+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 57 ileti bulundu.
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

Merhaba sayın hukuki.net üyeleri,
    Geçen sene ekim ayında açmış olduğum boşanma davam 25 haziran 2009 tarihinde çok ilginç bir şekilde sonuçlandı. Karara ve gerekçelerine halen inanamıyoruz. Aşağıda özetle vereceğim durumu forumlarda araştırmama rağmen herhangi bir benzerini bir türlü bulamadım. (Eğer varsa benzer bir durum bu başlığı açtığım için özür dilerim. Yöneticiler silebilirler)

DURUMLAR :
    1- Çocuk yok
    2- Evlilik boyunca ortak bir mülkiyet yok
    3- Evlilik kredisini halen ödüyorum.
    4- Eşyanın yarını alıp ayrılmamızın ardından 2 ay sonra lojmandan çıkıyorlar.
    5- Eşimin ablası ünlü bir mağazanın bölge müdürü, oldukça çevresi geniş ve nüfuslu birisi, eli kolu çoooook uzun.
    6- Davada karşı taraftan hiçbir talebimiz yoktur. Sadece mahkeme masrafları talep edilmiştir.
    7- Her hangi bir bağımlılığım yoktur. Gece hayatım yoktur.
    8- Saygı ve sevgide kusur ettiğimi söyleyebilecek eşim dışında kimse yoktur. Sonuçta 20 yıldır sicilimde en ufak bir leke bile bulunmamaktadır.
    9- Bugüne kadar bir karınca haricinde kimseye şiddet uyguladığımı eşim haricinde iddia edebilecek birisi de yoktur.
    10- 3 yıldır eşimin ailesine aylık olarak maddi destek vermekteydim.

DAVA SÜRECİ :
    1- Ekim ayında bir avukat tuttum ve evlilikte boşanmaya gerekçe olabilecek yaşadığımız olayları listeleyerek kendisine verdim. O da bir dilekçe ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açtı.
    2- İlk duruşmada karşı taraf benim sürekli şiddet uygulayıp kendisini dövdüğümü, duysal olarak paylaşımda bulunmadığımı, ona hakretler ettiğimi belirten ve boşanma ile birlikte 40000TL manevi tazminat ve emekli ikramiyeme tedbir istedi (16 yıl sonra emekliliğe hak kazanacağım bu arada). Bu sadece bir dilekçe idi.
    3- Tanık listeleri verildi. Deliller sunuldu. Cevaplara cevaplar verildi. Bu arada ben karşı tarafın ithamlarına karşı deliller topladım. İlk duruşmadan 10 gün sonra bunlar dosyay sunuldu. Sonra ben bir olay öğrendim. Ortak bir bayan arkadaşımız eşimi bir başkasıyla yemekte görmüş yanlarına yaklaşmış selam vermiş, onlar tedirgin olup bir an önce oradan ayrılmışlar. Bu olay üzerine arkadaşım beni arayarak bu durumdan haberdar etti. Bende eşimin 3 yıldır kullandığı ve benim üzerime kayıtlı olan telefonun dökümlerini avea dan talep ettim. Normalde bir haftada gelmesi gereken faturalar gelmedi. Şüphelenip Aveayı aradığımda faturaların eşimin ailesinin adresine gittiğini öğrendim. Sinirlenip tekrar talepte bulundum bu sefer de başka bir şehre gönderilmek üzere olduğunu öğrendim. Son anda adresi düzelttirip 1 ay sonra faturaları ele geçirdim. Avea'dan fatura adresinin, benim kimlik bilgilerimle bir başka erkek tarafından değiştirilmiş olabileceği yanıtını aldım. Konuya çok sinirlenmeme rağmen üzerine gitmedim. Faturalarda gece geç saatlere kadar 5-10 dk aralıklı olarak bir numaranın çok sık aranmış olduğunu fark ettim. Bilinmeyen numaralardan telefonun eşimin iş yerinde çalışan ve benim de tanıdığım bekar bir erkeğe ait olduğunu öğrendim. İşin ilginci aramaların hepsi ya ben şehir / yurtdışı nda görevdeyken, ya nöbetteyken veya ede yokken yapılmış olmasıydı. Hatta 03:32 gibi çok enteresan mesaj saatleri de vardı. Delili hemen bir sonraki duruşmada sunduk. Takip eden 3. duruşmada davanın konusu "şiddetli geçimsizlik" ten "aile birliğinin temelinden sarsılması" konusunda değişmiş olduğunu gördüm.
    4- Bu arada eşim beni 2 defa eşimi götürdüğümde görmüş olduğum psikiyatrı benim aleyhimde tanık olarak tuttu. Benim şiddet yanlısı manik depresif biri olduğumu söyleyecekti. Ancak tanık duruşmada benim aleyhimde hiçbirşey söylemediği gibi, Eşimin Şiddet ve Hakaretten hiç bahsettmediğini özellikle belirtti.
    5- Benim tanıklarım gördükleri olayları üsturuplu bir şekilde beyan ettiler. Yalan ve dolana baş vurmadılar. Bu arada avukatım sürekli benden bir kaç yalancı tanık bulmamı istiyor kendisinin söyleyeceği bir kaç hususu (benim yaşamadığım) mahkemede söylemeleri halinde karşı tarafın hiç birşey alamayacağını söylüyordu. Ben bunu adil bulmadığımdan karşı çıktım ve tanıklarım ne gördülerse onu anlattılar.
    6- Ben davayı açmadan 2 hafta önce, eşimin ve ailesinin beni tuzağa düşüreceklerini ve eşime şiddet uyguladığımı iddaa edebilecekleri bir ortam hazırladıklarını sezerek, hak sahibi olduğum lojmandan ayrılarak başka bir eve geçtim. Şahsi eşyalarımı alarak apartmandaki depoya farklı bir kilitle koydum. Kendime ait bir masaüstü bilgisayarı ve şahsi ajanda mı da oraya koymuştum. Ayrılmanın hemen akabinde de dava açarak ayrı yaşamaya hak kazandım.
    7- Dava süresinde karşı tarafın bir gün tamamen benim eşyalarımla dolu olan depomun kilidini kırdırarak bilgisayarımı almışlar, içerisini incelemişler hakkımda delil aramışlar (ancak o konularda tertemiz olduğumdan birşey bulamamışlar.) Sonra tüm banka ve email şifrelerini Firefox yazılımının kayıtlarından bulmuşlar. Daha sonra email hesaplarıma girerek benim aleyhimde mailler aramışlar. Sonunda 3 adet mail bulup bunları duruşmada delil olarak sundular. Bu delilin kapsamı şöyle: benim ABD'de yaşayan yakın bir arkadaşımla geşliştirdiğimiz bir yazılım üzerine yaptığımız yazışmalar ile bir başka yazılımcı arkadaşın bizim ona yaptığımız yardımlara karşı şükranlarını belirttiği mesajlar. Bu delillere dayaranak benim bir şirket ortağı olduğum (bu arada devlet memuruyum) ve çok paralar kazandığımı ispat etmeye çalışmışlardır. Hiç var olmayan bir şirketin ortağı olduğum iddiası nedeniyle, çok başarılı olduğum meslek hayatımı tehlikeye atmışlar. Bunun sonucunda amirlerimle aram bozulmuş, savunma ve ceza almışım, 10 yıllık görevim değiştirilmiş iş yerinde çok rencide olmuşumdur.

