merhaba,

yeni çıkan ve resmi gazetede yayinlanan kredii kartı yasasından yararlanmak için borçlu olduğum 4 banka avukatına dilekçelerimi az önce iadeli taahütlü posta ile yolladım. 4 kartımdan 2 si için icra işlemleri başlatılmış durumda. bu bankaların avukatlarına dediğim gibi dilekçelerimi yolladım.

Sormak istediğim soru ise şu : dediğim gibi iki kartım için icra dairesinden ödeme emri gelmişti. ben şimdi bu iki dosyaya banka avukatlarına ilgili yasa gereği taksitlendirme için dilekçelerim gönderilmiştir. icra işlemlerinin durdurulmasını rica ederim diye bir dilekçe yazıp ekinede banka avukatlarına gönderdiğim dilekçe fotokopilerini ve postaya verdiğime dair posta alındı makbuzunu vermeyi düşünüyorum. sizce bu gerekli olurmu?

son sorum ise bu bankalardan biri icra dosyasını istanbul 12. icra müdürlüğünden açtırmış. şimdi ben bu bahsettiğim dilekçemi bu dosyaya nasıl koycam, istanbul dışında bir ilde ikamet etmekteyim ve istanbula gitme şansım yok. buradaki icra dairesinden yaptırabilir miyim. yaptırabilirsem nasıl yaptırırım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..