Merhaba ;
Bana bir konuda yardımcı olursanız cok sevinirim sorunum şu,

Kardeşi ulusta tarafikte kırmızıda geçiyor arabaya ceza yazılıyor fakat orada sanırım bır arbede yasanıyor ve karakola alıyorlar saat 15:00 civarı 19:30 civarı bize hastaneden bir telefon geldı hastanede muayene olan bır hastadan oglunuzu dövuyorlar bana numaranızı verdiler diye. Hastaneye gittiğimizde çocuk dövülmüş kafasında yarıklar vardı.kardeşim bizi gördüğünde baba bunlar beni oğlan yapacaklarmış diye bagırdı. babam kardeşimin yanına gitmek isteyice babamı ıtekledıler . sanki karsılarında insan değil köpek var .
Hastanede doktorun kapatmasıyla kırılan kapının camı 17 yaşındaki kardeşime yıkıldı getirin onu yoksa hakkında tutuklama kararı çıkartırız dediler . bizde gece çocugu getirdik sabaha kadar tuttular cocugu ifadesi sabah alınacak diyerek gece boyu karakolda kardeşlerimi hiç göremedik büyük kardeşimin hastaneden alınan rapor hakkındada bize herhangi bir bilgi verilmedi . Hatta inanın gözumle görmesem inanmazdım kardeşim söylese derdimki dayak yemeiş sinirli ondan söylüyo derdim ama polis gözümüzün önünde kafasını duvara vurdu babama dönüp oğlun yaptı hadi ispatla dedi. inanin gözüm korktu.Yrdım amaçlı tanıdık bir iki polisi aradık hatta kanal d yı filan ama herkez aynı cümleyi kullandılar kimi kime şikayet ediyorsun .
Sabah kardeşime bazı ifadeler imzalatmaya çalıştılar fakat kardeşim imzalamak konusunda direndi. Kardeşimi alıp adliyeye götürdüler . adliyede kelepçe takmaya çalıştılar fakat kardeşim çok korkmuş kelepçe takıp beni döveceksiniz diye istemiyorum diye bagırdı . 3 polis biri kardeşimin ayagını kıvırdı biri hayalarını sıktı bırı kollarını tuttu bunu gören annesi dayanamayınca ben o kelepceyi taktırırım durun dıye ilerledi polisin biri anneme vurdu ve annemıde hırpaladı olayı sakinleştirmeye çelışan eşim annneme vuruldugunu görünce polisi itekledi annemi babamı ve eşimide nezarete aldılar ve ifadelerini aldılar bize saldıran polis gelip gidip bize size dışarda göstericem geberticem diye tehtitlerde bulundu benim yanıma gelip seni içeri atıcam orda sana göstericem diyerek hem beni hem kardeşimi kıskıtmaya çalıştı .Bana içride göstericekmiş allahvar adliyedeki polisin bir gelip sakın uyma kızım bunlar sizi kışkırtmaya çalışıyo dedi fakat kardeşim artık polisin herşeyi yapabilecegini düşünerek abalamı rahat bırak diye bagırdı.
Annem polislere vicdansız demiş sen bana nasıl şerefsiz derin diye kadının üstüne yürüdü .
annemler ifadelerini verdiler ve şikayetci oldular. adliyede tertışan polis bizi kardeşimi adliyeden kaçırmak istemekle itham etti ve ifadesini bu yönde verdi. büyük kardeşimi hakime çıktı tutuksuz yargılanma kararı aldılar adliyeden çıkarken polis kardeşimi tekrar karakola çağırdılar imza atmak için bende kardeşimi yalnız göndermiyeceğimi söyledim bazı ifadeler imzalanmamış karakola gittik fakat ifadeleri imzalamadık . sanki karakoldakiler hiçbirşey olmamış gıbı polisler iyidir size iftar yemeği ısamarlayalım dediler . biz kardeşimi aldık ve numune hastanesine götürdük rapor aldık . kardeşimin röngenini çeken doktor kardeşiniz haklı dün hastanede neler yaptılar cocuga diye anlattı ama sahit olamk istemedi biz polise suç duyurusunda bulunmak istiyoruz fakat verilen raporda başında ki yaralar gösterilmemiş . bunu nasıl düzeltebilir ve adliyede kardeşime ve bize yapılan çirkinliklerle ilgili olarak orda bulunan hlktan 3 kişi yanımıza gelip biz şahit oluruz dediler siz haklısının yaptılar ben su anda ne yapabilirim bilmiyorum bir yandan kardeşimin halini gördükten sonra çok korkuyorum bır yandan bunlar cezasıs kalsın istemiyorum .Kardeşim daha çok polise hakaretten ve polise vurmaktan yargılandı .
Lütfen konu hakkında bana bir bilği verebilirseniz sevinirim çünkü gerçekten ne yapacagımı sasırmıs durumdayım
Yarın kardeşim gidip adliyeye suç duyurusunda bulunacak dilekçemizi hazırlayacagız. dilekçeyı verdikten sonra başvurmamız gereken bır yer varmı avukatımız karakoldaki polislerin kim olduğunu ögrenin diyyo ama polisler isim vermiyorlar .olayın olduğu saatteki polisleri şikayet edebiliyoruz yalnız kanunda şöyle bir boşluk varmış eger o saatte suçsuz olan başka bir polisi şikayet edersek bu seferde iftiradan kardeşim yargılanırmış .
kardeşim tekrar onların eline vermek stemiyorum .
yada dava açmaktan vaz geçeceğiz ne yapmaızı önerirsiniz