+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 49 ileti bulundu.

Konu: Anayasa Hukuku Dersi

Anayasa Hukuku Dersi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    1

Tanımlı Cevap: Anayasa Hukuku Dersi

Alıntı Deniz Yücesan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    not: Bu arada iletiyi yazdıktan sonra açıklanmış finalim.Bu metodla çalıştım 70 almışım finalden Vizem 28di.
    Tebrikler, sınava giren bir arkadaşım sınavın zor olduğunu söylemişti. Daha sonra bütünlemeye girdi ve o da zormuş. Semih Gemalmaz'ın anayasayla pek ilgisi olmayan yerlerden sorduğunu söylüyorlar.

Hukuki NET Güncel Haber

Anayasa Hukuku Dersi konulu yargıtay kararı ara
    Anayasa Hukuku Dersi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

semih gemalmaz gerçekten anlaşılması zor biri.üçüncü sınıftayım ondan kamu hukuku dersi alıyorum.kitap ve notlar finalde açıktı.ama sınıfın hemen hepsi 50 aldı ve geçti ne bir eksik ne bir fazla.onun sınavlarından çıktğınızda sınavın çok iyi geçtiğini düşünmeniz hiç bir anlam ifade etmiyor aslında.bir sürprizle karşılaşılabiliyor=) gerçi anayasa dersi açısından bayağı zorlamışlar diye duymuştum sınavda bir çok bölüm varmış.çok sayıda hoca girdiği için derslere hepsi birbirine giriyormuş puan dağılımı da cabası.ama yine de şunu söyleyeym ki aydın gülan ve semih gemalmazdan ders almak hele ki anayasa hukuku gibi köklü bir dersi almak büyük ayrıcalık.bizim zamanımızda osman korkut kanadoğlu vardı.

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bahadırhan Tabak rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tebrikler, sınava giren bir arkadaşım sınavın zor olduğunu söylemişti. Daha sonra bütünlemeye girdi ve o da zormuş. Semih Gemalmaz'ın anayasayla pek ilgisi olmayan yerlerden sorduğunu söylüyorlar.
    Teşekkür ederim.Evet çok kolay değildi.Anayasayla ilgiliydi sorduğu şey.Temel hak ve özgürlüklerle ilgili bir soruydu.Ama Anayasa Hukuku finalinde sorulması gereken daha elzem konular var.Biraz uzak yerlerden sormayı seçiyor.Zaten vizeden sonra hiç derse girmediği halde 30 puanlık soru sordu.Ben de buna anlam veremiyorum.Bi şekilde çalışıp geçtik ama korkulu rüyamız oldu finale kadar.

Alıntı elyfe rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    semih gemalmaz gerçekten anlaşılması zor biri.üçüncü sınıftayım ondan kamu hukuku dersi alıyorum.kitap ve notlar finalde açıktı.ama sınıfın hemen hepsi 50 aldı ve geçti ne bir eksik ne bir fazla.onun sınavlarından çıktğınızda sınavın çok iyi geçtiğini düşünmeniz hiç bir anlam ifade etmiyor aslında.bir sürprizle karşılaşılabiliyor=) gerçi anayasa dersi açısından bayağı zorlamışlar diye duymuştum sınavda bir çok bölüm varmış.çok sayıda hoca girdiği için derslere hepsi birbirine giriyormuş puan dağılımı da cabası.ama yine de şunu söyleyeym ki aydın gülan ve semih gemalmazdan ders almak hele ki anayasa hukuku gibi köklü bir dersi almak büyük ayrıcalık.bizim zamanımızda osman korkut kanadoğlu vardı.
    Evet yani bunu anlamıyorum. İçi dolu yazılar yazıyoruz. Konuya hakim olduğumuz belli ama bize de 20 den yukarı vermiyor 50 puanlık soruda. Demiş ki alttan ders alanlara.Siz 20 aldığınıza bakmayın alttan alıyorsunuz diye kıyak geçtim.Diğerlerine 20 de vermedim. Ve ben çıkacak soruyu tahmin edip çok dikkatli çalışmıştım. Herşeyini de eksiksiz yazdım. Kağıdımı incelediğimde de ufak tefek kelime hatalarım varmış.50 puanlık sorudan 13 alacak kadar çalışmadım çünkü. Öyle olsa üzülmem sonuçta.
    Değerli bir hoca olduğunun farkındayım ama geleceğimi bu şekilde etkilediği için değerinden çok verdiği korku hakim bende. Ortalamamı düşürdüğü için Erasmus artık benim içim imkansız hale geldi. Zor bir hoca olması değil sorun.Tamam iyi de öğretiyor ama bize derslerde siyasi görüşlerini empoze etmeye çalışması trajik oluyor. Nihayetinde 19-20 yaşlarında insanlara çocuk gibi hükmedemez. Korkut hocayı tanıma şerefine erişemedim çok çok üzgünüm bu yüzden. İkisi de birbirinden zor hocalar ama hangisi deseler Korkut Kanadoğlu derdim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynı sınava ben de girmiş bulunmaktayım. Finalden 31 alarak kaldım, büt.e girdim ve finale nazaran daha iyi geçtiği kanısındayım. Direkt söylemek istediğim şeyi söyleyeyim;

