Son günlerde bankalar sattığımız ürünlerin blokesini artırdılar. Buna bizi ticari olarak zor duruma soktu. Çünkü genelde firma olarak sermayesi olmayan müşterinin siparişi ile çalışıyoruz.
Yani siparişi alıp stoklu firmalardan karşılıyoruz. Ama bloke oranlarından dolayı zor duruma düştük.
5 yıldır lekelenmeyen adımıza leke gelecek diye korkuyorum. siparişlerinin çoğunu belirli bahanelerle bekletiyorum.
Bu duruma çare aramak için ortaklık aradım ama bazıları sayha kombassan yimpaş kimpaş kafasında olduklarından, bazılarına anlatamadığımdan bazılarıda sahte 2.el faturasız ürünlerini sattırma meraklarından etik ticaret sahibi bir ortak bulamadım.
Geçenlerde bir site hediye çeki satmıştı. Bende ordan aklıma geldi.
Bizdede puan uygulaması var. Müşteri birktirdiği puanlarla bişeyler alabiliyor.
Ben bir ürün ilanı açsam, desemki bu ilan ortaklık ilanıdır. Bu ilanlar puana çevrilecek. Puan olarak hesabınıza yüklenecek. Satın almadna dolayı hesabıma geçen para siparişlerimde sermaye olarak kullanılacak. Ve yapılan kardan bir miktarı puan olarak var olan puanlarınız üstüne eklenecek.
Üye ve referans sipariştende puan alacaksınız. Böylece küçük paralarla iyi bir yatırım sahibi olacaksınız.
Puanınızı istediğiniz zaman harcayabileceksiniz.Veya başvuru ile 15 iş gününde nakit karşılığını hesabınıza nakit olarak alabilceksiniz.
Bunun muhasebe durumunu öğrendim.
Benim öğrenmek istediğim tüketici kanununda yeri nasıldır. Neler yapıabilir. Uygunmudur?
Mesela müşteri ürün satın almış oluyor. kargolanması gerekiyor.Oysa burda ne kargolama var nede ürün satışı?