+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları

Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları

Kadınlar ve erkekler kimi zaman belki farkında olmadan, eşlerine karşı yaptıkları davranışlarla, evliliklerini çekilmez hale getiriyorlar. Peki mutsuz bir evliliğe sebep olan nedenler neler?

Mutsuz olmak isteyen kadınların evlilik sırları

• Eşinizi her fırsatta eleştirin.

• Annesinden ve kız kardeşinden şikayet edin, yaşamıyorlarsa geçmişte yaptıklarını anlatın.

• Sizi anlamadığından yakının.

• Yorgun olduğu zamanlar gezmeler ayarlayın.

• Sık sık ilgisinin azaldığından şikayet edin.

• Sizin dışınızda kimseyle görüşmesine izin vermeyin, görüşmeye kalkarsa kıskançlık krizleri geçirin.

• Size yaklaştığında bahaneler bulun.

• Geçen sene bugün ne giydiğinizi sorun, bulamazsa hır çıkarın.

• Maç seyrederken başka kanallarda eğlence programı arayın.

• Sizi dinlemediğinden şikayet edin, dinlemeye kalkarsa artık geç olduğunu söyleyin.

• Evde saç-baş dağınık dolaşın, başkalarının yanında kendinize özen gösterin.

• Yaşlanıp göbeklendiğini söyleyin, itiraz ederse konuşmanızı kanıtlarla destekleyin.

Mutlu evliliğin sırları

Bu tür davranışlar yerine bazı şeylere dikkati ederek, evliliğinizi, mutlu bir yuva haline dönüştürebilirsiniz.

• Ortak ilgi alanlarınızı bulun.

• Canınız sıkkın iken tartışmayın.

• Tenkitten uzak durun.

• Beğendiğiniz yönlerini takdir edin.

• Olumlu yönlerini bulmaya çalışın.

• Ailesi hakkında olumsuz sözler söylemeyin.

• Onu kimseyle kıyaslamayın.

• Arkadaşları ile geçirdiği zamanı kısıtlamayın.

• Kendinize ait uğraşlar bulun.

• İşinizi eve getirmeyin.

• Evde kendinize özen gösterin.

Hukuki NET Güncel Haber

Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları konulu yargıtay kararı ara
    Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Mutlu Ya Da Mutsuz Evliliğin Sırları

Konunun erkekler yönünden de ele alınması gerek fakat böyle bir yazının kısa olacağını düşünüyorum.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Katılıyorum aynen

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kadınlar ve erkekler kimi zaman belki farkında olmadan, eşlerine karşı yaptıkları davranışlarla, evliliklerini çekilmez hale getiriyorlar. Peki mutsuz bir evliliğe sebep olan nedenler neler?

Mutsuz olmak isteyen kadınların evlilik sırları

• Geçen sene bugün ne giydiğinizi sorun, bulamazsa hır çıkarın.

Çok kasıtlı bir tavsiye değil mi

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bayram şekeri ..... Iyi Bayramlar..

BUYRUNUZ SİZE BİR BİLGEDEN ERKEK GÖZÜ İLE MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI

Mutlu bir evliliğin formülü var mı sizce? Mutluluğu yakalayan bir erkeğin yazısını okudum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarını keşfettik...

Haftada iki kere, güzel bir restoranda gideriz, biraz şarap, biraz güzel yiyecek... Salı günleri o gider, Cumaları ben...

Ayrı yataklarda yatarız...
    Onunki İzmir’de, benimki İstanbul’da...

Karımı her yere götürürüm...
    Ama her seferinde dönüş yolunu bulur...

Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istediğini sordum...

O da "Uzun zamandır gitmediğim bir yer olsun" dedi... Mutfağı önerdim...

Her zaman elele tutuşuruz...
    Eğer elini bırakırsam, hemen alışverişe başlar...

Elektrikli blender’i, elektrikli tost makinesi, elektrikli ekmek kızartıcısı var...

Bana diyor ki "çok fazla ıvır zıvır var ve oturacak tek bir yer yok" Ben de ona elektrikli sandalye aldım...

Şunu her zaman hatırlayın... Evlilik boşanmanın birinci nedeni...

İstatiksel olarak, boşanmaların %100 ü evlilikle başlıyor...

Karıma 18 aydır tek bir söz söylemedim...
    Onun sözünü hiç bir zaman kesmek istemem...