Soruda "çok ayrıntılı olarak açıklayınız" gibi ibarelerin bulunması öğrenciyi genellikle yanıltabiliyor. Yani öğrenci çok ayrıntılı olacak diye bildiği her şeyi yazıyor ve konunun esas teşkil eden noktasından gittkçe uzaklaşıyor. Bu hataya düşenlerden biri benim. Büt.te yapmadım bunu. Bakalım ne olacak; finalde 49'la adam bıraktıkları için kesin geçerim diyemiyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    1

ama yine de şunu söyleyeym ki aydın gülan ve semih gemalmazdan ders almak hele ki anayasa hukuku gibi köklü bir dersi almak büyük ayrıcalık.bizim zamanımızda osman korkut kanadoğlu vardı.
    Semih Gemalmaz 1. sınıfta Çocuk Hukuku dersimize girmiş ve Uluslararası Antlaşmaların kabulü, yürürlüğe girmesi konularını anlatmıştı. Tam da kendi konusu... İki dersi ara vermeden birleştiriyordu ve üzerine de 15 dakika ekliyordu. Ama inanın hiç yorulmadan ve sıkılmadan izliyorum kendisini. İstanbul Hukuk'ta şuana kadar gördüğüm en iyi hocadır kendisini. Ama kendi uzmanlık alanı olmadığı için 1. sınıf Anayasa hukuku dersine girmesi, bu dönemki 1. sınıflar için şanssızlık diyebiliriz.

Korkut Kanadoğlu'na gelince. Geçensene ilk dönem Anayasa Hukuku dersimize giriyordu. Ve o da kesinlikle çok kaliteli bir hocadır. Dersi de harika anlatır ancak sınavlarda da anlattığını isterdi. Zor sorardı.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gerçekten de dediğin gibi kanadoğlu zor sorardı.çok terletirdi bizi.hatta birinci sınıftayken hatırlıyorum ilk dönem final öncesi ek ders yapmıştı.bayağı da uzatmıştı herkes homurdanmaya başlayınca isteyen çıkabilir az kaldı zaten dedi.sınıfın büyük kısmı çıkınca "evet şimdi geldk finalde sorumlu olduğunuz asıl bölüme " diyerek anlatmaya başladı.dediğini de yaptı finalde o anlattığı kısmı sordu

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ntetik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynı sınava ben de girmiş bulunmaktayım. Finalden 31 alarak kaldım, büt.e girdim ve finale nazaran daha iyi geçtiği kanısındayım. Direkt söylemek istediğim şeyi söyleyeyim;

Soruda "çok ayrıntılı olarak açıklayınız" gibi ibarelerin bulunması öğrenciyi genellikle yanıltabiliyor. Yani öğrenci çok ayrıntılı olacak diye bildiği her şeyi yazıyor ve konunun esas teşkil eden noktasından gittkçe uzaklaşıyor. Bu hataya düşenlerden biri benim. Büt.te yapmadım bunu. Bakalım ne olacak; finalde 49'la adam bıraktıkları için kesin geçerim diyemiyorum.
    En yakın arkadaşımın da başına geldi bu. Onun da iyi geçmiş bütünlemesi.Merak etme geçersin iyi geçti dediğine göre. İnsan kendini bilir.

Alıntı Bahadırhan Tabak rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Semih Gemalmaz 1. sınıfta Çocuk Hukuku dersimize girmiş ve Uluslararası Antlaşmaların kabulü, yürürlüğe girmesi konularını anlatmıştı. Tam da kendi konusu... İki dersi ara vermeden birleştiriyordu ve üzerine de 15 dakika ekliyordu. Ama inanın hiç yorulmadan ve sıkılmadan izliyorum kendisini. İstanbul Hukuk'ta şuana kadar gördüğüm en iyi hocadır kendisini. Ama kendi uzmanlık alanı olmadığı için 1. sınıf Anayasa hukuku dersine girmesi, bu dönemki 1. sınıflar için şanssızlık diyebiliriz.

Korkut Kanadoğlu'na gelince. Geçensene ilk dönem Anayasa Hukuku dersimize giriyordu. Ve o da kesinlikle çok kaliteli bir hocadır. Dersi de harika anlatır ancak sınavlarda da anlattığını isterdi. Zor sorardı.
    Semih hoca kesinlikle çok kaliteli ama Anayasa için Korkut hocadan ders almak hayalimdi.Kısmet olmadı.
    gerçekten de dediğin gibi kanadoğlu zor sorardı.çok terletirdi bizi.hatta birinci sınıftayken hatırlıyorum ilk dönem final öncesi ek ders yapmıştı.bayağı da uzatmıştı herkes homurdanmaya başlayınca isteyen çıkabilir az kaldı zaten dedi.sınıfın büyük kısmı çıkınca "evet şimdi geldk finalde sorumlu olduğunuz asıl bölüme " diyerek anlatmaya başladı.dediğini de yaptı finalde o anlattığı kısmı sordu
    Harika yapmış yaa.Tam filmlerdeki çılgın profsrlerden

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    1

Bu konuşmalardan sonra şunu söylemeden edemeyeceğim;

Arkadaşlar hocalar zor da sorsa kolay da sorsa, sınavlardan geçsek de kalsak da çok şanslıyız (şansa inanmam gerçi ama yerine kelime bulamadım)

Neden mi ? Üniversite hayatı boyunca bir tane dahi profesör görmeden okulunu tamamlayan o kadar çok öğrenci var ki Türkiye'de, biz her gün en az bir profesörden ders alıyoruz, bu büyük ayrıcalıktır..

Kalmayı, geçmeyi, zor sınavları dert etmeyelim derim, tadını çıkartalım Hukukun...

Nerede
    İstanbul-Ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizde de tam tersi Anayasa olabildiğince Soyut anlatılmakta, Bundan çok ama çok memnunum. Anayasa yazım yarışması, film gösterileri , kitap okuma gibi interaktif bir eğitim anlayışı var. İlk başlarda biraz garibime gitmişti ama en doğrusu bu yöntem ..ezberlediğin herşey sınav çıkışında aklından silinip gidiyor ne anlamı kaldı bunları öğrenmene !! o yüzden derslerin soyut ve yaygın öğrenme teknikleriyle anlatılması kişisel gelişim için çok iyi bir fırsat.

Aynı zamanda sınavlarda bilgi çok sorulmuyor resmen demokratik bir anayasa nasıl olması gerektiğiyle ilgili direk sana rol biçiliyor ve sende ona göre cevap veriyorsun ...Bence birçok ders bu şekilde verilmeli !!

Zaten ben herzaman sınav sistemini eleştirmişimdir. Yani birkaç gün önceden ordan burdan aldığın notları ezberliyorsun sınava girip ezberlediklerini yazmaya çalışıyorsun ...insanın tüm yaratıcılığını öldüren ...klasik öğretme anlayışından vazgeçilmelidir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Sima Baktaş rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bizde de tam tersi Anayasa olabildiğince Soyut anlatılmakta, Bundan çok ama çok memnunum. Anayasa yazım yarışması, film gösterileri , kitap okuma gibi interaktif bir eğitim anlayışı var. İlk başlarda biraz garibime gitmişti ama en doğrusu bu yöntem ..ezberlediğin herşey sınav çıkışında aklından silinip gidiyor ne anlamı kaldı bunları öğrenmene !! o yüzden derslerin soyut ve yaygın öğrenme teknikleriyle anlatılması kişisel gelişim için çok iyi bir fırsat.

Aynı zamanda sınavlarda bilgi çok sorulmuyor resmen demokratik bir anayasa nasıl olması gerektiğiyle ilgili direk sana rol biçiliyor ve sende ona göre cevap veriyorsun ...Bence birçok ders bu şekilde verilmeli !!

Zaten ben herzaman sınav sistemini eleştirmişimdir. Yani birkaç gün önceden ordan burdan aldığın notları ezberliyorsun sınava girip ezberlediklerini yazmaya çalışıyorsun ...insanın tüm yaratıcılığını öldüren ...klasik öğretme anlayışından vazgeçilmelidir.
    Çok haklısın Sima , her dönem anayasa yazım yarışması olsun hukuki nitelikli filmler olsun kitap okumaları olsun hepsi de hukukun mantığını daha iyi anlamamıza katkı sağlıyor. Hele birde Süheyl Batum gibi herşeyin mantığını gösteren her konuda tartışmaya açık olan derslerini iple çektiren bir hocamız derslerimize girince Anayasa dersindeki öğrenme isteği ve o dersten alınan haz kat kat artıyor.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

anayasa hukuku dersi zor mu

ankara hukuk anayasa hukuku kitabı

türk anayasa hukuku dersi zor mu

ankara hukuk anayasa hukuk ders notları 2015

ankara hukuk anayasa hukuku ders notları

anayasa ders notları 2015 akraba dereceleri

semih gemalmaz soru tarzi

Anaasa hukuku

Forum