1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Uzun Süre Kullanılmayan Banka Hesapları

Merhaba,

Uzun süre olarak kullanılmayan banka hesapları ne kadar sürede kendi kendine kapanıyor?
    Bankanın, hesabı kullanılmadığı halde uzun süre (1-2 yıl )işletim ücreti ödenmedi diye herhangi bir hukuki yaptırımları var mı?
    Örnek vermek gerekirse;
    Uzun süredir kullanmadığım bir banka hesabım var ve içinde 0 kuruş mevcut.Ben dokunmasam hesap kendi kendini iptal eder mi?Yada benden o hesap işletim ücretlerini ister mi?

Nerede
    İstanbul, Şişli, Turkey.
    İletiler
    77
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Uzun Süre Kullanılmayan Banka Hesapları

Benim bildiğim kadarıyla hareket görmeyen hesaptan hesap işletim ücreti alınmıyor. İyi günler.

İletiler
    63
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Uzun Süre Kullanılmayan Banka Hesapları

Alıntı Av.Hülya Büyükoğlu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim bildiğim kadarıyla hareket görmeyen hesaptan hesap işletim ücreti alınmıyor. İyi günler.
    Banka memurunun dediği ise , hareket görmediği için hesabınızdan işlem ücreti kesilmiş, hoş hareket olsada bi bahaneyle kesecek banka gene keser.

Başka bir banka ise ismi lazım değil,benden habersiz hesabımı kapatmıştır,sonra da biz haber verdik size ulaşmamış demiştir,uğraşmamak için önemsemedim...

Bankalar hukuka bağlı olarak hak korumaları gerekirken,menfaatlerine dokununca hukuksuzluğun en üst düzey örneklerine örnek kurumlar olarak
    müşteriler karşısına çıkmaktalar.

Benzer Konular :

1. Banka hesapları
    Yazan: Dilata Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
    Yanıt: 3
    Son İleti: 17-05-2014, 01:41:31
  2. 3 yıldır blokeli banka hesapları...
    Yazan: megamen55 Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
    Yanıt: 0
    Son İleti: 22-01-2013, 18:13:56
  3. Uzun süre ayakta duramaz raporu
    Yazan: halide26 Forum: Askerlik Hukuku
    Yanıt: 1
    Son İleti: 08-10-2011, 23:40:19
  4. Boşanma ve şahsi banka hesapları
    Yazan: albatross Forum: Aile Hukuku
    Yanıt: 0
    Son İleti: 17-10-2005, 11:31:02
  5. Yanıt: 1
    Son İleti: 08-09-2005, 09:43:48

Bu sayfada bulunan kavramlar:

banka hesapları kaç yılda kapanır

kullanılmayan banka hesabı ne zaman kapanır

kullanılmayan banka hesapları kaç yılda kapanır

akbank kullanılmayan hesaplar

bankalarda acık olan hesaplar nekadar sürede kapanır

bankada kullanılmayan hesaplar nasıl kapatılır hukuki net

banka kartini kapamasam ceza gelirmiişlenmiyen banka hesabına ceza varmı banka karti ne zaman kapanirBİR KAÇ YIL AÇIK OLAN BANKA HESABINDAN KAÇ LİRA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KASİLİRBanka hesabi nezaman iptal oluraçık banka hesabıkapanmasa ne olurZıraattekı kapanmayan hesaplarbanka kartı hangi sürede kapanirkullanılmayan hesaplar kaç yılhesap isletim ücreti hesap kullanılmazsa aliniyormuuzun sure kullanilmayan banka hesaplariZiraat bankasına 1 sene önce açılan hesap kapanır mi ziraat hesabi ne durumlarda kapaniriş bankası bankamatik kartı kapanmış neden
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları