Bir bankadan 7500 TL kredi çektim. Bu krediyi başkası için çekmiştim ve şahıs krediyi ödemedi icralık oldum. Maaşıma haciz geldi.Yaklaşık bir buçuk yıldır ödüyorum. Geçen günlerde avukatla görüştüm ve kapatacağımı söyledim. Avukat bana bu güne kadar ödediğiniz ve icradan alınan toplam para 6400 TL yaklaşık borcunuz ana para 1000 TL birde faizi ile birlikte 3000 TL bulur getirin kapatalım bu arada siz gelene kadar bende kesin hesabı çıkartrım dedi ve bende birkaç gün sonra yanıma 3000 TL alarak avukatın yanına gittiğimde, size sonraki faizden değil sözleşme faizinde hesaplayarak indirinde yaptık,%33 yerine %25 ten hesapladık 6000 TL verirseniz kapatırız dediler. Ben bana daha öncesinde 3000 TL civarı getirirseniz kapatırız demiştiniz nasıl olur 6000 istiyorsunuz deyince kademeli faiz hesapladık bu çıktı dediler. Bende onlara getirdiğim 3000 TL yi verdim. 3000 TL kaldı dediler. Bu olanlara göre devletin veya kanunların uyguladığı faiz varmı. Bunların toplam aldıkları para 9500 TL buldu. Bitmesi gerekirken bitmedi. Bir yardım edebilirmisiniz. Teşekkür ederim.