+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 19´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka

Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka

Alıntı marcoss65 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim şu anda mektuplardan ziyade son olayda olan yani beni aldattığı kişide şahitlik yapabilecek. sonrasında evimizin karşısındaki evdeki yaşlı bir amca görmüş bunları komşulardan 2-3 kişi şahitlik yapabilecek durumda ve sim kartı eşime getiren kardeşim (12 yaşında) de şahitlik yapacak. ayrıca söylediğim gibi babamıda annemide şahit olarak göstermeyi düşünüyorum. Benim meselem ağır bi olay olduğundan ve yaşadığımız şehir (VAN) babından söylüyorum. avukatımla bir defa bile görüşmüş değilim. sadece vekalet çıkarp verdim o kadar yani bi konuşma geçmedi aramızda. ailemle görüşmüşler ailem avukatla konuşmama bile müsade etmiyor mahkemeye gitmemide istemiyorlar sizce mahkemeyen gitmeli miyim???
    Karşı tarafın sizin lehinize tanıklık yapmasını beklemeniz ne kadar doğru olur onu bilmiyorum. Yaşadığınız coğrafyanın kültürü gereği erkek de olsa yaşadığı bu olayı samimi olarak itiraf etmesi beklenemez.
    Mahkemedeki itirafının hem haksız fiil nedeni ile tazminat cezası hemde sosyal hayatta karşısına Namus meselesi yapılarak çıkmasından çekinebilir.
    Aynı endişeyi hakimde yaşayacaktır. Hukuk şüphe işidir. Ben olsam sizin karşı tarafıda tanık olarak dinletmenizden şüphe ederdim mektuplarda şüphe edeceğim gibi. Baskı ve tehdit ile mektupları yazdırmış, karşı taraftaki erkeğide baskı ve tehditle tanık yapmış olabilirsiniz.
    Gerçekte bunun böyle olmadığınıda ortaya koyabilmelisiniz.
    Komşularınızın ne gördüğü önemli; el elemi, koyun koyunamı, öpüşürkenmi, sevişirkenmi.. yoksa merhabalaşan bir kadın ve erkekmi görmüşler.. Dolayısı ile tanıklarınızın ifadeleri önemli..
    Kardeşinizin bir sim kart getirdiğini söylüyorsunuz. Bu sim kart kimden kime, hangi amaçla nasıl getirilmiş. Kardeşiniz kart satın almayamı gönderilmiş ? Eşinizin telefonlaştığı kişi görüşmelerini kolaylaştırmak içinmi göndermiş bu sim kartı?
    Bu soruların yanıtlarını birilerinin bulması gerekecek.
    Aile mahkemelerinde savcılık müessesesi yok. Dolayısı ile delillerinizi siz toplayacak siz hukukun anlayacağı ve hakimin dinleyeceği şekilde yorumlayacak ve sunacaksınız.
    Sizin davanıza sizden daha iyi hiç kimse sahip çıkamaz. Özel bir soru sorulduğunda sizin namı hesabınıza babanızmı cevaplayacak. Yada avukatınızmı ? Mahkemeye gidin.
    Yasalar önünde kendinizi ifade etmekten yoksun ve acizmisiniz ki mahkemeye gitmiyorsunuz ?
    Feodal baskıları aşamamış birisinin ev geçindirmesi aile reisi olması beklenemez. Siz nasıl aile olacaktınız? Babanız - ananızmı yönlendirecekti sizin evinizi?
    Benim annemde o coğrafyanın insanı, sizin ilinizde dahil olmak üzere o bölgede çok çalıştım ben. Ata erkil aile düzeni korunmakla birlikte gerçekten çağdaş ve sorumluluk sahibi aileler evlatlarının aile olma çabasında kendi başlarına karar alma ve uygulama yetilerinin artması için gereken desteği gösterirler. Sizin ailenizde durum biraz farklı gelişmiş sanırım. En azından ben kuzenlerimde, akrabalarımda farklı gördüm bunu.
    Yaşadığınız olayın ağır olduğunu yaşadığınız ilin VAN olduğunu belirtmişsiniz. Sadakatsizliğe uğradıysanız bu Van da da olsa, Newyork ta da olsa aynı travmayı yaşatırdı yada yaşatması gerekirdi.
    Size tavsiyem gidin ve davanıza sahip çıkın. Delillerinizi koyun ortaya, iddialarınızı ispat edin.

