2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 26 ileti bulundu.
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Reşit olmayanla ilişkiye girmek

sn mustafa46; zamanında yaptığım araştırmalarda bi yazı okumuştum. ""Kasıtlı suçun unsurunda yanılmada irade ile gerçek arasındaki fark iki şekilde ortaya çıkmaktadır ; İrade ile gerçek arasında hiçbir ayrılık bulunmasa idi fiil ya suç teşkil etmeyecek ya da gerçekte meydana gelenden farklı bir suç ortaya çıkacaktı. Örneğin cinsel ilişkiye girdiği kızın reşit olduğunu zannederek onunla cinsel ilişkiye giren sanık mağdurun yaşında hata yaptığı için suçun maddi unsurunda hata yapmıştır. Bu suçun taksirle işlenmesi mümkün olmadığına göre faile ceza verilmeyecektir."(Bkz:Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı,YTCK Seminer Notları, Nuri Yiğit,
    adalet.gov.tr/makale/156.doc)" yani sen tanıştığınız internet sitesinde kızın yaşının 18 olduğunu gösterebilirsen,yada o sitelerin mutlaka üyelik sözleşmeleri vardır(18 yaşından küçükler üye olamaz v.s) bunu göstererek belkide kendini haklı gösterebilirsin.bunu hukuk kabul ediyorsa bence suçlu değilsin. sonuçta mümeccin değilsin nerden bilebilirdin gerçek yaşını :D kimliğine bakmak zorunda da değilsin. birazda aşk katarsın işin içine. hakim amcalar zaten biliyor neyin ne olduğunu.. allah yardımcın olsun

Konu detay002 tarafından (12-05-2009 Saat 00:04:34 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Reşit olmayanla ilişkiye girmek

İyi de kız kendi seni istemişse yani sen onu zorlamadıysan , yada birlikte olana kadar donjuan olup da sonra birden değişivermediysen seni neden şikayet etsin ki.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Reşit olmayanla ilişkiye girmek

dikkatli ol, kız şikayet etmesin seni. ederse hapis kaçınılmaz. bilmiyordum kandırıldım demek beraat ettirmez ama hafifletici sebep olur bir miktar.

İletiler
    41
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Reşit olmayanla ilişkiye girmek

yASA nın çocuk tanımı adamı sulu götürür susuz getirir.Bu kanun değişmeli çocuk tanımı yeniden yapılmalı.Millet bu yoldan para buluyor artık.Ne çocuğu onların bildiğini sosyal ewlerde çalışan kadın bilmiyor.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynısı bende oldu ama biz birbirimizi seviyorduk ve evlenecektik kız u çekti sonra dava etti beni ailesile karakola götürüldüm nöbetçi mahkemeye orda serbest bıraktılar mahkemeye çıktım ve sevdiğim kız bana zorla sahip oldun dedi deli gibi seven biri hemde bıçaklaymış şok oldum ve ağır cezaya gönderildi dava dosyası allah razı olsun ağır ceza mahkemesine insanı bari dinliyorlar ve dinlediler ben bütün herşeyden berahat ettim ve ilişkiye gidiğimizde yaşı 16 yaşındaydı ve o insan şimdi başkasıyla evli temyize gönderdiler 6 sene oldu daha gelecek gelsin ben ona dava açacam bilmediğiniz birşey var 16 yaşını doldurmuş kişi isteğiyle beraber olursa suç değil 18 değil eminim yaşadım gördüm

Nerede
    ankara
    İletiler
    109
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ya kardeşim Tek birşey merak ediyorum. Neden ilişkiye girmeden önce kimliğine bakmadında girdikten sonra baktın??? Sanki burda bir üçkağıtçılık var gibi yani kızın 95 li oldugunu biliyodun ama yine de dayanamadın yaptın gibi bir durum var??

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    407
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı jitem_13 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya kardeşim Tek birşey merak ediyorum. Neden ilişkiye girmeden önce kimliğine bakmadında girdikten sonra baktın???
    Alıntı mustafa46 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kız değildi zaten. Affınıza sığınarak söylüyorum çıplak görmeden süphelenmedim ki. Kimliğine bakmak aklıma o anda gelmedi. Oturup düşününce geldi. Ama iş işten geçmişti çoktan.
    Çıplak görünce fikir değişmiş belli bu durumlar baya bir karışık kız kendisi istese hatta erkek'e saldırmış olsa bile yine erkek suçlu :D

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı jitem_13 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya kardeşim Tek birşey merak ediyorum. Neden ilişkiye girmeden önce kimliğine bakmadında girdikten sonra baktın??? Sanki burda bir üçkağıtçılık var gibi yani kızın 95 li oldugunu biliyodun ama yine de dayanamadın yaptın gibi bir durum var??
    Kızın böyle bir işe kalkışması suç değilde nüfus cüzdanına bakmayı sonradan akıl eden oğlanın yapıtığı suç yani öyle mi? Bu kız böyle bir işe kalkışacak cesareti bulabilmişse zaten oğlan kadar kızda hatalıdır ve suçludur.Ayrıca bu ceza maddeleri adil mi ki de durumu savunuyorsunuz anlayabimiş değilim.
    Konu hukuksa tarafından (05-05-2010 Saat 09:47:25 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı xcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynısı bende oldu ama biz birbirimizi seviyorduk ve evlenecektik kız u çekti sonra dava etti beni ailesile karakola götürüldüm nöbetçi mahkemeye orda serbest bıraktılar mahkemeye çıktım ve sevdiğim kız bana zorla sahip oldun dedi deli gibi seven biri hemde bıçaklaymış şok oldum ve ağır cezaya gönderildi dava dosyası allah razı olsun ağır ceza mahkemesine insanı bari dinliyorlar ve dinlediler ben bütün herşeyden berahat ettim ve ilişkiye gidiğimizde yaşı 16 yaşındaydı ve o insan şimdi başkasıyla evli temyize gönderdiler 6 sene oldu daha gelecek gelsin ben ona dava açacam bilmediğiniz birşey var 16 yaşını doldurmuş kişi isteğiyle beraber olursa suç değil 18 değil eminim yaşadım gördüm
    16 yaşında ki bir kimseyle cebir,tehdit olmaksızın kendi rızasıyla ilişkiye girildiğinde şikayet durumunda.Sanık 6 ay - 2 yıl arası ceza ile yargılanır.Buda Türk Ceza Kanununun 104. maddesidir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    407
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hukuksa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kızın böyle bir işe kalkışması suç değilde nüfus cüzdanına bakmayı sonradan akıl eden oğlanın yapıtığı suç yani öyle mi? Bu kız böyle bir işe kalkışacak cesareti bulabilmişse zaten oğlan kadar kızda hatalıdır ve suçludur.Ayrıca bu ceza maddeleri adil mi ki de durumu savunuyorsunuz anlayabimiş değilim.
    Mağdur her zaman bayandır çünkü güçsüz, korunmasız, savunmasız'dır Adalet Mülkün Temelidir.

2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon