+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Cinsel Taciz

Cinsel Taciz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Cinsel Taciz

Ben 36 yaşımdayım. Bundan 6-7 ay kadar önce (temmuz 2007) kendimden çok küçük bir kıza âşık oldum ya da ben tam tabiriyle söyleyeyim " dış görünüşüne vuruldum". Ama içimden geçen şey şu idi : " şu ana kadar dünyada gördüğüm en güzel kız" dedim kendime. Tahmini yaşını söyleyeyim size ; 14-15. Amacım yaşı küçük kızlar değil. Ama göz bu işte , çok beğendi mi kalbe olumlu sinyaller yolluyor. Neyse; bu kızı 3-4 ay boyunca görmek için ,sürekli onun olduğu semte gittim. Arkadaşlarım da O'nun oturduğu semtte oturuyor. Kızın ismini söylemiyorum , çünkü ; bu e-posta herhangibir şekilde başkasının eline geçecek olursa , adı "kötü" anılmasın diye. Tabii hergün arka arkaya kızı görmeye gidince ; ben de O'nun dikkatini çektim . O da göz ucuyla bile olsa bana bakmaya başladı ( tabii ki ; içinden ne geçiyordu bilemiyorum). Yaz boyunca ( temmuz , ağustos ve eylülün 2nci haftasına kadar) her akşam O'nun peşinden (saat 22:30 - 00:30 arası) sahildeki parka gidip görmekti amacım O'nu. Konuşamazdım da zaten O'nunla. Çekingenim , ama anti-sosyal kadar da çekingen değilim. Alışma sürecim sadece daha uzun kişilere. Yaşımı göstermediğimden , sanırım O da beni daha alt yaşlarda sandı. Hatta 2 hafta önce çarşıda bir anket yapıyorlardı , arkadaşımla gezerken anketör bizi durdurup sordu " anketimize katılmak ister misiniz ?" diye. Biz de "tamam "dedik . Soruya başlamadan " 29 yaşın altında olanlar için ..." diye başlarken ben hemen dedim ki " biz 30'un üzerindeyiz" . Anketör şaşırdı ve dedi ki ;" Vallahi 30 bile göstermiyorsunuz". Biz de dedik "öyle, yaratılış" diye. Hatta aynı sokaktan dönüşte aynı yerde bu sefer başka anketörler aynı soruyu soracakken ; ben dedim " şu 29 yaşla ilgili anket mi?" ,anketör "nereden biliyorsunuz ?" dedi, ben de söyledim " az önce de sordular biz 30'un üzerindeyiz" dedim. Anketör şaşırıp " göstermiyorsunuz yaşınızı ,ruhunuz genç" dedi. Kısaca yaşımdan çok küçük gösterdiğim için ve de zayıfım ( 57-58 kg / 176 cm boy) . Bu ,kendimi haklı çıkarmak için değil , kendimi anlatmak için yazdığım bir anektot.
    Daha sonra okullar başlayınca O ve arkadaşları sahilden 30 metre kadar iç kısımdaki parkta toplanmaya başladılar. Ve tabii ben de o parkta oturmaya başladım. Tabii ben, yine "kuzuların sessizliği" ni oynuyorum . Yok ... bende gidip de konuşacak cesaret yok. Ama size yemin ederim ; O'nun da bana -biraz olsun- ( "bana tam anlamıyla âşıktı" demiyorum) ilgisi vardı. Ve hareketlerinden belli idi. Çünkü ; yazın sahilde arkadaşımla otururken ; saat 00:00 sularında (çünkü yaz olmasına rağmen çoğu evine gitmişti) biz bankta otururken , o kadar boş bank varken , gelip kız arkadaşıyla bizim yanımızdaki banka oturdu. Yemin ederim ; kalbim, yerinden çıkacak gibi atmaya başladı hızlı hızlı. Arası sadece 2-3 metre idi. Aradan 1 dakika geçmedi ki; annesi gelip kıza birşeyler sordu. Duyduklarım şunlar idi : "Kim tanıştırdı sizi ?" ve "Yaşı kaç biliyor musun ?" . Ancak bunları duyabildim. Akabinde; bahsi geçen kız ,hışımla annesinin yanında ayrılıp , annesini ve kız arkadaşını o bankta bırakıp , gidip deniz kenarına tek başına oturdu ve sırtını döndü. Bu annesine "rest çekmek" değil de nedir ? Ya da bunun anlamı "bana karışma" olamaz mı? İkinci olay da şu : Okullar açıldıktan sonra ; iç kısımdaki parkta , ben bankta tek başıma otururken, onlar 1 ya da 2 kişlerdi. Yanlarına onların yaşında veya birkaç yaş büyük bir erkek yaklaştığında bile , O , banktan kalkıp , bana doğru bakıp, gidip ya başka bir banka oturuyordu ya da kalkıp ayakta bekliyordu. Kısaca erkeklerin yanına oturmuyordu . Üçüncü olay : Yine aynı iç kısımdaki parkta (eylül sonları) arkadaşlarla (2 arkadaşım yanımdaydı) otururken, sağ yanımızdaki yoldan geçiyordu ve ben fark edemedim ki arkadaşım söyledi , kız bana bakmış ve arkadaşım dedi ki "kızın da sende gözü var" . Sonra zaten ben şiir yazmayı seven biri olarak , ağustostan beri O'na yazdığım şiiri vermek istedim , ama cesaret yok bir kere bende. Bunu arkadaşlarıma söyledim. Şiir yazmak suç değil tabii ki değil mi? Arkadaşım da hafiften O geçerken dalga geçmeye başladı ve dedi " ya amma korkaksın, bak şiir de yazmışsın" . Bunu O duyunca (arkadaşları da yanındaydı) köşedeki minübüse yaslanıp biraz durdu . Arkadaşları arayı açmaya başlayınca O da gitti sonra. Ama "şiir yazmak" kısmını duymuştu.
    Sonra ; zaten araya soğuklar ve tabii kış mevsimi nedeniyle havanın erken kararması da eklenince , O'nu görememeye başladım. Yazdığım şiiri tamamlayıp , O'na göndermeyi istedim. Tamamlamak derken "temize çekmek" anlamında. Aralık ayının 8'i idi sanıyorum bayram. Bayramdan sonra gönderdim posta yoluyla şiiri. Biraz da not ekledim kendimce. Ve gönderdim aralıkın sanıyorum 12 ya da 13'ünde.
    Ocak 14 2009'da ben arkadaşımı telefonla aradım "hatır sormak" için , görüşmemiştik 2 hafta kadardır. Arkadaşım da bana " seni arıyorlar, bir kıza mektup yazmışsın, başın belada" dedi. Annesi gidip bulmuş arkadaşlarımı ve " bu bize ayıp değil mi ? mektuba verdiği web sitesi adresine yarı-çıplak resimlerini koymuş, telefonunu ve adresini verin" demiş. Tabii arkadaşlarım bize gelmediğinden veremezlerdi adresi. Ama benim o sitedeki 2 adet resmim "yarı-çıplak" değildi. Ağustos ayında ütü yaparken , ütünün ısınmasını beklerken sıkıldığımdan yan ve üst hizadan çekilmiş bir fotoğraftı. Kafam, boynun ve omuzbaşlarım görünüyordu. Hatta ben o resmi "irfanview" adlı bir fotoğraf programında özellikle kesip küçülttüm ki, ben öyle gösteriş budalası değilim. Ve de gösteriş yapacak fizik yok bende ! O resimleri çok daha önce koymuştum websiteme . Planlı olarak koymamıştım. Az girdiğim için internete ve websitemi kontrole , ve bilsem bu kadar tepki geleceğini o resmi koymazdım. Bir de kızın fotoğrafları var idi websitemde . Ama sadece 2 poz çekmiştim ve resimleri özellikle bulandırıp tanınmayacak hale getirdim. Rahatsız olduklarını duyduğum an , girip websiteme , kendi resimlerimi de , O'nun 2 resmini de sildim. Ayrıca ; websitemde, olanlar için özür diledim !!! 