarmak, verecekleri kararlarda bağımlı ve bağlı hale getirir. Her davayı kaybedenin hakimi taraflı davranmakla suçladığı, hatta avukatını dahi suçladığı düşünülürse, şikayet hakkı Anayasal hak olmakla birlikte maksadı aşan bir durum oluşur. Kendi hakkındaki şikayete ilişkin Yargılamaları takip etmeye çalışan bir yargıcın mesleğini yürütürken bundan etkilenmemesi de mümkün değildir.
    Şu anda cari olan sisteme göre hakim şikayet edilebilir, ancak tutup bunu muhakeme (yargılama) şeklinde yapmak son derece sakıncalıdır. Adalet bakanlığı müfettişleri, yapılan şikayetleri sürekli değerlendirmektedir. (Genel teftişler hariç).

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hakimleri yargı önüne çıkarmak, verecekleri kararlarda bağımlı ve bağlı hale getirir. Her davayı kaybedenin hakimi taraflı davranmakla suçladığı, hatta avukatını dahi suçladığı düşünülürse, şikayet hakkı Anayasal hak olmakla birlikte maksadı aşan bir durum oluşur. Kendi hakkındaki şikayete ilişkin Yargılamaları takip etmeye çalışan bir yargıcın mesleğini yürütürken bundan etkilenmemesi de mümkün değildir.
    Şu anda cari olan sisteme göre hakim şikayet edilebilir, ancak tutup bunu muhakeme (yargılama) şeklinde yapmak son derece sakıncalıdır. Adalet bakanlığı müfettişleri, yapılan şikayetleri sürekli değerlendirmektedir. (Genel teftişler hariç).
    SAyın Feyz, örneğin benim davamda aleyhime hiçbir delil olmadığı halde hakim aleyhime karar verdi. Bunu da bilerek ve isteyerek yaptı. Çünkü herşey çok net, eşim onu dövüp dişini kırdığımı iddia ediyor, elinde adli tıp raporu falan yok, getirttiği şahitler de "eşimi döverken görmediklerini söylüyorlar, ama yumruk atıp eşimin dişini kırdığımı gördüklerini söylüyorlar( direkt yalan beyan) hem de 3 kişi, ama eşimin kırılan bir dişi de yok. Herşey soyut iddia, doktor muayenesi dahi istemiyor hakim. Sonra da eşimi dövdüğüme hükmederek boşanmaya karar veriyor. Herşey aynen böyle dosyada. Bu hakim sizce neden böyle bir karar vermiştir?

Nerede
    MERSİN
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Feyz siz bir hukukçusunuz benim davamda küçük kızım şizofreni hastası annesi tarafından darp edildiği ve raporları olduğu halde hakim ben hiç bir annenin çocuğunu dövebileceğine inanmıyorum diyerek raporları es geçmiştir.Sizce bu adaletmidir. Sizin adalet anlayışınızla hakimin adalet anlayışından hiç bir farkı yok herhalde, kaldıki demokrasilerde anayasa önünde herkes eşittir. Ben nasıl görevimden dolayı yargılanabiliyorsam görevini eksik ve kusurlu yapan hakim değil kim olursa olsun adalet önünde hesap vermekle mükelleftir. Yargı herkese objektif olmalıdır diye düşünüyorum. MÜFETTİŞSİZ.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bdemiray rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Feyz siz bir hukukçusunuz benim davamda küçük kızım şizofreni hastası annesi tarafından darp edildiği ve raporları olduğu halde hakim ben hiç bir annenin çocuğunu dövebileceğine inanmıyorum diyerek raporları es geçmiştir.Sizce bu adaletmidir. Sizin adalet anlayışınızla hakimin adalet anlayışından hiç bir farkı yok herhalde, kaldıki demokrasilerde anayasa önünde herkes eşittir. Ben nasıl görevimden dolayı yargılanabiliyorsam görevini eksik ve kusurlu yapan hakim değil kim olursa olsun adalet önünde hesap vermekle mükelleftir. Yargı herkese objektif olmalıdır diye düşünüyorum. MÜFETTİŞSİZ.
    Hakimler aldıkları hatalı kararlardan ötürü yargılanamayacaksa adaletin sağlanabileceğine inanmıyorum. Böyle saçma sapan bişey olamaz. Diyorlar ki hakim yanlış bir karar alırsa ayrgıtaydan düzeltilir. Sanki yargıtaydan 3 gün sonra karar geliyormuş gibi konuşuyor herkes. Kardeşim bu ülkede zekeri öz de yargılanacak onun gibi görevini kötüye kullanan ergenekon davasının hakimleri de yargılanacak. en sonunda bunu asker yapacak göreceksiniz inşallah.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar bir akşam işten çıktım aracımla eve giderken aracımın önü kesildi. Darp edildim.Polisi arayarak yardım istedim. Sarhoş saldırganlar yakalandı.10 gün iş göremez raporum var. Nihayet mahkemeye çıktık. Ben vekil tutmadım. Medyadan arkadaşlarım da duruşmayı izlemeye geldiler. Ve ister inanın ister inanmayın. Dava hakimi beni azarlayarak soru sormaya başladı. "Ne işin vardı gecenin o saatinde orda vs."Önce neye uğradığımı şaşırdım.Mağdur olan bendim ama suçlu muamelesi görüyordum.Hatta" ben bir bayan olarak bana saldıran iki sarhoşu dövmeye kalmışım.Benden korkmuşlar.Bunların hepsinin bir rüya olmasını dilerdim ama MAALESEF gerçek. Bu kadar azarın üzerine saldırganlara ceza verildi ama hükmün geriye bırakılması kararıyla. Yani en ucuzuyla,en azından yasaya biraz uyarak.Ama aradan 8yıl geçsede benim yaşadığım travma hiç geçmedi.Hala o kabusun etkisindeyim. Adalete,insanlara güvenim kalmadı. Her kavga manzarası, film sahnelerinde ben 8 yıl öncesine dönüyorum. Duruşmadan çok değil 9 gün sonra o beni azarlayan hakimi sanıkların restoranında,sanıkların akrabası vekille gayet samimi bir şekilde şerefe kadeh kaldırırken gözlerimle gördüm.Yorum yapmak ağırıma gidiyor.Adalet bu kadar ucuz değil çünkü. O hakimi şikayet etmedim. Ama dayanamadım. "BİLMELİ ÖZ DEĞERİNİ İTLER KEMİRDİĞİ HALTIN,YOKSA BULUNMAZ DENİZDE KÜTÜK SELE KAPILIRSA,CİN'LER ŞEREF KÜRSÜSÜNDE BIRAKMAZ DEV'LERE ALTIN,ÖNCE MADALYA TÖRENİ SONRA YARIŞ YAPILIRSA....Ona bu dörtlüğü gönderdim.Birgün,biryerlerde sorulacak gerçek adalet varsa,hakkımı orada aramak ve almak umuduyla....

