Kıymetli arkadaşlar yeni aldığım evde şu an kiracı oturuyor ve ödemelerini düzenli olarak yapmayan defalarca icralık olmuş ve hatta evde duy,halı bile bulunmayan bir durumda. Evi aldığım ev sahibiylede iki ay önce kontrat yapılmış.Bende şu an yüksek miktarda kredi çekmek zorunda kaldığımdan daha düzenli ödemesi olan başka bir kiracıya evi kiralamak istiyorum öncelikle bu kiracıyı nasıl çıkartabilirim.
Ayrıca daha önceki ev sahibinin kapattığı elektrik ve su saatlerini de üzerine almadan yasal olmayan bir şekilde açmış ve kullanmıştır. Şu an elektrik ve su saatleri cezalı durumda ve '' saatleri yasal olmayan şekilde kullandığınızdan cezai işlem yapılmıştır lütfen aboneliğinizi yaptırınız ''ibaresi cezalı faturalara da eklenmiştir. Bu hafta içerisinde noter kanalıyla protesto çekmeği düşünüyorum... En kısa zamanda yasal olarak evi nasıl boşaltabiliriz?? Ayrıca yasa dışı kullandığı elektrik ve su saatlerininde aboneliklerini almalarını ve borçlarını ödemelerini isteyeceğim.. Görünen o ki muhtemelen saatleri üzerine almayacaktır, bu durumda ben mağdur olmamak için aboneliği kapatılmış ve cezalı olan saatlerin abonelikerini kiracının birdaha kullanmaması ve bana da borç bırakmaması için üzerime alıp saatleri kapattırabilirmiyim Böyle bir yasal hakkım var mı?