3 gün uyuyamadım. Hâlâ da kafamda bu konu. Rahat değilim. Özür dilemeye de gidemiyorum, tepkilerden olumsuz etkilenirim diye.
    Olanlar için gerçekten üzgünüm ve pişmanım. Pişman olduğum konu ; şiiri postayla göndermek ! Hatalıyım ! Keşke göndermeseydim. Keşke ; geçmişe dönüş olsaydı da , o bir anlık hatayı yapana -kendime- şöyle derdim " Gönderme! Rahatsız etme kimseyi. Varsa içinde birşey kendine sakla,olacağı da varsa olur, yoksa da Allah büyük.. Zamana bırak herşeyi" . Yaz şiirini ,otur aşağı aptal . Ne gönderiyorsun . Yaşımı da öğrenmişler arkadaşımdan. Annnesi duyunca "ay ay ay" demiş.
    farklı bir durum benimki. Ben kimseye saldırmam , kimseye zorla birşey yaptırmam, kötü huylarım da yoktur ; sigara içmem , alkollü içecek içmem , küfür etmem , içim kan ağlasa bile karşımdaki güleryüzle selam verse ,yine de gülmeye çalışırım , arkadaşlarıma işlerinde yardım ederim. Evde benden çok yemek yerler , kimse yerinden kımıldamaz , yine alış-verişe ben giderim , içime atarım yorulmayı da ,az-biraz öfkemi de.
    Üzdüm insanları ; istemeden . Bana bir yardımcı olur musunuz? Burada da tabii psikologlar ,psikiyatristler var. Ama maddî durumum elvermez. İşsizim. Savcılığa dilekçeyle başvurdular ve dava başlayacak yakında. , ceza alır mıyım, ne olur cezası ? Bunca teröristin affedildiği (kimseyi öldürmese bile ,planlı ve silahlı bir terör örgütüne dahil oluyor), bir ülkede , bu kadar masum bir niyet , ama ; aptalca bir hareket , bana ceza aldırır mı ? veya ceza paraya çevrilir mi? paraya çevrilen ceza taksitlere bölünür mü? ya da cezam ertelenir mi? belli bir süre suç işlemesem ; cezam (ceza alırsam) silinir mi? kızın yaşını sonradan öğrendim 1996 doğumlu 13 yaşında. sabıkam yok , trafik cezam bile yok. 25 yaşımda sağlık karnemin süresi dolduğunda , kendi ellerimle Emekli Sandığı'na gidip teslim ettim de, oradaki bayan hayretle baktı. Ayrıca savcılığa başvurduklarını duyduğum an ; müracaat savcılığına gidip "hakkımda şikayet vermış" dedim de oradaki savcı yine hayretle baktı , sanırım çağrılmadan ilk giden ben oldum ? , kendim ifade verdim. polisi boşa oyalamak istemedim ve "ne olacaksa biran evvel olsun" dedim. savcıya verdiğim ifadede ; " aptallık ettim" dedim. yaptığım şey sadece şiir yazmak ve de "Allah'a emanet ol" dedim. şiirde de müstehcen , aşağılayıcı ya da "kötü" birşey yoktu. ellerindeki deliller (savcının) şiir, kızın parkta çekilmiş fotğrafı, ve benim omuzlarımın göründüğü tabir-i caizse "yarı çıplak" fotoğraf.
    gelen iddianamede 105/1 ve 53/1'e göre dava açılmış !
    Lütfen cevabını esirgemeyiniz ,