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Eylül28 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar bir akşam işten çıktım aracımla eve giderken aracımın önü kesildi. Darp edildim.Polisi arayarak yardım istedim. Sarhoş saldırganlar yakalandı.10 gün iş göremez raporum var. Nihayet mahkemeye çıktık. Ben vekil tutmadım. Medyadan arkadaşlarım da duruşmayı izlemeye geldiler. Ve ister inanın ister inanmayın. Dava hakimi beni azarlayarak soru sormaya başladı. "Ne işin vardı gecenin o saatinde orda vs."Önce neye uğradığımı şaşırdım.Mağdur olan bendim ama suçlu muamelesi görüyordum.Hatta" ben bir bayan olarak bana saldıran iki sarhoşu dövmeye kalmışım.Benden korkmuşlar.Bunların hepsinin bir rüya olmasını dilerdim ama MAALESEF gerçek. Bu kadar azarın üzerine saldırganlara ceza verildi ama hükmün geriye bırakılması kararıyla. Yani en ucuzuyla,en azından yasaya biraz uyarak.Ama aradan 8yıl geçsede benim yaşadığım travma hiç geçmedi.Hala o kabusun etkisindeyim. Adalete,insanlara güvenim kalmadı. Her kavga manzarası, film sahnelerinde ben 8 yıl öncesine dönüyorum. Duruşmadan çok değil 9 gün sonra o beni azarlayan hakimi sanıkların restoranında,sanıkların akrabası vekille gayet samimi bir şekilde şerefe kadeh kaldırırken gözlerimle gördüm.Yorum yapmak ağırıma gidiyor.Adalet bu kadar ucuz değil çünkü. O hakimi şikayet etmedim. Ama dayanamadım. "BİLMELİ ÖZ DEĞERİNİ İTLER KEMİRDİĞİ HALTIN,YOKSA BULUNMAZ DENİZDE KÜTÜK SELE KAPILIRSA,CİN'LER ŞEREF KÜRSÜSÜNDE BIRAKMAZ DEV'LERE ALTIN,ÖNCE MADALYA TÖRENİ SONRA YARIŞ YAPILIRSA....Ona bu dörtlüğü gönderdim.Birgün,biryerlerde sorulacak gerçek adalet varsa,hakkımı orada aramak ve almak umuduyla....
    Eğer bu ülkede savcılar ve hakimler her haltı yemekte serbest bırakılırsa, onlar da birer vatandaş gibi muamele görmezlerse birçok masum insan bundan çok zarar görecektir. İnsanoğlu nefsine her zaman yenik düşebilir. Bu insan bir hakim de olabilir bir savcı da bir başbakan da. Her insan suç işleyebilir. Ama suç işleyen kişiler hakim veya savcı olur da yargılanması engellenirse işte ortaya zekeriya öz gibi savcılar çıkar insanları suçsuz yere hapislerde çürütür, siyasi emellerine hizmet ettiği vatan hainlerinin eski makam arabalarını kullanacak kadar yüzsüzleşebilmektedir. Sorarım size dünyada bir örneği daha var mı?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php63433-Bir-hakimi-HSYK-na-sikayet-ettim

hsyk hakim şikayet

Hsyk şikayet

http:www.hukuki.netshowthread.php63433-Bir-hakimi-HSYK-na-sikayet-ettim

hsyk da dilekce ucreti varmihsyk hakimi sikayetim hsykya şikayet dilekçesi örneğihakimi nereye şikayet edebilirimhsyk ya basvuru ucreti varmihsyk başvuru sorgulahakimleri sikayet yoluHakim şikayetihakim savcı nasıl şikayet edilirhakimi şikayet etmekhakim nasıl şikayet edilirhakim nasil sikayet edilirbir hakim nereye sikayet edilirhakimi hsyk ya şikayet dilekçesihsyk şikayet takipbir dava hakimini nereye sikayet edilirhakim şikayet edilir mihsyk sikayethakim hakinda hsky ya sikayet etmehsyk ya şikayet nasıl yapılıridare mahkemesi hakimleri nereye şikayet edilir
Forum