Son kavgamız benim suçumdu...
    Karım bana "televizyonda ne var" diye sordu... Ben de "toz" dedim...
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Birde bunlar var.. GERÇEKLER..

EVLİLİK KURUMUNU ZEDELEYEN NEDENLER
    Evlilik kurumu zedeleyen nedenler şöyle sıralandı:
    - İletişim eksikliği
    - Uzlaşmada güçlük
    - Kaynana sorunları
    - Erken boşalma cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozuklukları
    - İlgi eksikliğine bağlı duygusal tatminsizlik
    - Maddi konularda var olan anlaşmazlıklar
    - Akraba ilişkilerinde var olan problemler
    - Sürekli tartışma ve fikir ayrılıkları
    - Çocuklarla ilgili fikir ayrılıkları ve çatışmalar
    - Eşe despotça hükmetme
    - Alkolizm
    - Her türlü şiddet
    - Güven duygusunun zedelenmesi
    - Evlilik dışı ilişki
    Evlilikte mutluluğun sırları ise şu şekilde açıklandı
    - Evlilik piramidine uyun
    - Emir cümlesi kullanmayın
    - Yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın
    - Rolleri paylaşın
    - İletişime ve karşılıklı anlayışa önem verin
    - Kıyaslamayın
    - Sevgi saygı ve güven bağını kurun
    - Egosunu ihmal etmeyin
    - Cinsel hayatınızı renklendirin
    - Eşinizi değil kendinizi değiştirin
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bayram şekeri ..... Iyi Bayramlar..

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    BUYRUNUZ SİZE BİR BİLGEDEN ERKEK GÖZÜ İLE MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI

Mutlu bir evliliğin formülü var mı sizce? Mutluluğu yakalayan bir erkeğin yazısını okudum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarını keşfettik...

Haftada iki kere, güzel bir restoranda gideriz, biraz şarap, biraz güzel yiyecek... Salı günleri o gider, Cumaları ben...

Ayrı yataklarda yatarız...
    Onunki İzmir’de, benimki İstanbul’da...

Karımı her yere götürürüm...
    Ama her seferinde dönüş yolunu bulur...

Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istediğini sordum...

O da "Uzun zamandır gitmediğim bir yer olsun" dedi... Mutfağı önerdim...

Her zaman elele tutuşuruz...
    Eğer elini bırakırsam, hemen alışverişe başlar...

Elektrikli blender’i, elektrikli tost makinesi, elektrikli ekmek kızartıcısı var...

Bana diyor ki "çok fazla ıvır zıvır var ve oturacak tek bir yer yok" Ben de ona elektrikli sandalye aldım...

Şunu her zaman hatırlayın... Evlilik boşanmanın birinci nedeni...

İstatiksel olarak, boşanmaların %100 ü evlilikle başlıyor...

Karıma 18 aydır tek bir söz söylemedim...
    Onun sözünü hiç bir zaman kesmek istemem...

Son kavgamız benim suçumdu...
    Karım bana "televizyonda ne var" diye sordu... Ben de "toz" dedim...
    Anlayan çok şey çıkarır burdan.

Nerede
    bolu
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mutlu evliliğin sırları;

Mutlu evliliğin sırları aslında nasıl da garip bir cümle öyle değil mi? Birbirine aşkla bağlı iki insanın mutlu olmaması için nasıl bir engel olabilir ki? Böyle söyleyince garibimize gitse de büyük aşk ve tutkuyla evlenen çiftler bile, bazen mutsuz bir evlilik geçirebiliyor. İnsanlar bireysel hayatlarından sıyrılıp, iki kişiyle yaşamanın zorluklarına alışamayabiliyor. Özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünüyorlar belki de… Oysaki, karşılıklı güven, özveri ve saygı ile tüm evlilikler huzur dolu olabilir. Şimdi yaptığımız araştırmalardan derlediğimiz, mutlu evliliğin sırlarına kısa kısa değinelim.

