Merhaba,
Yurtdışında hukuk eğitimini tamamlayamamış bir hukuk sever olarak siteyi büyük bir beğeniyle takip ediyorum. Bilgi paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Teyzemin kızı 1990 dan 2006 senesine kadar ölen babasının SSK dan yetim maaşı aldı. 1994 de Lise Öğretmenliğine başladı. 1997 de evlendi. 1998 de boşandı. 2006 da tekrar evlendi. İkinci evliliğinden 2 ay sonra usulsüz aldığı yetim maaşı kesildi. 25 bin TL ye yakın bir miktarı seneler boyunca usulsüz almış. Bu miktarı SSK faiziyle birlikte geri istedi ve kendisi taksite bağlattı. İkinci eşi ile de boşanma süresi içinde. Eşi kendisini Milli Eğitim müdürlüğüne şikayet etmekle tehdit ediyor. Teyzemin kızı 657. Maddeye tabii bir Devlet Memuru. Bu usulsüz alınan yetim maaşı nedeniyle kendisi Milli Eğitim tarafından soruşturmaya uğrar mı ? Bu soruşturma disiplin cezası ile sonuçlanabilir mi? Kendim biraz araştırdım ve 657. maddeye göre 2 sene önce işlenen ve disiplin cezası gerektiren suçlar zaman aşımına uğruyormuş bu doğrumu? Birde 2006 da SKK usulsüz alınan yetim maaşını neden Milli Eğitime bildirmemiş?
Bu usulsüz yetim maaşı boşanma davasını da etkiler mi? Boşanma davası şuan yetki yönünden ret edildi ve bayan tarafından Yargıtay’a temyiz edildi.
Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Bozuk Türkçem için affınıza sığınıyorum temel eğitimimi Almanca olarak gördüm.