+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 5´e kadar toplam 12 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  İstanbul, Turkey.
  İletiler
  12
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!

  Değerli platform üyeleri,

  11.09.2008 tarihinde Bimeks Mağazası’ndan 856,10TL’ye (%18 KDV dahil) Medion marka dizüstü bilgisayar satın aldım. Notebooku satın alırken 1 yıllık Teknokask da yaptırdım (Teknokask hakkında detaylı bilgi için www.teknokask.com.tr). Teknokask kullanıcı hatalarını ve garanti kapsamı dışında kalan arızaları sigorta altına alıyor (sözleşmesi ektedir). Bir arkadaşım notebook şarj olurken şarj kablosuna takıldı ve bilgisayarın güç yuvası zarar gördü. Notebooktaki şarj yuvası yamulduğu için şarj cihazının ucu yuvaya girmiyordu. Bu sorun kullanıcı hatası ve garanti kapsamı dışında kalıyor. Sigortamız olduğu için notebooku Cepkask’a (Teknokask) götürdük (servis raporu ektedir). 26.01.2009 tarihli servis raporunda power kart ve blok kartın değiştirildiği yazıyor. –Teknokask cihazlara herhangi bir müdahale yapmadığını ve cihazları yetkili servise gönderdiklerini söylüyorlar. Kendi söylemleri aynen şöyledir: ‘Teknokask cihazları yetkili servislere göndermekle yükümlüdür.’ Biz notebookun yetkili servise gönderildiğini sanıyorduk. Oysa Teknokask cihazı Exper’in yetkili servise göndermiş. Bunu daha sonradan anlıyoruz. –

  Mart 2009’da notebook arızalandığı için ikinci kez Cepkask’a (Teknokask) götürüldü (servis raporu ektedir). İkinci servis raporunda ‘BGA değişimi yapılmıştır’ deniliyor. İkinci sorunumuz birinci sorundan tamamen bağımsız, notebookun anakartı ile ilgili bir sorundu. Yani garanti kapsamında olan bir sorundu. Biz sigortamız ile notebookun yetkili servisi sorunları kendi arasında çözüyor sanıyorduk.

  Sözleşmede yazılı ‘İşbu sigorta poliçesi tam zayi harici kısmı onarım gerektiren hasarları iki defaya mahsus teminat altına alır’ maddeden dolayı poliçemiz iptal edildi. Eylül 2009’da notebook ikinci kez görülen arızayı tekrarladı. Sigortamız olmasa bile garantimiz var deyip notebooku yetkili servise götürdüm. Yetkili servisin cevabı ‘cihazınıza yetkisiz müdahale olduğu için garanti kapsamı dışıdır’. Yetkili servise Cepkask’ı anlattım. Notebookun size daha önce iki kez gelmiş olması gerektiği söyledim. Ama notebook onlara daha önce hiç gitmemişti.

  Cepkask’ı aynı gün içerisinde (16.09.2009) ziyaret ettim. Notebookuma yetkisiz müdahale olduğu için garantimi kaybettiğimi söyledim. Yetkili servisin verdiği raporu ve durumu anlatan bir dilekçe ile yetkili kişiye teslim ettim (16.09.2009). Yetkili kişi konunun araştırılıp bana bilgi verileceğini söyledi. Notebook Exper’e incelemeye gönderildi. Yaklaşık 3 hafta Exper’de kaldı ve bir sonuç çıkmadı. Cepkask yetkilisinin cevabı ‘Medion çalıştığımız bir marka değil –Çalışmadığınız bir markaya neden sigorta yapıyorsunuz peki? – ama ben sorunu çözmek adına Medion’un yetkili servisi ile görüşeceğim’ dedi. 2 hafta sonra nihayet görüşebildiler. 26.10.2009 tarihinde Cepkask yetkilis beni arıyarak ‘Fatih Bey, Medion’un yetkili servisi yardımcı olmadı. Bu konuda size yardımcı olmadığım için üzgünüm’ dedi.