Hukuki NET Güncel Haber

Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka konulu yargıtay kararı ara
    Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka konulu hukuk haber
    Konu Abdullah Yaman tarafından (08-06-2009 Saat 11:52:04 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim bilgilerden dolayı. Fakat konu biraz şöyle. Eşim o çocuğa mektup yazmış. mektubun karalama nushası çekmecede kalmış. Babasının evine gönderdikten sonra karıştırıpta buldum onları. ve mektubunda şunları diyor. Böyle rahat görüşemiyoruz bana bi sim kart gönder daha rahat görüşebiliriz. demiş. ve Çocukda sim kart almış ve evin önüne getirip küçük kardeşime vermiş oda eşime getirip vermiş. Beni aldattığı çocuk ilk gün ailemle görüştükten sonra şu cümleyide eklemiş. Biliyorum benim hakkım ölümdür. ama siz ne zaman, nerede, kiminle yüzleşmem gerekiyorsa ben yüzleşirim demiş. Çünkü eşim bu çocuğu ben bekarım diye kandırmış çocuğun ilgilendiği ve eşim olan bayanın evli olduğunu bilmiyormuş. eşimde evli olduğunu bu çocuktan saklamış ve farklı bir isim kullanmış.

Mahkemeye gitmem konusunda ise ailemin sinirlenip kötü bişey yapmasını istemediğimden dolayıdır. Yoksa biliyorsunuz ki ikisininde hakkı ölümdür. ama ben öyle düşünmüyorum ailemde öyle düşünmüyor ama ailem ölüm konusunda hala açık bi kapı bırakmış durumda. ondan dolayı onlarıda sıkmak istemiyorum.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim bilgilerden dolayı. Fakat konu biraz şöyle. Eşim o çocuğa mektup yazmış. mektubun karalama nushası çekmecede kalmış. Babasının evine gönderdikten sonra karıştırıpta buldum onları. ve mektubunda şunları diyor. Böyle rahat görüşemiyoruz bana bi sim kart gönder daha rahat görüşebiliriz. demiş. ve Çocukda sim kart almış ve evin önüne getirip küçük kardeşime vermiş oda eşime getirip vermiş. Beni aldattığı çocuk ilk gün ailemle görüştükten sonra şu cümleyide eklemiş. Biliyorum benim hakkım ölümdür. ama siz ne zaman, nerede, kiminle yüzleşmem gerekiyorsa ben yüzleşirim demiş. Çünkü eşim bu çocuğu ben bekarım diye kandırmış çocuğun ilgilendiği ve eşim olan bayanın evli olduğunu bilmiyormuş. eşimde evli olduğunu bu çocuktan saklamış ve farklı bir isim kullanmış.

Mahkemeye gitmem konusunda ise ailemin sinirlenip kötü bişey yapmasını istemediğimden dolayıdır. Yoksa biliyorsunuz ki ikisininde hakkı ölümdür. ama ben öyle düşünmüyorum ailemde öyle düşünmüyor ama ailem ölüm konusunda hala açık bi kapı bırakmış durumda. ondan dolayı onlarıda sıkmak istemiyorum.
    Bir şeyin adını iyi koymak lazım sayın üye.. Burası bir hukuk sitesi, burada yasanın öngördüğünün ve gerektiğinin dışında söylemlerden uzak durunuz. Ne demek o ikisinin de hakkı ölümdür. Hele birde başına eklemişsiniz "yoksa biliyorsunuz ki" .. Ben sizin bahsettiğiniz şeyi bilmiyorum. Kitabımda da hiç olmadı. Öldürmekle çare bulunamayacağını öğrenecek kadarda çok yaşadım şükürler olsun (45 yaşımdayım).
    Hesaplaşacakmısınız eşinizle ? Mahkemede yasalar önünde hesaplaşırsınız. Bir kere ve son kere hesaplaşırsınız bitirirsiniz. Sonra herkes yoluna gider.
    Lütfen bu konuda, yukarıda yazılı olan söylemlerinizden uzak durunuz.

-Elinizdeki mektubun eşiniz tarafından kend el yazısı ile ve kendi rızası ,ile yazıldığını ispatlamalısınız.
    -Karşı kişi (yani erkeği) de mahkemede itiraf ettirebilirseniz dava lehinize sonuçlanır.
    -Sim karta ait telefon trafiği bilgilerinide ilgili GSM operatöründen istersiniz müzekkere ile.
    Bütün deliller bir araya geldiğinde hakimde kanaat oluşur ve lehinize karar verir.
    Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Özür dilerim abi herhalde yanlış anlattım kendimi. Yani bu yörelerde Töre cinayetlerini ve Namus davalarını duymuşunuzdur. Daha katı olur buralarda bu meseleler. Ben bu zihniyette olmadığım için Mahkemeye başvurup boşanma talebimi dile getirdim ve şu an burada siz değerli büyüklerimden bilgi istiyorum. Yoksa ben şimdi ne buradaydım nede boşanma gibi bi çabam vardı. Tekrarlıyorum ben öldürmenin çözüm olduğunu savunanlardan olsaydım şimdiye çoktan yapmıştım ama bu zihniyette bi adam değilim...

Abi mektuplarını gelince onları ben buldum. Babasının evine gönderdikten sonra odamı kurcaladığımda çıktı bu mektuplar. Anladığımız kadarıylada gönderememiş bu mektupları. Çocuğa da ulaşmaya çalışıyoruz. gelip kendi rızasıyla ifadesini mi verecek mahkemeye mi çıkacak bilmem onu gelip olanı biteni anlatır inş. çünkü kendiside biliyordu burada onun suçunun ne olduğunu ama ben olayı kapattım yani dediğim gibi bu işin kanla sonuçlanmasını istemiyorum. Eşim çocuğa kendini bekarım diye tanıttığından çocuğu aklayabildim. Çocuğada dedik senin bi suçun yok. Bundan ziyade telefon trafiği bizim için çok önemli çünkü günlüğüne yazdığı benim için çok değerli çok sevdiğim numaralar diye 3 tane numara yazmış. bunlardan biri az önce bahsettiğim çocuğun numarası, diğeri lise aşkının ve evlendikten sonrada görüştüğünü tahmin ettiğimiz kişinin ve son numaranın ise kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenemedim ama benle evlendikten sonra ilk olarak beni aldattığı kişinin olduğunu zannediyorum. Dediğim gibi işlem çok karışık ama ben bu edepsize kuruş da ödemek istemiyorum. ondan dolayı mahkemenin uzaması benim içimi yakacaktır. çünkü tedbir nafakasının varolduğunu bu siteden öğrendim ve ben bundan rahatsız olurum. Hele bide boşanma gerçekleşir nafaka ödersem kahrolurum. işte bundan dolayı sizlerden bilgi almak istiyorum. Bilezikler konusuna gelince 6 bileziği vardı 3 ünü beraber bozdurup yedik diğerlerinide işimden kaynaklanan ve borçlarımız olan yerler verdim. bu konuda bişey çıkar mı?

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba
    Kadının kocasına çocuğu kanalıyla ağır iftira atması sonucunda,iftiraya uğrayan boşanma davası açınca nafaka ödeme durumunda kalabilirmi?Bu konuyla ilgili nasıl bir yol izlenmeli? Saygılar.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı achaiah rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba
    Kadının kocasına çocuğu kanalıyla ağır iftira atması sonucunda,iftiraya uğrayan boşanma davası açınca nafaka ödeme durumunda kalabilirmi?Bu konuyla ilgili nasıl bir yol izlenmeli? Saygılar.
    Yasa açık.. iştirak nafakası ile ilgili olarak nafaka yükümlüsünün kusuru aranmaz.. der.
    Diğer yandan dava süresince takdir edilen nafaka, tedbir nafakasıdır. dava açılmakla, eşler ayrı yaşadığı için kadın lehine bu nafakaya hükmedilecektir.
    Eğer davacı yada davalı mahkeme sonunda kusursuz çıkarsa, iştirak ve yoksulluk nafakasına hükmedilmez ve nafaka kesilir. kusurlu olursa, tazminat ve nafakaya hükmedilir.
    Burada, eşin yasal eş aleyhinde iddialarından bahsetmişsiniz. Taraflar iddialarını mahkemede delil ve tanık ifadeleri ile ispat etmek zorundadır. Tanıklar çocuklar da dahil olmak üzere herkes olabilir. Akrabaların tanıklıkları da geçerlidir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Aldatmaya Dayalı Boşanma ve Nafaka

