merhabalar benım de bir sorum olacaktı benımde basıma 9-7-2009 tarihinde basıma alkolden ehliyet alma durumu geldi. cevirmeye girdim ve alkol almamıstım, üfledim 121 promil cıktı ve ben buna itiraz ettim devlet hastanesıne gonderdıler polıs esliğinde gittik ve orda ufledıgımde 61 promıl geldı ama ben bunuda kabul etmedım ve kan tahlılı istedim. onun bana adli vakalarda kullanıldıgını soyledıler ve benım kan testi istegimi kabul etmediler ama ben direttim kan testi isitiyorum dıye sonra savcıya sordular savcıda reddetti istegimi, yani ben kan testi yaptırmadan rapor tutuldu. akcakoca devlet hastanesınde kandan alkol ölçüm cihazını olmadıgını soyledıler ben hastaneden sevk alarak duzcede devlet hastanesı , özel hastane(hayrı sıvrikaya), ve adli tıpa gıttım bu ıstegımı belirtti ve almadılar kanımı.savcının yazısıyla polislerle birlikte gitmem gerektigi soylendi dolayısıyla ehliyetım alındı benım ne yapmam gerekıyor.
durumum aynen bundan ibarettiir avukata vermeyı dusunuyorum durumu, yardımcı olursanız sevınırım.
ben burda kime dava acmam gerekıyor ve kan testi yaptırmadan ehliyet alınabiliyor mu?