Hukuki NET Güncel Haber

Cinsel Taciz konulu yargıtay kararı ara
    Cinsel Taciz konulu hukuk haber
    Konu net200920092009 tarafından (18-03-2009 Saat 19:37:57 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    234
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Cinsel Taciz

Ne güzel anlatmışsınız, belagatınıza hayran oldum.

Bana bir de şunu söyler misiniz? 13 yaşınızda kızınız olsa; (Temmuz 2007' den bu yana nasıl 6-7 ay oluyor onu da anlamadım ama..)
    . Kızcağız sırf göz ucuyla baktı, başkasının yanına oturmadı nedeni belli olmayan bir şekilde arkadaşlarının yanından kalktı diye 6-7 ay boyunca takip etmesini,
    . Bu adamın kızınıza şiir yazıp altına (hangi nedenle ise??) birilerinin yüzünün mozaiklenmesini gerektirecek web sitesinin adresini verdiğini görseniz, bu web sitesinde bu adamın resimleri bir şekilde açık anlaşabilecek durumda olsa,

Nasıl kaldırırdınız? Nasıl kabullenirdiniz?

Uzun uzun ne güzel yazmışsınız kaç kilo olduğunuzu nasıl gösterdiğinizi? Kanunun rıza göstermeye yeterli görmediği ve çocuk saydığı birinden bahsediyoruz. Bu insana aklı baliğ bir insanın (savcı tarafından iddianameye konu edilen madde dolayısıyla) rahatsız edici yaklaşımı söz konusu...

Sizi yargılamak benim işim değil bu yüzden size hangi maddeden yargılanacağınızı belirteyim;

CİNSEL TACİZ

Madde 105 - (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikâyeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.

(2) (Değişik fıkra: 29/06/2005-5377 S.K./13.mad) Bu fiiller; hiyerarşi, hizmet veya eğitim ve öğretim ilişkisinden ya da aile içi ilişkiden kaynaklanan nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle ya da aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan yararlanılarak işlendiği takdirde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur; işi bırakmak, okuldan veya ailesinden ayrılmak zorunda kalmış ise, verilecek ceza bir yıldan az olamaz.

Özetle suçunuz şikayete tabidir mağdurun ebeveynleri şikayetten vazgeçerse ceza almazsınız. Vazgeçmezler ve mahkeme tarafından taciz olarak değerlendirilirse alacağınız ceza yukarıdaki sınırlarda olacaktır. Suçlu bulunmanız halinde mahkemenin cezayı erteleme ihtimali bir daha suç işlemeyeceğiniz kanaati ile orantılıdır.

Nerede
    Eskişehir
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ne kadar iyiniyetli, temiz, çalışkan, güzel, dürüst, akıllı vs. güzel sıfatlı olursanız olun sizin yaptığınız "bence" sapıklıktır. 36 yaşındaki bir kişinin, kadın yahut erkek olması mühim değil 13 yaşındaki bir çocuğa ilgi duyması aşk, sevgi olamaz. Aşkın yaşı yoktur ancak bu kural 18 yaşın altındakilerde geçerli değildir. Aranızdaki tam 23 yaşı geçtim, ilgi duyduğunuz kişinin 13 yaşında olması dahi sizden iğrenmemin nedenidir. 13 yaşındaki bir çocuk, ergenlik çağındadır. 7 yaşındaki, 10 yaşındaki bir çocuk dahi bir ergenden daha net ve doğru kararlar alır. Ancak 13 yaşındaki bir kız çocuğunun kesinlikle hür iradesi ve bilinci olmaz, olamaz. Hele ki ilişkiler konusunda asla! Bu çocuk gün içinde bile birden fazla kişiye aşk hisleri besleyebilecek kadar gelgitlerle dolu bir şahıstır.

Ben bu sitede bir kez dahi, bugüne kadar kişisel irademi, düşüncelerimi yansıtan mesajlar yazmadım. Her zaman, olay ne kadar kötü olursa olsun, olayı hukuken irdeledim. Ama bu sefer yapamadım. Gerçekten üzgünüm!

Ve hukuki irdelememi yine de yapacağım.

Üstteki earioz adlı üyemizin tespitleri doğru. Suç takibi şikayete bağlı bir suçtur. Ailesi şikâyetini geri alırsa hakkınızda bir dava açılmaz. Şikayet yargılamanın sonuna dek geri alınabilir. Bu suçun cezası da 3–24 ay arası hapistir. Açık söylemek gerekirse hapis cezası almayacağınızı düşünüyorum. Ancak bu benim şahsi kanaatim. Belki de suçlu dahi bulunmazsınız. Suçlu bulunursanız taksitler halinde ödenmek suretiyle adli para cezasına çarptırılacağınızı düşünüyorum.