8- Eşimin tanıklarının dinlendiği duruşmada gelişen olaylar beni şok etmeye etti. Aşağıdaki madde madde vereceğim noktaların yorumunu size bırakıyorum.
    a- Duruşmadan önce avukatım, daha önce anlaştığımız gibi sorularımızı belirlemek için yapacağımız toplantıyı iptal ediyor.
    b- Duruşma günü bir kaç defa aramama rağmen açmayıp ben olmadan duruşmaya giriyor. Bense saf saf dışarıda kendisi gelsede duruşma başlasın diye bekliyorum. Sonra tesadüfen içeri bakınca karşı tarafın tanıklarının ifadelerini verdiğini görerek duruşmaya giriyorum.
    c- Tanıklar dinlenirken avukatım bana "Ne güzel ifade veriyorlar bak sen böyle bir kaç yalancı tanık bulsaydın elimiz çok güçlü olurdu" diyor.
    ç- Eşimin kız kardeşi duruşma da "Ablam evine bakan çok temiz titiz bir insandır. Biz de ailecek temiz tertipli ve çok titizizdir, sizinde gördüğünüz gibi zaten" diyor. (Burada benim film kopuyor. Yorumlamıyorum, siz ne anlıyorsanız odur.)
    d- Avukatım "bak ne kadar inandırıcı rol yapıyorlar, hakime hanım inandı senin şiddet uyguladığına ben de inandım" diyor.
    e- Bu arada eşimi başkasıyla görüp şüphelenen tanığım çağrılıyor. Kendisinin bir sonraki duruşmaya geleceğini belirtiyorum avukatıma salonda. Oda kalkıp biz o tanıktan vaz geçtik diyor ve hakime hanım hemen zabıta geçiyor. Bende film zaten koptuğu için olayı anlamıyorum. Kim neden vaz geçtiğini duruşma bittikten sonra görüyorum.
    f- Karşı tarafın aleni yalanlarını yakalyıp avukatıma birşeyler yapmasını söylediğimde "ne diyeyim çok inandırıcılar, ne soracağımı bilemiyorum" diyor ve ben şunları sor diyince de "o sorulmaz, bu olmaz, soramam" diyerek beni susturuyor. Ben mahkeme adabını bilmediğimden kendim söz alıp duruma el koyabileceğimi bilemiyorum (tabi varsa böyle birşey). Kek gibi avukatın elinde davayı göz göre göre kaybettiğimi anlıyorum.
    g- Duruşma bitiminde avukatım " çok iyi tol yaptılar ve hakime hanımı ikna ettiler, ben de inandım sen şiddet uygulamışsın. Artık davayı ben takip ederim, sen bir daha gelme, dava sonuçlandığı zaman görüşürüz, ben cevaplar yazarım. En fazla 10000Tl verir kurtulursun. Zaten eşinin tipini de hiç beğenmedim. Suratsızın teki, sen ondan kurtulduğuna dua et, parayı da ver gitsin" diyor. Kanım donuyor yanımda arkadaşım şoklarda oradan ayrılıyoruz. Avukatımın karşı tarafla anlaştığı şüphesi bende hakim oluyor. Ben ertesi gün başka bir avukat tutup onu azlediyorum. (Bu arada 2000Tl de o zamana kadar eski avukata ödemeler yaptığımı belirtmek isterim)
    9- Karşı tarafın benim şiddet uyguladığımı söyledikleri tanık beyanlarının hepsini, oturduğumuz lojman nizamiye kayıtları ile gerçek dışı olduğunu kanıtlamak üzere dosyaya sunuyoruz. Tanıkların beyanlarındaki yalanları ve birbirleriyle olan çelişkili noktaların hepsini tespit edip dosyaya yazılı sunuyoruz.
    10- Eşimin eviyle ilgilendiğini ve baktığını söyledikleri ifadeleri de lojmanın anlaşmalı olduğu Aygaz Tüp bayiinden aldığımız belge ile çürütüyoruz. (2 yılda 2 tüp almışız ve ben hala 2.sini bir yıldır kullanıyorum. Yemek yapılan evde ayda bir tane tüp biter diye biliyorum yanlışsam düzeltin)
    11- Şehir dışında yaşayan karşı tarafın tanığı mart 2008 yılında eşimin kendisini arayarak benim onu dövdüğümü ve amirlerinden o gün için izin istediğini beyan ediyor. Yine bu bayan hemen gidip bir rapor al diyor. Eşim de hayır alamam sicili bozulur diyor. İşin ilginci ben o tarihte yurtdışında görev yapmaktayım. (elim kolum bayağı uzun herhalde) Dosyaya delil olarak pasaportumu sunuyoruz. Buna karşı hemen karşı tarafın avukatı bir dilekçe ile anılan tarihin 2008 değil 1 mart 2007 olduğunu beyan ederek düzeltmeye kalkıyor

