Merhabalar,

Bir ay önce falan benim kuzenim bana facebooktan hiç olmadık hakaret, iftira ve küfürlerle dolu mesajlar gönderdi. Kendisiyle hiç alakalı olmayan bir bir durumu dedikodu yoluyla öğrenip, hiç alakasız bir şekilde, olayı da çarpıtarak bana sen nasıl da yaparsın falan gibisinden uzunca ve bolca uydurma dolu mesajlar gönderdi. Ben de durumu açıklayıcı ama sert cevaplar yazdım. Serttim çünkü yıllardır arkamdan bir sürü dedikodum yapılıp, iftiralar atılmıştım, ancak sesimi çıkarmıyordum yüzüme söylemedikleri için. Aslında o da fırsat arıyordu bir bahaneyle bana sataşmak için. Sonuçta aile içi çekememezlik söz konusu. Teyzem anneme karşı, kızı da bana...

Konuya döneyim, dediğim gibi hiç kendisiyle alakalı olmayan bir konuda çok ağır ithamlarla bana mesajlar yazdı. Ben de ona sert çıktım, durumun öyle olmadığını söyledim ama bu geçmiş zamanlara dönerek yine kendince uydurmalar yaptı ve uzattı da uzattı. Aşağılayıcı cümleler kullandı. Anlatabilmem için mesajları göstermem lazım ama olmaz elbet...

Ben de artık dayanamadım sinirlenip, başımdan gitmesi için s.git dedim.
Bu sefer kendisi iyice abartıp bırakın bir bayanı bir erkeğin bile edemeyeceği küfürler etmeye başladı. Açık açık küfürler yazdı. Ben sustukça hani yemedi mi gibisinden iyice tahrik etti, ben de cevaplarını verdim ama ilk söylediim söz dışında küfür etmedim ona, sadece cevabını verirken sensin o dediğin gibilerinden şeyler söyledim.

Örnekler vereyim söylediklerinden;

Ailede ilk üni.ye giden bendim. Ki bunu hiç söz konusu yapmadım. Ama güya ben üni. bitirmişim de adam mı olmuşum...

Öğretmen olarak atandım ve birkaç il değiştirdim. Yok ben neden memlekete dönmemişim. Öğretmenlik de yapmıyormuşum, ne yaptığım belli değilmiş, o ile başlayan işi yapıyormuşum ve bunun gibi bir sürü iftira. Küfürleri hiç söylemiyorum.

Olayı daha da büyütüp nişanlıma getirdi. Ona da hakaret etti. Sonra annemi arayıp ona da etmiş ve sonra aileyi arayıp sanki ben kendine onca lafı saymışım gibi anlatmış ve uydurmuş daha fazlasını da.

Kendisi İngiltere'de yaşıyor kocası dolayısıyla ve ben dava açmak istiyorum. Ancak nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum.

Önce gidip avukata mı danışayım diyorum ama masraflarını bilmiyorum.
Kime, nasıl gitmeliyim?