Öncelikle iyi günler diliyorum,
Benim sorunum dedemden kalan miras;Dedem 30yıl önce vefat etmiş anneannem de geçen yıl vefat etti.Dedemin yaklaşık 250 dönüm kayısı tarlası var annemler 7 kardeş ve bu tarlayı 30 yıl boyunca köyde bulunan dayım işletti hasılatını aldı,baktı bu yıl köye kadastro geldi ve dayım bizim haberimiz olmadan sahte şahitlerle burdaki 2 dayımı da çağırarak 3 kişi paylaşmışlar,köydeki dayım kendine düşen hissenin bir kısmını da eşinin üzerine yaptırmış.
Tarlayı paylaşan dayımın birisi vicdanının rahat olmadığını,bize karşı mahcup olduğunu,kendisinin de kandırıldığını söyledi ve miras alamayan 4 kardeşi için hukuki işlemleri kendisinin yapacağını belirtti,annem ve miras alamayan dayımın birisi vekalet verdiler tüm işlemleri dayım takip edecek.Fakat dayımın birisi ve teyzem miras almak istemiyor(Korktukları için),Miras 7 kişiye paylaştırılması gerekirken kadastro ve yalancı şahitler huzurunda 3 kişi tarafından paylaşıldı.

BU DURUMDA;

1)Köydeki dayımın kadastro gelmesinden sonra eşinin üzerine yaptırdığı tarlanın akıbeti ne olur?

2)Miras almak istemeyen 2 kardeşin hakkı ne olur?

3)Annemi mirastan vazgeçirmek için değeri üçbinTL olan yeri hakkımdan vazgeçiyorum şeklinde kandırıp imza attırarak vermiş(herhangi resmi bir durum yok,noter işlemi vs.yapılmamış)bu durumda itiraz etme hakkımız olabilirmi?

4)Miras paylaşımı tekrar yapılırmı yoksa tüm çabalarımız boşamı çıkar?