  Medion’un yetkili servisi ile ben de görüştüm. Yetkisiz müdahale olduğu için kesinlikle bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ana kartın değişmesi gerekiyor ve fiyatı 500 TL’yi buluyor. Medion’un yetkili servisi haklı. Garanti şartlarına uyulmadığı için cihazın garantisi iptal ediliyor.

  Notebookum Cepkaska ilk gittiği zaman sadece power yuvasında yamukluk vardı. Power kart ne kadar pahalı olabilir ki? 30 TL – 50 TL. Ben bunun yüzünden iki yıllık garantimi kaybettim. Power kartı takmaları için notebookun içini açmak zorundalar. Notebookun içini açan servis Exper’in servisi, yani cihaza müdahaleye yetkisi olmayan servis. Ben bu işlemlerin hepsinin Medion’un yetkili servise yapıldığını zannediyorum. Çünkü Cepkask ‘Biz cihazları yetkili servislere göndermekle yükümlüyüz’ diyor.

  Cepkask (Teknokask) müşteri memnuniyetini hiçe sayan, insanlara sigorta hakkında yeterli açıklamayı yapmayan, kurumsallıktan çok öte bir çalışma zihniyetine sahip bir firma.

  Şimdi ben hakkımı nasıl aramalıyım? Ne yapmalıyım? Cepkask’a başkaları da kanmasın. Tüketici Hakem Heyetine mi yoksa Tüketici Mahkemesi’ne mi başvurmalıyım?

  İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.  Hukuki NET Güncel Haber


  Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz! konulu yargıtay kararı ara
  Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz! konulu hukuk haber
  Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!

  Mesajınızın içeriğini okudum... Haklı bir tarafınız olabilir evet, ancak ben de bu konu ile ilgili yaşadığım birşey paylaşmak isterim...Geçen sene ofisimde ve fotoğraf stüdyomda bulunan tüm bilgisayarlarıma teknokask yaptırdım...15 kişilik bir ekiple ve pek çok teknolojik aletle çalışıyoruz. Fotoğraf makinalarını da tenokask güvencesi ile sigorta yaptırdım. İlk yaptırdığımda önyargılıydım, karşılığını alıp alamayacağım kousunda tereddütleri vardı. Ancak sonra kullanıcı hatalarından kaynaklı bir kaç olay yaşadık. Hiç bir problem veya zorluk çıkarmadan hepsi ile ilgilendiler. Hatta beni tekrar arayıp kontrol bile ettiler. Çok ilgili ve insaniyetli davrandılar. Örneğin bir fotoğraf makinamı gereinden fazla serviste tuttukları için telefon açtığımda özür dileyip, kendi hataları olduğunu, telafi etmek istediklerini söylediler. Bu kadar da vurdumduymaz olamazlar. Sonuçta Türkiye' nin bu anlamdaki en büyük şirketi...İnsanlar neden hep bir problem yaşadıklarında forumlara saldırıyor da memnunluklarını belirtmiyorlar diye düşünerek, bu yazıya cevap yazmak istedim..
  Sevgiler...

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!

  Teknosa'dan aldığım cep telefonu için Cepkask cep telefonu kaskosu yapılmıştı. Aldıktan 3 ay sonra cep telefonum kırıldı ve kullanılmayacak hale geldi. Bu durumdan sonra ben telefonumu Cepkask A.Ş genel müdürlüğüne gönderdim. 2 hafta sonra yolladığım modelin yenisini bana iade ettiler. Ben bu hizmeti tavsiye ediyorum bir çok olay gelebiliyor insanın başına önlem almak gerekir.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Aug 2011
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!

  Merhaba,

  Bir hukukçu değilim. Fakat bu konu altına mesaj yazmak için özellikle üye oldum. Sebebine gelince, ben de bir Cepkask mağduruyum. Ve en önemlisi, fozy arkadaşın yazdığı mesaj altına gelen 2 mesaj ilgimi çok çekti. Neden mi?

