Garanti Bankası A.Ş. ile uzun zaman önce ilişkimi kestim ama bir türlü hesap kartımı iptal ettirememiştim. Sonrasında eşimin online internet hesabından, daha önce iptal ettirdiğim kredi kartımın son borcu olan 5,82 TL'yi de öderken bankanın şubesinde bulunan internetten yaptığım bu işlem sırasında (tarih 14.01.2009 idi) hatlarındaki problem sebebiyle iki kez bu parayı çektiğini sonradan farkettim. Tutar 5,82TL idi ama 2,5 ay önce. Sonrasında eşimin hesabından işlem yapıldığı için eşim adına Haklı müşteri hatlarına mail attım. Eşime mail geldi ve bankayı araması söylenmiş.Nasıl tercih ediyorsa eşim, bu paranın istediği hesaba yatacağı yazılmış. Tüm kayıtları bankada mevcuttur konuşmaların. Sonrasında eşim bankaya telefon açtı. Hesap eşinizin adına eşinizin araması gerekiyor dendi. Ben tekrar kendi adıma bu kez aradım. Kredi kartınız iptal edilmiş dendi. Hesabınıza yatırılır. Ama iki hesabıda kullanmıyorum. 2008 yılı boyunca hiçbir işlem yapmamışım bu hesaptan. Sonrasında ki 2,5 ay sadece 5,82TLnin peşinde koşturdular. Süründürdüler desem daha doğru olur. Normalde kendileri kredi kartı borcunu ödememiş olsam faiziyle almasını biliyorlar. Benim bu paramın 2,5 ayda getirdiği faiz nedir sizce? Bu haksızlık değil mi? Daha sonra hesabıma yatırıldı bu para ama baktım ki şimdi Hesap İşletim Ücreti adında 2008 yılı 2.yarısı diye parayı geri almışlar. Halbuki işlemi yapan eşim. İnternetten ben bile yapsam eşim gözüküyor. İki kez bu hatayı yaptıran, bankanın internet ağının kötü olması. Kendi bankalarından işlem yaptığımda dekontta açıkça belli zaten. Şimdi de parayı kullanmadığım karttan ve 2008 yılı boyunca hiç işlem yapmadığım karttan ne para alışverişi ne başka birşey. Bu parayı kesmişler ve geri almışlar. Olan telefon konuşmalarıma oldu. Kendilerini aradım ve bu paranın belki de kat kat fazlasını verdim.

Bu paranın faiziyle ödenmesi gerekmez mi. Ben bankayı aradığım halde bana aynı gün içinde parayı iade etmeleri gerekmiyor muydu? Üstelikte kendi internet ağlarından kaynaklanan problem. Ben şubelerine gittim hem de kendi iptal ettirdiğim kartımın kayıtlı olduğu 7.Cadde Bahçelievler Çankaya Ankara Garanti bankası şubesine.

BDDK'ya dilekçe yazdım. Meblağ çok küçük evet ama bu birçok kişinin suistimali olarak ele alınınca global düşünüldüğünde oldukça yüklü bir para oluyor.

Bu konuda ne yapılabilir?

Teşekkürler...