Ama size en ivedisinden bir psikiyatrla görüşmenizi öneriyorum. Buna gerçekten aciliyetle ihtiyacınız var görüşündeyim.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

görüşleriniz için teşekkürler. yalnız 6-7 ay boynuca takip değil de ; benim gittiğim yerler o da vardı. yani ; denk gelme oranı yüksek idi. tamam hata yaptığımı kabul ediyorum !!! ama sürekli takip durumu yoktu. hatta ; onu sıkmamak için haftada en az 2 gün hiç gitmediğim yerlere gittim baskı olmasın diye. ayrıca o anlatımlarım "ayrıntıları bilin" diye idi. psikiyatrla görüşmem ancak devlet imkân sağlarsa mümkün olur. çünkü ; maddî durumum nâmüsait.
    kolaylıklar dilerim . tekrar teşekkürler.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=Oğuzhan Dayar;264205] Açık söylemek gerekirse hapis cezası almayacağınızı düşünüyorum. Ancak bu benim şahsi kanaatim. Belki de suçlu dahi bulunmazsınız. Suçlu bulunursanız taksitler halinde ödenmek suretiyle adli para cezasına çarptırılacağınızı düşünüyorum.
    [QUOTE]
    Ne kanaatle "hapis cezası almayacağınızı düşünüyorum" dediniz ? Tabii ki bu iyi birşey , ama , merak ettim.
    Suçlu bulunursam ; adlî para cezası en fazla kaç taksite bölünür ve bu ödemeye 3-4 ay sonra öteleyerek başlayabilir miyim? Bir de suçlu bulunursam ; mahkeme masrafı var mı, bana mı ait olacak ? o da taksitlere bölünür mü ?
    ve cezam paraya çevrilirse veya cezam ertelenirse (suç işlemeyeceğime kanaat getirise hakim ,ceza alırsam) ; adlî sicil kaydımda görünür mü?
    Teşekkürler.
    Konu net200920092009 tarafından (23-03-2009 Saat 19:48:05 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

dava yapıldı ve 3 ay 10 gün olan cezam "suç işlemeyeceğine kanaat"ten 1 yıl ertelemeye çevrildi (bu arada suç işlememek şartıyla).
    -Peki ; işe başvurmak için adli sicil kaydı almak istesem , sicilimde bu kayıt görünür mü ?
    -Yargıça sordum :" Bu süre içerisinde karakola ya da herhangibir yetkiliye görünecek miyim ?" diye. Yargıç :" Adresine gelecek bilgi" dedi. Ne bilgisi gelecek, bilen var mı ? (Fazla soramadım ; yargıcı kızdırmak istemedim !)
    -1 yıl sonra suç işlemezsem ; herhangibir adli merciiye mi başvuracağım , dilekçe mi yazacağım ? Adli sicil kaydım olursa ; silinecek mi ?
    -Adresime bu mahkemenin sonucuna dair herhangibir resmî evrak gelecek mi ?
    Teşekkür ederim.
    Allah (c.c.) herkesi suçtan , belâdan uzak tutsun !

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayfaları öylesine gezerken denk geldim , Bu mesaja, Roman yazar gibi anlatmışsınız, Okurken toplumda sizin gibi insanların olduğunu görmekten iğrendim açıkçası...

Birde 36 yaşına gelmişsiniz,

denildiği gibi , zaman insanları degil armutlari olgunlastırıyor...

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fatalreal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayfaları öylesine gezerken denk geldim , Bu mesaja, Roman yazar gibi anlatmışsınız, Okurken toplumda sizin gibi insanların olduğunu görmekten iğrendim açıkçası...

Birde 36 yaşına gelmişsiniz,

denildiği gibi , zaman insanları degil armutlari olgunlastırıyor...
    Bir kişiye bu kadar kötü bir yaklasımda bulunmayın. Anlattıklarınız çok igrencti diye. Bence kişinin yaptıgında hiç birşey yok, hiç bir şekilde kızın yanına gidip rahatsız etmemiş, zorlamamış, kötü bir hareket yapmamış.
    başka kişiler, hırsızlık yapsın,canice birini öldürsün, fazla ceza almadan çıksın, küçücük olan,yaşamdan masumane olan birşey için çok igrencti denemez.
    Gecmis olsun arkadasım.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bilmiyorum izleyeniniz varmı ama. Gemide filminde boksör karakterinin "biz uzaktan da severiz" dediği sahne aklıma geldi nedense. Yaptığınız suçtur, adli olarak olurmu bilmiyorum ama ahlaken suçtur. Uzun uzadıya yazdığınız hikaye de kendinizi masum göstermek için yazılmış ama toplum üzerinde, en azından benim gözümde suçlusunuz. Umarım bu size ders olur, Herkezin kızı var, kızkardeşi var. 1996 doğumlu bir kızdan fiziksel olgunluğu erişmiş olsa bile düşünsel olarak ne bekleyebilirsiniz ki.?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Cinsel Taciz

Alıntı net200920092009 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    dava yapıldı ve 3 ay 10 gün olan cezam "suç işlemeyeceğine kanaat"ten 1 yıl ertelemeye çevrildi (bu arada suç işlememek şartıyla).
    -Peki ; işe başvurmak için adli sicil kaydı almak istesem , sicilimde bu kayıt görünür mü ?
    -Yargıça sordum :" Bu süre içerisinde karakola ya da herhangibir yetkiliye görünecek miyim ?" diye. Yargıç :" Adresine gelecek bilgi" dedi. Ne bilgisi gelecek, bilen var mı ? (Fazla soramadım ; yargıcı kızdırmak istemedim !)
    -1 yıl sonra suç işlemezsem ; herhangibir adli merciiye mi başvuracağım , dilekçe mi yazacağım ? Adli sicil kaydım olursa ; silinecek mi ?
    -Adresime bu mahkemenin sonucuna dair herhangibir resmî evrak gelecek mi ?
    Teşekkür ederim.
    Allah (c.c.) herkesi suçtan , belâdan uzak tutsun !
    Sırf size birkaç kelime ile cevap verebilmek adına üye oldum bu siteye.. O kadar masumane anlatmışsınız ki yaşadıklarınızı, hissettiklerinizi, kendi karakter ve düşüncelerinizi. Baştan sonra okuyan duygusal birisi gerçekten size üzülüp acıyabilir! Ama şunu söylemek istiyorum ki, sizinle aynı dünyada yaşamaktan ve de aynı havayı solumaktan dahi utanıyorum! Bırakın normal bir bayana karşı hareketleri, siz 13 yaşında bir KIZ ÇOCUĞUna bu duyguları beslemek, bununla kalmayıp bunu fiiliyata dökmek, kendinizi haklı çıkartmak adına KIZ ÇOCUĞUNUN aklının ucundan bile geçmeyecek hareketlerini "bana ilgisi vardı" şeklinde yorumlamak ! Ne kadar iğrenç ve sapık ruhlu olduğunuzu siz de biliyorsunuz ve eminim kabul ediyorsunuz ! Bir de utanmadan soruyorsunuz adli sicil kayıtlarımda kalır mı silinir mi diye?? Yap yap ondan sonra silinsin, ne güzel değil mi? Bu sizin SAPIKLIĞINIZ ömür boyunca sicil kayıtlarınızda kalacak ve de (umarım) her iş başvurunuzda önünüze en büyük engel olarak çıkacaktır! Bir de kalkmış utanmadan arlanmadan Allah'tan falan bahsediyorsunuz.. Size en büyük tavsiyem, en kısa zamanda bir psikoloğa gidin, ona da verecek param yok diyorsunuz! O zaman gidin bir devlet hastanesine durumunuzu anlatın ve yardım isteyin. Bence sizdeki bu durum hiç küçümsenmeyecek derecede tehlike arzediyor. "Hiçbir şey yapmamış, bir suçu yok" diyen arkadaşa da şunu söylemek istiyorum, aynı duruma kendi kız kardeşi, sevgilisi yada kızı konu olsaydı da bu kadar geniş olabilecek miydi, boşverin affedin gitsin diyebilecek miydi ? Son söz olarak şunu belirtmek isterim ki, umarım ertelenen suçunuz üzerine başka bir suç işleyip de cezaevine düşmezsiniz, yoksa oraya "sübyancılık" damgasıyla girenlerin başlarına neler geldinizi bilmek bile istemezsiniz. İnanın şu satırları yazarken bile sinirden ellerim titriyor. Ne hale geldik, ne durumlara düştü bu ülke..
    Konu taneer tarafından (23-06-2010 Saat 14:14:20 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php53945-Cinsel-Taciz

cinsel taciz sucu paraya cevrilirmi

istismar suçu paraya çevrilirmi

sicil kaç yılda temizleniyor

tacizden hapse girenlerin hikayesi

cinsel taciz para cezasina cevirilirmi

basit cocuk cinsel istismarın cezasinin paraya çevirme

Cinsel istismar

cinsel istismar kesin hapis cezasının paraya çevrilmesi