Merhaba kısaca konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 3 sene önce inşası yeni biten bir daire aldık. Apartman yönetimince almış olduğumuz kararlar boyunca binanın çevre düzenlemesinin tamamını apartmanda oturan kişilerin yardımı ile tamamladık ancak 2 gün önce yağan şiddetli yağmurdan dolayı 5 katlı apartmanın çatısı akmaya başladı ve çatı katına göz attığımız sıra çatıya yapılmış olan yapının sadece uyduruk bir yapıdan ibaret olduğunu gördük. (Tabiri caizse kavak ağacının kabukları soyulmuş ve üstüne kiremit örtülerek oluşturulmuş bir çatıdan bahsediyorum ) Belediyeden imar planını alıp göz attığımızda apartmanın bir çok eksilikten muaf olduğunu gördük. Kabaca değinmek gerekir ise; çevre düzenlemesi, çatı katı yapımı, kalorifer dairesinin belirtilenden aşağıda olması, otopark, bina içi doğalgaz boru hattının yanlış döşenmesi ve bazı dış kirişlerin yapılmaması veya eksik yapılması gibi. Belediyenin ve yapı denetimin bu binaya nasıl bir onay verdiğini açıkçası bilmiyorum. bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. . .