DAVA SONUCU
    1- Karar açıklanıyor ve kanımız donuyor. Buyrun siz keyifle okuyun :
    Tarafların sosyal ve ekonomik durumları araştırılmış, gösterdiği deliller toplanmış ve tanıklar dinlenmiştir.
    Davalının xxx kurumunda görev yaptığı ve 950 tl civarında maaş aldığı, başka bir gelirinin olmadığını, davacının yyy kurumunda çalıştığı 1900tl civarında maaş aldığı ve kooperatif üyesi olduğu ve aylık taksitler halinde ödemede bulunduğu anlaşılmıştır.
    Dinlenen davacı tanıkları; davalının evine bakmadığını, evin dağınık ve pis olduğunu gördüklerini, davacının da davalının evi ile ilgilenmediğini, ev işi yapmadığını, bundan huzursuzluk duyduğunu, bu nedenle eve arkadaşlarını çağıramadığını kendikerine anlattığını, davalının toplantılara katılmaktan kaçındığını, davacının ailesine telefonda hakaret ettiğini duyduklarını ve davalının da davacıya kötü davrandığını gördüklerini belirtmişlerdir.
    Davalı tanıkları ise; Davacının davalıya sık sık şiddet uyguladığını, ona karşı ilgisiz davrandığını, davalının evliliğini kurtarmak için her yolu denediğini, birkaç kez şiddet nedeniyle evden ayrıldıktan sonra yeniden eve döndüğünü, uzmanlardan yardım aldığınu, ancak davacının evden ayrıldığını bildiklerini belirtmişlerdir.
    Dinlenen tanık beyanları, birlikte değerlendirildiğinde davacının davalıya şiddet uyguladığı, hakaret ettiği, davalının da ev işlerini gereği gibi yerine getirmeyerek kusurlu olduğu, anlaşılmıştır. Ağır kusurlu eş davacı olmasına rağmen, davalınında kusuru bulunmaktadır.
    Davacı ve davalının bu kusurlu davranışları evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına ve ortak hayatın çekilmez hale gelmesine sebep teşkil eden davranışlardır. her ikisi de bu davranışlar nedeniyle boşanmak istediklerinin huzurda ısrarlı bir şekilde beyan etmişlerdir. Bu nedenle traraflar aradındaki evlilik birlikteliğinin temelinden sarsıldıüı, ortak hayatın çekilmez hale geldiği, tarafları bir arada tutmada menfaatlerinin kalmadığı anlaşıldığından tarafların boşanmalarına karar verilmesine,
    Davalı davacının davranışlarının kişilik haklarına saldırı da bulunduğunu iddia ederek, 40000TL manevi tazminat talebinde bulunmuştur.
    T.M.K. 174 maddesi " mevcut ve beklenen menfaatleri boşanma yüzünden zedelenen kusursuz ya da daha az kusurlu taraftan uygun bir maddi tazminat isteyebilir."
    Boşanmaya sebep olan olaylar yüzünden kişilik hakları saldırıya uğrayan taraf, kusurlu olan diğer taraftan manevi tazminat olarak uygun miktarda bir para ödemesini isteyebilir."
    Davacının davalıya şiddet uyguladığı dinlenen tanık beyanları sabit olmuştur.
    Davacının bu eylemi davalının kişilik haklarına saldırı niteliğindedir ve T.M.K. 174' maddesinin şartları davalı yararına oluşmuştur. Tarafların sosyal ve ekononik durumları, kusur durumları dikkate alınarak 10000TL manevi tazminatın davacıdan tahsili ile davalıya ödenmesine, fazlaya ilişkin talebin reddine karar verilerek aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur.

HÜKÜM : Ayrıntı ve gerekçesi yukarıda yazılı olduğu üzere:
    1- Davanın KABULÜNE, xx ili, xx ilçesi, xx köyü... nüfusuna kayıtlı .... kimlik numaralı XXX ile aynı yerde nüfusa kayıtlı .... kimlik numaralı YYY nın M.K. 166/1 maddesş gereği BOŞANMALARINA
    2- Davalının manevi tazminat talebinin kısmen kabulüne, 10000TL manevi tazminatın davacıdan tahsili ile davalıya ödenmesine, fazlaya ilişkin talebin reddine,
    3- Davacı kendisini bir vekil ile temsil ettirdiğinden davacı vekili için 575 tl maktu ücreti vekaletin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine
    4- Peşin alınan harç da dahil olmak üzere tebligat ve yazışma gideri olarak 31TL yargılama giderinin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine,
    Dair karar, davacı ve vekili ile davalı ve vekilinin yüzüne karşı davacı ve davalının yokluğunda, kararın kendilerine tebliğinden itibaren 15 günlük süre içerisinde Yargıtay yolu açık olmak üzere açıkça okunup usulen anlatıldı.

ALINAN DERSLER:
    1- Evlenmeyin...
    2- Ailesinde nüfuslu kişi olanlarla evlendiyseniz, boşanmayı hiç düşünmeyin. Ya ömür boyu boynuzlarınızla dolaşın veya tazminata mahkum olun.
    3- Dava süresince iyi niyetli olup, karşıdan bir talebim yoktur demeyin. O istedikçe siz çıtayı yükseltin. MK 174 ü ezberleyin.
    4- Resmi evraklarla karşı tarafın yalanlarını ortaya çıkardığınızı düşünüp geceleri rahat uyumayın. Bir beyanla ifadeler sonradan değiştirilebilir. Tarih ve olaylar hiçe sayılır. Sehven hata niteliğine sokularak kadın lehine karar verilecektir.
    5- Erkek tarafıysanız ağzınızla martı sürüsü yakalasanız da kazanma şansınızın %10'dan fazla olmadığını unutmayın.
    6- Yapmadığınız birşeyden dolayı yalancı şahitlerle her an mahkum edilebilirsiniz. Karşı tarafın dramasını izlemekten zevk almaya çalışın. Zaten kurtuluşunuz yoktur.
    7- Unutmayın aldatmak yeni düzenlemelerle suç değildir. Hatta artık güven sarsıcı olay bile değildir (bu davadan sonra böyle olacak herhalde, çok güzel bir emsal). Ne halt yiyorsanız eşiniz evde varken de devam ediniz. Hatta fantazi olsun onun gözünün önünde bile yapabilirsiniz. Eşiniz Foto, ses kaydı veya video kaydederek aleyhinizde mahkemede kullanmaya kalkarsa, en şanslı kişi sizsiniz. Çünkü Özel Hayatın Gizliliğini ihlalden kolayca içeri attırabilirsiniz erkek tarafını. Kadın tarafı toplarsa delilleri, ona ceza değil duygusal boşalım, bunalım vs. gibi nedenlerle ceza almadan yırtacaktır. Kaç kaç nereye kadar. Stres çağımızın en kötü hastalığı mazallah kimse yakalanmanızı istemez. Boynuzlarınızla mutlu yaşamayı öğrenin. Nasılsa mahkemede sunacağınız her türlü delil, bir şekilde kabul edilmeyecek dikkate bile alınmayacaktır.
    8- Kesinlikle evlenmeyin...
    9- Geniş olun. Hatta çooook geniş olun.
    10- Karşı tarafın suçlamalarına cevap yetiştirerek savunmacı pozisyonda kalmayın. "en iyi savunma tarruzdur." ilkesiyle siz daha çok çirkefe yatın ve başka suçlamalar da bulunun. Aman asaletim bozulmasın demeyin. Asillik 1400 lü yıllarda kalmış bir ortaçağ inancıdır. Yeni çağa ayak uydurun. Çirkefin her zaman üstün olduğunu bilin. İlahi adalete havale ederek içinizi rahatlatmaya çalışın.
    11- İş çekişmeye girmişse, anıların hatırı kalmaz. Elinizde ne varsa kullanın. Bel altı bel üstü ne varsa indirin. Karşınızdaki sizin aşık olduğunuz melek değil, içerisine şeytan girmiş bir cehennem kaçkınıdır. Derhal bir rahiple birlikte kutsal damacanadan içirtilip şeytanının çıkartılması gerekir.
    12- Mahkemede duygu seli yaşanırsa çok iyi hazırlanmış bir gösteridir. Bu durumlara karşı sizde iyi bir gösteri hazırlayın. Yılmaz Erdoğan'dan destek talep edebilirsiniz. Çok güzel hareketler bunlar...
    13- Avukatımın da belirttiği gibi, yalancı şahitler kıraathanesinden en az 2 yalancıyı duruşmalarda hazır bulundurun.
    14- Elinizdeki resmi evraklara güvenmeyin. Yazı uçar, söz baki kalır. (yoksa tersimiydi?)
    15- Boşu boşuna davanızı takip etmeyin. Eğer karşı taraf bilenmişse avukatınızı ele geçirmeleri zaman almayacaktır.

SORULAR:
    1- Boşanma davalarında karşı dava açmadan tazminat talep edebilirlermi? Yani bir dilekçe ile Davalı tazminat talep edebilir mi?
    2- Karşı dava açarlarsa harç yatırmaları gerekmez mi? Harç yatırmaları gerekirse, dava sonucunda verilen tazminata hak kazanabilirler mi?
    3- Hiçbir şekilde ispat edilemeyecek farazi bir şirket ortaklığı iddiası bana devlet memurluğunda önemli cezai sonuçlara neden olacak bir suçun isnat edilmedi değil midir? Bu durumda dava bitti ve ben ne yapabilirim? Tazminat talebiyle bir başka dava açabilir miyim? Açarsam kazanma şansım nedir?
    4- Bir tanığın ifadesi sonradan avukat beyanı ile değiştirilebilir mi? (Evet ise benim söyleyecek başka bir sözüm yok)
    5- Evlilik boyunca hiç bir şiddet olayına gözle tanık olmamış, ancak eşimin söyledikleriyle öyle olduğunu iddaa eden kişilerin tanıklıkları çok mu yeterlidir? Şiddetin ispatına. Lakin duvaları mukavvaden biraz daha kalın olan lojmanda en ufak gürültüde insanlar toplanır ve müdahale ederler. Ancak bu tür bir olay yoktur.
    6- Tanıkların yalan beyanlarını ispat etmek için verdiğim nizamiye giriş kayıtları yetersiz delil midir? Eğer yeterli ise neden hakim dikkate almamıştır?
    7- Evlilik boyunca madem o kadar şiddet uygulamışım her seferinde de karşı taraf beni affetmiş, (ki kesinlikle kabul etmiyorum) boşanmada delil olarak kullanılamayacağına dair hükümler yokmudur? Eğer varsa hakim neden bunları dikkate almamıştır.
    8- Karşı tarafın cep telefonu görüşmelerini (ki telefon benim üzerime kayıtlı ve faturaları bana gelmekte karşı taraf da bunu biliyor) hakim neden kararda belirtmemiş veya sarf-ı nazar etmiştir? Bu davanın arka planında gizli güçler olabilir mi?
    Yargıtay : 2. hukuk dairesi E.2003/4190 K.2003/5240
    KADININ BAŞKA ERKEKLE TELEFONLAŞMASI (Kadının başka bir erkekle uzun süreli telefon görüşmeleri yapması güven sarsıcı davranışlara girdiğinden kadın lehine manevi tazminata hükmedilmemesi)
    GÖRÜŞMELERİN SEBEBİNİN AÇIKLANAMAMASI (Evlilik birliği içerisinde üçüncü bir şahısla yaptığı uzun süreli telefon konuşmalarının sebebini açıklayamayan kadının boşanmada kusurlu sayılması)
    BİRLİĞİN TEMELİNİN SARSILMASI (Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına sebep olan hadiselerde kusurlu eş yararına manevi tazminat takdir edilmemesi)
    KADININ TAM KUSURLU OLMASI (güven sarsıcı davranışlar içerisine girerek evlilik birlikteliğinin sarsılmasına neden olan kanının kusurlu sayılması)
    9- Bu tanıkların yalan beyanlarını belge ile ispatladığımı düşünüyorum. Bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmam halinde bu 2 evrak (pasaport ve nizamiye kayıtları) mahkeme önünde de yeterli sayılırmı? Yoksa SEHVEN denilip işin içinden çıkılır mı? Çıkılması durumunda karşı taraf bana tazminat davaçı açabilir mi?
    10- Kararı temyize götürmeye karar verdim. Okuduğum kadarıyla, boşanmalarda manevi tazminatı icra ile alabiliyorlar. Ben boşanmak istiyorum ve kararın bu kısmına itirazım yok. dolayısıyla kararın bu kısmı onaylanmış oluyor. İtirazım şiddet uyguladığım yönündeki görüş ve bundan dolayı tazminatla cezalandırılmam. Ben ne şekilde temyize gideyim ki, tazminatı icraya koyamasınlar? (16 temmuz temyiz süresinin dolacağı tarih.)

Sabahın 4'ü,
    ne zormuş tüm olanları anlatmak, toparlamak ve acıları tekrar yaşamak.
    ne zormuş haksız bir hüküm altında ezilmek.
    Ne zormuş hakkını ispat etmek.
    Ve ne zormuş yaşamak...

Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler konulu hukuk haber
    Konu volkankorkusuz tarafından (06-07-2009 Saat 10:29:22 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hataları için düzeltme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

Volkan Bey geçmiş olsun. Yargıtay'da bu kararın bozulacağını sanıyorum. Çünkü anladığım kadarıyla hakim kusurlu tarafa tazminat bağlamış. Böyle bir akla mantığa aykırı bir durumun hukuka da aykırı olduğunu sanıyorum. Benim boşanma davasında daha da rezil durumlar yaşandı. Söylediğim hukukçuların hiçbiri gözlerine inanamadı.
    1- Darp raporu olmadığı halde özel hastaneden alınmış bir kağıt parçasını darp raporu olarak kabul etti.
    2- Başka şehirde yaşayan 3 kişi,şahit olarak dinlendi, bizi görmediklerini söylemelerine rağmen eşimi dövdüğümü iddia ettiler.
    3- Eşim yalan yere suç duyurusu yapıp soruşturma açtırmış. Telefonla ölüm tehditi ve hakaret ettiğimi iddia etmiş fakat telefon dökümlerinde onları hiç aramadığım ortaya çıkınca takipsizlik kararı verilmiş.
    4 -Eşimin annesi komşularına beni tartaklatıp yolumu kestirdiğinde ben de onları karakola şikayet ettiğim tutanakları aleyhime delil olarak kullandılar.
    Mahkemenin 3 tane "saygıdeğer" hakimi tüm bu sahtekarlıkları, dolandırıcılıkları yemiş gibi inanmış gibi davranıp boşanmaya karar verdikleri gibi maddi ve manevi tazminata da hüküm verdiler.
    Bence artık mahkemelerin ve hakimlerin ne yaptığını, kanunları nasıl okudukları ve neye göre karar verdiklerini anlamak mümkün değil. Hukuk artık şirazesinden çıkmıştır. Haksız olan ve baskın çıkan tabiri caizse "yavuz hırsız"lar hakimler tarafından korunuyor. Mesela bir örnek vermek gerekirse Albay Dursun Çiçek'in tutuklanması da buna iyi bir örnek olmaktadır. Fetullahçıların baskısı veya tezgahı apaçık ortadayken tarafsızlığını yitirmiş bir savcı, tarafsız olmadığı apaçık ortada olan hakimler çetesi ortada fink atarken hala bu millet adaletten ve bağımsız yargıdan bahsetmektedir. Ellerinde geçerli hiçbir delil yokken sadece soyut iddialar ve iftiralar ile yüksek rütbeli subaylar üzerinde bir yargı baskısı kurmaya çalışanlar ile, evlilik kurumunu yıkmak için her türlü sahtekarlığı yapan kadınlara çanak tutan meslek ahlak ve etiğini çiğneyen hakimler arasında hiç bir fark yoktur. Herşeyi gözlerimle gördüm ve yaşadım.Burada yazdığım herşey belgeli açık ve nettir. Kimseye iftira atmıyorum sadece gerçek olan biteni yazıyorum.Site yönetimi isterse yayınlamasın ben eleştiri hakkımı fikir özgürlüğü çerçevesinde uyguluyorum. O yüzden sizin davanızda alınan kararlara hiç şaşırmadım.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erhan bey teşekkür ederim cevabınız için, sizede büyük geçmiş olsun. Umarım davanız olumlu sonuçlanır.
    Yeni Dünya Düzeni'nde yeni rant kapıları gerek insanlara. Uzaylıda olsa insan insandır. Evlilik aileler için yeni bir rant kapısı haline gelmiştir. (Yoksa çok mu eskiden öyleydi de biz bilmiyorduk). Memleket sabah programlarıyla özel olarak eğitilmiş cin kızlarla doluyken, bizim gibi yatılı erkek okullarında vatan millet gibi değerlerle büyütülmüş saf insanların pek bir şansı yok. Kafamız görevden başka şeye çalışmıyor, ihtimalleri hesaplayamıyor ve eş seçiminde oldukça yanlış kararlar verebiliyoruz. Memlekette bilinçli olarak medya aracılığla yapılan BEyin Yıkama faaliyetleri sonucunda yozlaşmış bir toplumda bizim gibi sıcak aile ve yuva özlemi içerisinde, iyi gelecek nesiller yetiştirmeye kendini adamış bir avuç insanın hayatta kalması bile mucize geliyor bana.
    Tek yapabildiğimiz bu tür platformlarda gerçek kimliklerimizden korkarak pek de özgür olmayan düşüncelerimizi olabildiğince yontarak, diğer madur insanlarla bir terapi ortamı sağlamak oluyor.
    İşgal altında bir memleketin, işgal altında ki çocuklarıyız. Direnmeye yada yok saymaya lüzum var mı?

İletiler
    71
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun Volkan Bey..

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim,

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı volkankorkusuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ne zormuş tüm olanları anlatmak, toparlamak ve acıları tekrar yaşamak.
    ne zormuş haksız bir hüküm altında ezilmek.
    Ne zormuş hakkını ispat etmek.
    Ve ne zormuş yaşamak...

Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Okudum okudum bir daha okudum sıkıldım bunaldım. Yahu bu ne acaip bir durum. Ruhum daraldı. Allah sabır veriyor sanırım sana arkadaş. Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bilmem varsa veriyordur sanırım.
    Ayrıca bir çok forum başlığında çok güzel yorum ve bilgilerinizden yararlandım. Özellikle boşanma konusunda ilgili olduğunuz anlaşılıyor. Ancak sorularıma cevap bulamıyorum hala. Şaşkın ördek yavrusu gibiyim...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı volkankorkusuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bilmem varsa veriyordur sanırım.
    Ayrıca bir çok forum başlığında çok güzel yorum ve bilgilerinizden yararlandım. Özellikle boşanma konusunda ilgili olduğunuz anlaşılıyor. Ancak sorularıma cevap bulamıyorum hala. Şaşkın ördek yavrusu gibiyim...
    Varlığına inanmak lazım. İnancın olmadığı, bittiği yerde umutsuzluk ve kayıp başlıyor. Şaşkın ördek yavrusu gibi olmanız normal. Size layık görülen statü / ruh hali / toplum içindeki konumunuz / uğradığınız haksızlık / yaşadıklarınız, sizin insanlara olan inancınızı, adalet kavramınızı, dürüstlüğe, sevgiye, saygıya olan bağlılığınızı zedeliyor.
    Ben de sizden farklı durumda değildim. Ancak beterin beteri var unutmayın. Ben aylar süren kavgamı er meydanında hasımsız kalmak suretiyle sonlandıramadım.
    Sorularınızın yanıtları hem çok karışık hemde hukuki sürecin bu noktasında şaşkınlıkla izlediğim ve yanıtlayamayacağım kadar boyumu aşan ve beni şaşırtan durumlar. Muhtemelen temyize gittiğinizde bozulacak gibi görünüyor. Hakimin yanlı davrandığını düşünüyorsanız Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna / Adalet Bakanlığına / İnsan Hakları Mahkemesine gibi yerlere şikayet edebilirsiniz. En azından deneyin. Birde davanızı basına taşımayı deneyin. Belki etkili olur.
    Geçmiş olsun tekrar..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (06-07-2009 Saat 20:48:52 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Okuduklarımdan anladığım kadarı ile sadece 10000 TL manevi tazminat hükmedilmiş. Birde dava masrafları. Nafakadan bahsetmiyor. Eğer durum böyle ise yinede ucuz kurtarmış gibisiniz. Ya ömür boyu kürek pardon nafaka mahkumu edilseydiniz ne olacaktı. Bu daha ağır bir bedel olmayacakmıydı?
    Temyizden sizin lehinize bir dönüş söz konusu olursa bu sefer aleyhinize yalan tanıklık yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmayı unutmayın. Bu arada şu şiddet iddialarını bir şekilde çürütebilseydiniz dava sırasında tamamen lehinize bir durum sözkonusu imiş. Zira hakime hanımda size inanmaya çok hazırmış üstat.
    Baksanıza şu maddelere..
    2- Davalının manevi tazminat talebinin kısmen kabulüne, 10000TL manevi tazminatın davacıdan tahsili ile davalıya ödenmesine, fazlaya ilişkin talebin reddine,
    3- Davacı kendisini bir vekil ile temsil ettirdiğinden davacı vekili için 575 tl maktu ücreti vekaletin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine
    4- Peşin alınan harç da dahil olmak üzere tebligat ve yazışma gideri olarak 31TL yargılama giderinin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine,

Şiddet konusu sizi batırmış. Umarım Yargıtaydan sizin beklediğiniz sonuçla döner de sizde Adalet in verdiği huzurla uyursunuz..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (06-07-2009 Saat 21:11:21 ) de değiştirilmiştir. Sebep: bir iki şey daha ekleyesim geldi...

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nafaka talepleri yoktu memur olarak çalıştığı için zaten alamayacaklarını biliyorlardı. AHkime hanımı elimdeki delillerle ancak bu kadar ikna edebildim sanırım. Resmi kayıtlar olmasa mazallah 40000 i yazıverecekti oraya. 2 yıl eşin dediğin insanın ailesine inanılmaz yardımlarda bulunduktan sonra, hayatında yapmadığın birşeyden dolayı kusurlu bulunmak çok ağırına gidiyor insanın. Ayrca bir değil iki avukat vardı. Birini azlettim. Onun harcıda gümbürtüye gitmiş. Paranın derdinde değilim. Onu sokak köpeklerine bağışlarım daha iyi, daha doğru bir yere gittiğinden emin olurum. Erhan beyin başına gelenler de çok çirkin. O da inanılmaz olaylar yaşamış. Forumlardan genel olarak çıkardığım yaygın görüş şu :
    Erkekler para ödemekten şikayetçi değil, o parayı ne için ödeyeceğini düşündüğünde sıyırıyorlar...
    Neyse demekki 2-3 delil daha olsaymış elimde hakime hanımı da köşeye sıkıştıracaktım. Buradan şu sonuçlar çıkıyor:
    1- Sizin sunduğunuz deliller ancak karşıdakinin niyeti kadar geçerli
    2- Drama çocuk yaştan öğrenilmesi gereken en önemli meleke
    3- Fraternis'in tek derdi erkeklerin kanını emmek...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sittetli gecimsizlikten bosanmamak duasi

bosanma davasinda ilginc kararlar

boşanma davası duası

avea sokağa çıkınca okunacak dua

velayet davasini kazanmak icin yapilacak dua

avukatımı nasıl azlederim

ilginc bosanma sonuclari

davadan once okunacak dualar

yargitay

boşanmama duaları

boşanma davasında şahitler dinlendi www.hukuki.net

http:www.hukuki.netshowthread.php58974-Bosanma-davasinda-ilginc-bir-karar-ve-alinan-dersler

enteresan bosanma davalari

mahkemede bosanmama duasi

bosanma davasin da okunacak dua

yarin bosanma mahkemesinin hemen bosanmasi icin okunacak etkili dua

mahkemede hakimi susturan dua

hakkl davani kaAnmak icin okunacak dua

tazminat davalarinda edilecek dua

bosanma davasunda okunacak dua

bosaniyorum edilecek dualar

bosanma davasi ilgin c olay

MAHKEMEDE OKUNACAK DUALAR

bosanma davasina giderken okunacak dua