Çalıştığım kurumda yıllar boyunca müdürler kendilerine görev tahsisli lojman listesinde olmamasına karşın varmış (Kamu Konutları Yönetmeliğinin 8. maddesinde belirtilen 2 sayılı cetvelde yer almamasına karşın) müdür kadrosunun bu listede var olduğu düşünülerek yıllar boyu 20 25 yıl oturmuşlar. 2005 Yılında Lojman Tahsis Komisyonu yapılan bu yanlışı görerek çıkardığı kararda kamu konutları yönetmeliğine uygun olarak işlem yapılmasa, daha önce görev tahsisli olarak oturmuş ve 5 yılı doldurmuş olanların lojmanları 15 gün içerisinde boşaltmasına ve halen görevde tahsisli olarak yerleşmiş olarak oturanlardan 5 yılını doldurmayanların ise bu 5 yıl süreyis doldurduktan sonra lojmanı boşaltmasına karar verilmişti. ve yalnızca genel müdür ve daire başkanına görev tahsisli lojman verilmesine karar verilmişti. 5 yıl süreyle oturanlar hemen lojmanı boşalttı ancak bu 5 yıl süresi dolmayanlar oturmaya devam etti ve 2006 yılında lojmanı boşalttı.

Yukarıda bahsettiğim 2006 da 5 yıllık süresi biten görev tahsislide oturan kişi sıra tahsisli lojman için başvurmuş, daha önce hiç kamu konutlarından yararlanmamış olanlar olmasına karşın yeniden kendisine lojman tahsis edildi. 2006 yılında yine daha önce sıra tahsisli lojmanda oturan memurlardan bir kişiye daha lojman tahsis edildi.( daha önce kamu konutlarından hiç yararlanmayanlardan başvuru yapanlar da varken) 2009 yılındaki boşalan bir adet lojman için başvuruda bulundum ve 4. sırada yer almam sebebiyle yerleştirilemedim. Ancak 3 kişi yukarıda belirttiğim gibi daha önce kamu konutlarında oturmuş olmalarına karşın oturmaya devam etmektedir. Ben de bu durumun iptali ve Kamu Konutları Yönetmeliğinin 20. maddesinin b bendinde belirtildiği gibi sıra tahsisli lojmanda daha önce oturmuş olan ve 5 yılı dolduran kişilerin ikinci defa ancak daha önce kamu konutlarında hiç oturmamış ve başvuruda bulunmamış kişilerin olması durumunda şartlı ve süresiz olarak oturmasına müsaade edilebileceğini belirterek dilekçe yazdım.

Yukarıda bahsettiğim görev tahsisli lojmanda (aynı kurumda aynı kuruma ait lojmanda görev tahsisli olarak) oturmuş olan müdür sıra tahsisli için başvuruda bulunabilir mi? kamu konutlarından daha önce hiç yararlanmamış kişiler varken bu kişilere lojman tahsis edilebilir mi? Görev tahsisli lojmanda oturduğu süre Kamu Konutları Yönetmeliğine uygun olarak yapılacak olan sıra tahsisi lojmanda eksi puan olarak düşülürmü?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür eder başarılar dilerim.