iyi günler ve vereceginiz cevaplar için simdiden tesekkurler ..
    ben 19 yaşında bi üniversite ögrencisiyim annem ev hanımı 3 taene de kardesim var hepsi kız ve 1.sınıf 6.sınıf ve 8.sınıfta okuyorlar ..
    size baba demeye dilimin varmadıgı adamın yaptıklarını ve bu durumlarda bosanma davaası acıldıgında annemin haklarını sorcaktım..
    bu adamın bikac yıldır ve hala devam etmekte bi kadınla ilişkisi var ve herkez bunu biiliyor cogu gunler eve gelmedigi oluyo o kadının yanına gidiyor..
    evede kardeslerime anneme kotu davranıyor surekli her aksam eve geldigi surece tabiki elinde içki şişeleri ama evde vişey lazım oldugunda para vermemeler alısverişe cıkmamalar ve gittikce daha da kotuye gitmekte durum iyice baglar koptu dedigim gibi baba demeye dilim varmıyor artık ilişkisi oldugu kadına " O KADIN " dedim diye iki bucuk saat boyunca dayak yedim o adamdan en sonunda dayanamadım evden dısarı cıkardım annem kardeslerime ve kendine kotu davranıldıgı için bosanma kararı verdi ama amcalarım araya girerek vazgecirdi ..annem ev hanımı oldugu için pek bi bilgisi yok ama hayat artık hem o hem kardesilerim hemde benim için cekilmez oldu..
    sorularım sunlar bu anlattıgım durumlarda annem bosanma davası actıgında ;
    1)nafaka durumu ne olur?
    2)bosanma sureci ne kadar surer ve bu durum kesin bosanma nedenimidir ?
    3)tazminat davası acma hakkı varmıdır ?
    ilginize şimdiden tesekkurler..

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Dardayım abim. Çok şükür Allah her zaman haklının yanındadır. Eşim mahkemeye gelip bülbül gibi öttü. ama hakim benim tazminat ve nafakadan vazgeçmem için beni çok zorladı. Sonunda bende nafaka ve Tazminat talebimden vazgeçtim ve ilk celsede boşadı. Ayrıca karşı tarafa nafaka ve tazminatla ilgili bişey sormadı bile. Hatta karşı tarafa bu çocuk kendi haklarından feragat etmiş siz ne isteyebilirsiniz ki, dedi. Anlayacağınız ne altınlar nede bişey isteyebildiler. Bu konuda beni bilgilendirdiğiniz için ve mahkemede nelerin karşıma çıkabileceğini gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Çünkü avukatım mazeret bildirerek gelmedi...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Dardayım abim. Çok şükür Allah her zaman haklının yanındadır. Eşim mahkemeye gelip bülbül gibi öttü. ama hakim benim tazminat ve nafakadan vazgeçmem için beni çok zorladı. Sonunda bende nafaka ve Tazminat talebimden vazgeçtim ve ilk celsede boşadı. Ayrıca karşı tarafa nafaka ve tazminatla ilgili bişey sormadı bile. Hatta karşı tarafa bu çocuk kendi haklarından feragat etmiş siz ne isteyebilirsiniz ki, dedi. Anlayacağınız ne altınlar nede bişey isteyebildiler. Bu konuda beni bilgilendirdiğiniz için ve mahkemede nelerin karşıma çıkabileceğini gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Çünkü avukatım mazeret bildirerek gelmedi...
    Gözün aydın, geçmiş olsun..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aldatmada nafaka

aldatma durumunda nafaka

aldatmada takıların durumu

aldatmalı boşanmalarda nafaka durumualdatma boşanma nafakaaldatma nafakaaldatma ve nafakaaldatmada boşanmaevlilikte aldatma sonucu bosanma nafakasialdatmada nafaka olayialdatmaya kac lira tazminataldatmali bosanmaaldatmaaldatmadaaldatmadanafakaaldatma konusunda nafakaaldatmalarda bosanma nafakaaldatma sonrasi bosanma nafakaaldatma bosanmalarinda nafakaaldatan kadin bosanmak istemezsekadın boşanmak istemezse ne oluraldatma ile bosanmaaldatmali boşanma nafaka ne kadaraldatmalarda boşanma davasında nafakaaldatmali bosanmada nafaka
Forum