• Günümüzde evliliklerin çoğu uzun süreli flört ve tanıma sürecinden sonra gerçekleşse de hala görücü usulü ile birbirini hiç tanımadan evlenenlerin sayısı epey fazla. Evlilikleri başından sonuna kadar etkileyen en önemli faktörlerden birisi iletişimdir. Eğer birbirinizi kısa da olsa tanıma döneminiz olduysa ortak bir dil konuşup konuşmadığınızı, nelere gülüp nelere duygulandığınızı, yaptığınız sohbetlerden aldığınız keyfi veya ilgisizliği anlarsınız. Eğer birbirine tamamıyla zıt iki karakterseniz yol yakınken vazgeçin derim. Fakat hiç tanıma fırsatı olmadan yapılmış bir evlilikse, çiftler birbirini dinlemeli, anlamaya çalışmalı ve keyif almadığı durumlarda bile gerekirse eşinin kendini yalnız hissetmemesi için gülümseyebilmelidir.
    • Unutmayın ki eşinize en yakın olan kişi, anne ve babasından bile öncelikli olan tek insan sizsiniz. Bu yüzden ona yapacağı işlerde, aldığı kararlarda cesaret verin. Başaramayacağını bilseniz bile ona inandığınızı, başarabileceğini bildiğinizi gösterin, motive edin.
    • Eşinizi dinleyin, dinlediğinizi hissettirin. Heyecan ve mutlulukla gelip bir şeyler anlatırken elinizdeki telefonla uğraştığınızı, ya da umursamaz tavırlarla geçiştirdiğinizi düşünsenize, o insanda ne heyecan kalır, ne de bir daha sizinle mutluluğunu paylaşacak heves.
    • Eşinizi takdir edin. Size ve ailesine karşı yaptığı fedakarlıkları görmezden gelmeyin. Falancanın karısı böyle yemek yapıyor, filancanın kocası şuraya götürüyor gibi cümleler kurmayın. Birbirinize teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin ve asla evliliğinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın.
    • İlişkinize heyecan katın. Monotonlaşmış, sürekli aynı şeylerin yapıldığı, bir birliktelik ikinize de zarar verir. En basiti her hafta sonu anne ve babalarınızı görmek yerine, farklı arkadaşlarınızla buluşun, haftanın bir günü yemeğinizi dışarıda yiyin vs.
    • Birbirinize sürprizler yapın, hediye almak için doğum günlerini, özel günleri beklemeyin. Herhangi bir özelliği olmayan, sıradan bir günde de eşinize bir çiçek ya da hediye alıp mutlu edebilirsiniz.
    • Kıskançlık her ilişkide olmazsa olmaz bir durumdur, ilişkiye keyif katması açısından mutlaka olmalıdır da. Yalnız bunun dozunu ayarlayamayıp, gelene bakma, gidene kafanı çevirme, onu giyme, bununla konuşma tarzı hastalık boyutuna gelmiş kıskançlık krizleri evliliğin baş düşmanıdır. Psikolojik olarak iki tarafı da yıpratan bir durumdur. Bu yüzden eşinize güvenin, ona güvendiğinizi hissettirin. Her olaya kuşkuyla yaklaşırsanız zamanla size saygısı ve inancı kalmayan bir eş yaratmış olursunuz.
    • Birbirinize saygı duyun. Başlarken, sevginin olmadığı sadece saygı ile yürüyen ve sonrasında sevgiye dönüşen evlilikler çok ama, sevgi ile başlayıp saygının bittiği bir evliliğin yürüdüğünü hiç duymadık. Her ne kadar sinirli de olsanız, fikrine katılmıyor da olsanız asla saygısızlık yoluna gitmeyin. Çiftlerin özellikle de başkalarının yanında yaptığı aşağılayıcı tutumların evlilikleri olumsuz olarak etkilediği görülmüştür.
    • Sadakat bir evliliğin en temel taşlarından biridir. İhanet hiçbir insanın affedemeyeceği, yıllar geçse de unutamayacağı kötü bir olaydır. Bırakın aldatmayı bundan şüphelenen birinin bile zamanla size inancı ve güveni kalmaz, sonu boşanmaya kadar gider. Birbirinize karşı sadık olun, hayatınıza hiçbir zaman ikinci bir kadını veya erkeği almayın.
    • Özür dilemek, insanın hatasını kabullenmesi çok büyük bir erdemdir. Hatalı olduğunuza inandığınız anda eşinizden özür dileyin, bunu gurur meselesi yapıp günlerce aynı evin içinde küs kalmanın kimseye faydası olmaz.
    • Gün boyu çok kötü tartışmış, kavgalar etmiş, birbirinize bağırmış olsanız bile gece aynı yatağı paylaşın, asla küs uyumayın ve birbirinize sarılın. Evliliğin bir inatlaşma değil mutluluk oyunu olduğunu unutmayın.

Alıntıdır

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: