Merhaba

Öncelikle bu platforma emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Kişisel olarak merak ettiğim daha doğrusu danışmak istediğim bir konu mevcut mesajımı nereye yazacağımı tam olarak bilemediğim için en azından derli toplu bir başlığa aktarmak istedim

Sorunum şu kendimi güvende hissetmiyorum dahada açıkşası hayati tehlike arz ettiğini düşündüğüm bir durum içerisindeyim . Kısa bir süre önce iş için şehir dışına pekte yakından tanımadığım birisi ile bir kaç kez çıkmak durumunda kaldım bu kişi ağabeyimin uzun yıllar tanıdığı birisi olduğu için ve gayri ihtiyari hayat şartları para kazanmak zorunda olduğum için durum böyle icab etti .

Lakin bir müddet sonra bu kişinin aslında beni dolandırmaya çalıştığını anladım . Çok farklı ve beni oldukça tedirgin eden şeyler öğrendim beni kaldığı köy evinde misafir ettiği sıralarda dolaşmak için çıktığımız köy çevresindeki gezileri kendisinin köy halkına farklı anlattığını beni şehir içi yada dışı kendisinin götürdüğü mekanlara benim onu götürdüğümü iddia ettiğini öğrendim .

Gelelim en vahim olaya.

Hiç tanımadığım yaşlıca bir amcayı durup dururken ikametgahıma getirip yersiz yere benimle muhatab etmeye çalıştı. Bir pazar günü öğle saatlerinde oto sanayine bu amca ile gelip ''niye geldiniz '' soruma karşılık bana ''gezmeye geldik'' diye saçma sapan bir cevap vermesi beni oldukça rahatsız etti pazar günü kapalı olan oto sanayine gezmeyemi gelinirmiş. Şüphelerim üzerine durumu araştırdım bu amcayı psikopat ve sağbıkalı oğlu olan uygunsuz bir kadınla dolandırma amaçlı evlendirmeye çalışmış ama başarılı olamamıştı .

bir süre sonra gece saat 22:00 sularında ikametgahıma gelip havadan sudan bahsetti alkollüydü sızmış numarası yapıp gitmedi tüm gece gözümü bile kırpmadım işte bu gün çok vahim bir olay olmuştu .

Vahim diyorum çünkü bu amca bir süre sonra bu şahsın köyünün 500 metre yakınında bıçaklanarak öldürülmüş ve gömülmüş olarak bulundu ve adli raporlara göre öldürüldüğü gün bu şahsın benim ikametgahımda kaldığı gündü . Şahıs 2 gün göz altına alındı ama delil yetersizliğinden bırakıldı

Bu şahsın üvey kardeşi ve bir kaç tanıdıktan benimle ilgili art niyetli söylemler olduğunu işittim ne yazıkki hiçbirisi bunu adli mercilere taşıma talebimde yardımcı olmayacaklarını söylediler

konunun özeti şu birsini öldürdüğünü şüphelendiğim bir şahıs etrafta dolaşmakta ve kendi can güvenliğim olmadığı kanaatindeyim

lakin benim söylemlerime benzer iddialar ile defalarca göz altına alınıp ifade verdikten sonra elini kolunu sallaya sallaya dolaşmaya devam etmiş birisi . Yani bir cinayet işleniyor rahmetliyi en son bununla arabaya binerken görüyorlar herkes bu şahsın yaptığı yönünde görüşe sahip lakin cinayeti gören yok cinayet aleti yok diye dışarda geziyor

Daha evvel nikahsız yaşadığı bir bayan ortadan kayboldu ve halen bulunamadı
Daha önce tartıştığı bir kişi vurularak öldürüldü fail bulunamadı
Daha önce tartıştığı bir kişi şüpheli bir şekilde kalp krizinden öldü
Daha önce tartıştığı iş ortağı şüpheli bir kazada öldü ihmalden para cezası ile kurtuldu
Ve en sonda evlendirme vaadi ile gezdirdiği 60 yaşındaki bir adam

bunlar benim bildiklerimin bazıları

bütün bunları ispat edebilme imkanına sahip değilim yani savcılığa gitsem sadece ifadesini alıp herzamanki gibi serbest bırakacaklar devletime polisime hukuğa güvenim tam ve sonsuz lakin elde delil şahit olmadan bütün bunlar hiçbirşey ifade etmemekte

Kaldıki daha öncede belirttiğim gibi şahit olarak göstereceğim kişiler bana anlattıklarını adli mercilere anlatmamam şartı ile aktardıklarını kendilerini yada ailelerini riske edemiyeceklerini belirttiler Ayrıca bu konuda beni en çok yıldıran şey ise konuştuğum kişilerde bu şahısla illegal işler yapmış olması muhtemel kişiler yani şahsın vereceği ifadeler onlarada etki edebilir düşüncesi ile hakklımda asılsız iftiralarda bulunma ihtimalleri var

en basitinden bana söylediklerini inkar ederler o bile başıma bela almama sebep olur

böyle bir durumda ne şekilde hareket etmeliyim değerli görüş vede fikirlerinizi talep ediyorum

saygılarımla