Dilerim doğru bölüme açmışımdır konuyu.
Türkiye’nin ünlü su altı avı malzemeleri üreticisi olan bir markadan sualtı tüfeği (zıpkın ) satın aldım. Ve 4. dalışımda kötü bir kaza yaşadım; tetik mekanizması kendi kendini boşaltarak ciddi bir yaralanma yaşamama yol açtı. Geri tepme sonucu yüzüme çarpan parça kırılarak, sert plastik ve bu plastiği sabitlemek için kullanılan vida yüzümü keserek 27 dikiş atılmasına ve bir dişimi kaybetmeme yol açtı. Amatör olarak yaptığım bir araştırmayla dünya üzerinde üretilen hemen hemen tüm zıpkınlarda yaralanmama yol açan göğüs dayama parçası çok farklı bir şekilde (zararlı olmayacak bir montaj ve plastik türü ile ) üretilirken benim aldığım markada böyle bir durum yok. Ayrıca aldığım ürün ile ilgili olarak herhangi bir kullanma kılavuzu da verilmedi

Öğrenmek istediğim konu; türkiyede düzinelerce zıpkın satışı yapan bu markaya karşı hukuk mücadelesi vermek ve maddi manevi tazminat davası açmak istiyorum.

Bu süreçte kesinlikle profesyonel bir yardım almayı planlıyorum, izlemem gereken yol ve yöntemler konusunda yardımcı olabilecek, bu tarz vakalarda deneyimli bir avukat ile çalışmak istiyorum.Ne yapmalıyım, birlikte çalışabileceğim bir avukat arkadaş varmı?

Saygılarımla, Uygar