  Her iki üye de Haziran 2010 tarihinde üye olmuş. Ve yalnızca birer mesajları var. Görünen o ki Cepkask'ın iyi saatte olsunları özellikle bu foruma kaydolup, bu konuya mesaj attılar. Çünkü bu başlık google'da cepkask diye arattırınca kendi sitelerinden hemen sonra yani 3. sırada çıkıyor. Yani pek çok kişinin ziyaret ettiği bir sayfa...

  Anlayacağınız bu adamlar işini gerçekten biliyor...

  Eğer Cepkask mağdurlarından yalnızca bir kısmını görmek istiyorsanız buyrun:

  http://www.sikayetvar.com/sikayetoku.../p/1/g/CepKask
  Konu Anti-Cepkask tarafından (10-08-2011 Saat 15:25:53 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Oct 2012
  Nerede
  ankara
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!

  İstanbul bilişimden aldığım 2500 TL lik TV im sıvı teması nedeniyle bozuldu Teknokaska gönderdik 2 ay teknokaski arayıp durdum beni deli ettiler ukala cevaplar bilgisiz elemanlar papağan gibi ayni şeyi söylemeleri vs vs kısacası intihar etme teknokaska urun gönder o derece velhasıl urunum onarılamaz dediler 3 ay sonra ve para iadesi yapılacak dendi %75 i çok şükür kurtuldum dedim 1 ay boyunca aradım her arayışımda yetkili kişi burada değil ödemeden sorumlu bayanın taziyesi var vs vs oyaladılar koskoca şirketi sanki tek kişi yönetiyor taziyesi olan (Allah rahmet eylesin) bayan orda olmadığından ne bilgi veriyorlar nede kimseye bağlıyorlar ve telefonda çildirdim taki bugüne, bugünde Cennet adında bir hanımefendiyle görüştüm oda bu ayin 5 inde size ödeme yapacağız dedi ben hiç mi hiç inanmıyorum... yaklaşık 1500 dk. kontörüm gitti

  Benim ne yapmam gerekiyor simdi kime başvurmalıyım nereye şikâyet edebilirim maddi manevi.
  asamalar ne bilgisi olan varsa Allah rızası için söylesin.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Yanıt: 97
  Son İleti: 07-07-2016, 19:08:16
 2. bu hukuki saçlamalı lütfen bana izah ediniz.
  Yazan: ayberk_08 Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 11
  Son İleti: 22-10-2015, 17:25:07
 3. Cepkask Hakem heyeti
  Yazan: hmzmh Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-01-2015, 00:51:46
 4. Kıbrıs'a dikkat ediniz!
  Yazan: trip Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 11
  Son İleti: 20-07-2010, 15:45:45
 5. Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 24-02-2009, 00:42:19

Bu sayfada bulunan kavramlar:

teknosa kasko

cepkask şikayet

teknosa cep kasko

cepkask hasar takip

telefon kaskosu

teknosa telefon kaskosu

cepkask mağdurlarının sayısı binlerce kişiyi buldu

telefon kaskosu teknosa

teknosa kasko kapsamı

cepkask sorgulama

cepkask para iadesi

teknosa kasko para iadesi

teknokask

cepkask hasar takip sorgulama

telefon kaskosu sorgulama

teknosa kasko yorum

telefon kasko sorgulama

cepkask takip

teknokask hasar

http:www.hukuki.netshowthread.php62621-Cepkask-teknokask-yaptirirken-dikkat-ediniz!telefonum kaskodan ne zaman gelirteknokask şikayetcep telefonu kasko sorgulamateknosa kasko sorgulamacepkask nereye şikayet edilir
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Terapi  |  Kral |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Online Muhasebe Programı |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  icralık arabalar  | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.