+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 5´e kadar toplam 13 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2007
  İletiler
  31
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Eve gelen haciz ile ilgili

  Evimize karsı tarafın avukatıyla haciz memuru gelerek bir tutanak tuttu, ve 6-7 kalem esya yazdılar. Sonra anneme yediemin olarak imzalattılar. 7 gun sonra tekrar geleceklerini soyleyip sure tanıdılar. karsı tarafın avukatı odeyin diye sert bir sekilde konustu. bu listede benim bilgisayarımda var fakat toplama oldugu icin " eger faturan olursa dilekceyle basvur dedi memur. ödeme durumu yok annemin. karsı tarafın avukatı ise "zaten bunlar borcu karsılamaz" dedi ve odememiz icin yol bulun diye cok baskı yaptı. bundan sonraki prosedur nedir?esyaları alınca bu is bitiyor mu? bu sure zarfında esyaları alıp gotureceklermi yoksa bizde mi duracak? lutfen beni aydınlatırmısınız.. bilginize cok ihtiyacımız var. tesekkurler ederim.  Hukuki NET Güncel Haber


  Eve gelen haciz ile ilgili konulu yargıtay kararı ara
  Eve gelen haciz ile ilgili konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2007
  İletiler
  31
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Eve gelen haciz ile ilgili

  değerli avukatlar lütfen bizi yönlendiriniz çok müşgül durumdayız bu gelen haciz senet kredi kartı gibi bir durumdan değil ayrıca.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2009
  İletiler
  998
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Eve gelen haciz ile ilgili

  Eve gelen haciz ne kaynaklı o zaman.?

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Eve gelen haciz ile ilgili

  Alıntı isoguchi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Evimize karsı tarafın avukatıyla haciz memuru gelerek bir tutanak tuttu, ve 6-7 kalem esya yazdılar. Sonra anneme yediemin olarak imzalattılar. 7 gun sonra tekrar geleceklerini soyleyip sure tanıdılar. karsı tarafın avukatı odeyin diye sert bir sekilde konustu. bu listede benim bilgisayarımda var fakat toplama oldugu icin " eger faturan olursa dilekceyle basvur dedi memur. ödeme durumu yok annemin. karsı tarafın avukatı ise "zaten bunlar borcu karsılamaz" dedi ve odememiz icin yol bulun diye cok baskı yaptı. bundan sonraki prosedur nedir?esyaları alınca bu is bitiyor mu? bu sure zarfında esyaları alıp gotureceklermi yoksa bizde mi duracak? lutfen beni aydınlatırmısınız.. bilginize cok ihtiyacımız var. tesekkurler ederim.
  sayın ısoguchi,
  öncelikle borcun ve bu borçtan dolayı gelen hacizin mahiyetini bilmediğim için
  size genel bir bilgi verebileceğim,aciliyetinize binaen.

  Bir borçtan dolayı borçlunun adresine haciz amaçlı gelindiğinde,hacizden sorumlu bir icra memuru hacizi avukatın talepleri ve kanuni yükümlülükler ışığında sevk ve idare eder.
  Burda genel usul şudur.
  İcra memuru borçluya borcun mahiyetini anlatır ve ödeme yoluyla o anda borcu kapatıp kapatamıycağını sorar,borçlu ödeme yaparda borç kapanırsa sorun yoktur.icra ve haciz işlemi durdurulur.
  Ödeme yapılamayan durumlarda ise icra memurunun haciz görevi ortaya çıkar.

  Bu aşamada gelmiş olduğu adreste Avukatın talebi doğrultusunda kanunen haczedilmesinde sakınca olmayan her eşyayı haciz listesine ekler,bu listeye eklenen eşyaların sahibin borçludan başkası olması durumu çeşitli durumlara göre değişir.Sizin durumunuz için icra memurunun söyledği işlem doğrudur. bu listeleme işleminden sonra haciz işleminin birinci aşaması tamamlanır.

  İkinci aşama avukat'ın insiyatifinde oluşur.İcra memuru Haczedilen eşyaların yedi emin deposuna kaldırılıp kaldırılmayacağını avukata sorar,Avukat dilerse
  haczedilmiş olan eşyaları bir araca yükletip icra ile anlaşmalı ve ücretli depolara
  ( yedi emin deposu) taşıtabilir,dilersede borçluya emaneten bırakabilir.
  Borçlu söz konusu eşyaların zarar görmemesinden ve kaybolmamasından sorumlu olur.

  Burdaki fark şudur,depoya kaldırılması demek borçlunun borcuna yeni bir masraf eklenmesi demektir,çünkü eşyaların taşınması ve depolanması karşılığında yediemin depoları belli bir ücret alırlar ve bu ücretide icra servisi borçlunun borcuna ekler.
  Bu nedenle Avukatlar borçluda iyi niyet görürse borcun artarak borçluyu daha zor duruma düşürmemesi için eşyayı borçluya veya aynı adresde farklı bir kişiye emanet edebilir.Bunun böyle olmasıda borçlunun çıkarına bir işlemdir.
  Hem eşyaları evinden çıkmamış olacak hemde ek bir masraf ödememiş olacaktır.

  Gelelim,borcun hacizden sonraki durumuna.
  Hacizin yapılmış olması borcun kapandığı anlamına gelmez.Avukatlar için haciz yapılma işlemi aslında istenmeyen bir durumdur,tahsilatını yapamadığı alacağı için Borçluya borcunu ödemesi hakkında bir uyarıdır haciz.
  icra yoluyla haczedilen eşyaların yedi emin olarak tesliminden sonra Avukat sizdede olduğu gibi isterse bir miktar süre tanır borçluya.Bu süre içinde borcun kapanmasını ister.aksi takdirde Haczedilmiş eşyaları gelir alır yedi emin deposuna götürür ve borca mahsuben satar.satılması ile ( ki bu satışlarda eşya gerçek değerinin % 10 dan da aşağı fiyatlarda gerçekleşir.) elde edilen tutardan yedi emin deposu masrafı ve satışla ilgili vergi ve masraflar düştükden sonra kalan tutarı borçlunun borcuna mahsuben avukat tahsil eder.
  Kalan borç içinde borçludan ödemesini, talep eder,yine ödeme olmaz ise
  borçlunun haczedilebilecek maaşı,gayrimenkulü,bankada parası ,arabası,neyi varsa tesbit ettirip icra yoluyla haciz koyar ve satar.
  Borç kapanana kadar bu böyle sürer.

  Borçlu içinde Avukat içinde haciz işlemi aşamasına dahi gelmeden borcun ödenmesi en hayırlısıdır.
  Haciz işlemleri hem yorucu ve üzücüdür hemde borçluya her hacizde yeni masraflar yükler ve borcun çoğalmasına neden olur.
  Özet olarak bir standart icra işlemini anlatmaya çalıştım size,ama baştada değindiğim gibi,borçtan dolayı haczin çok geniş ve çok çeşitli bir uygulama alanı vardır.Bu işlemlerde en doğrusu tıpkı alacaklının yaptığı gibi,borçlununda bir avukat desteği almasıdır.
  Maddi gücü var ise icra ve haciz aşamalarında en az hakkaybına uğramasını sağlaması açısından bir Avukatının olmasından fayda görür.

  Umarım sorunuzun cevabına gerek kalmadan borcunuzu ödemek nasip olmuştur.
  Konu malidanışmanım tarafından (17-02-2009 Saat 10:43:24 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jul 2007
  İletiler
  31
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Eve gelen haciz ile ilgili

  İlginize tesekkur ederim sayın malidanısmanım,borcun kaynagından bahsedeyim, haksız yere bizden para alındıgına dair dava acmıstık kabası biten evimiz ile ilgili yapan kisiye cunku ne fis ne makbuz verilmisti bize meger yapan kisinin muteahhitlik karnesi bile yokmus fakat eski tarihli faturalarla ve bilemedigimiz sebeplerden bilirkisi gelindiginde bilirkisi daha alacagı var seklinde karar verdi(5-6 sene surdu bu dava).en sonunda Yargıtaya giden dava dosyası sonucuda farklı olmadı zaten avukat masrafları bu haciz isleminde temel meblagı olusturuyor. icerigi bu sekilde efendim. ayrıca davalı annem ve tek mal varlıgı babamın vefatından sonra aldıgı ssk maası. Bu maasa haciz koyabilirler mi? evden esya goturuldukten sonra tekrar tekrar gelebilriler mi eve gene haciz icin? cunku kirada oturuyoruz.
  Konu isoguchi tarafından (17-02-2009 Saat 11:25:39 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Eve gelen haciz Hk.da
  Yazan: omeral Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 18-03-2015, 13:55:23
 2. Maaşa Gelen haciz
  Yazan: izmirlimen Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 25-09-2013, 13:24:29
 3. Araca Gelen Haciz
  Yazan: casanova38 Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 11-10-2010, 18:21:07
 4. Kiraya gelen haciz
  Yazan: MahmutKılıc Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 13-01-2010, 23:45:57
 5. Eşine gelen haciz
  Yazan: denizozyayla Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-08-2009, 13:21:20

Bu sayfada bulunan kavramlar:

haciz kaç günde gelir

icra geldiğinde evde yoksam

eve gelen haciz memuru

eve gelen haciz nasıl durdurulur

icra kac gunde gelir

haciz borcu karşılamazsahaciz ne kadar surede gelireve gelen icra nasıl durdurulurne kadar borca icra geliricra yapılamayan durumlarhaciz ne kadar sürede geldiev esyasi yediyeminev esyasi yedieminhaciz memuru geldigindene kadar borca haciz gelirhttp:www.hukuki.netshowthread.php52521-Eve-gelen-haciz-ile-ilgilieve gelen haciz memurlari evden eşya çıkarabilirev haczinde cekmecelere bakabilirmiyediemin eve nasil gelirne kadarlık borca icra gelirhaciz gelmiyorhaciz memurlari kac gunde gelirhaciz memuru dolaplara bakabilir mieve haciz ne kadar borca gelireve gelen icra haciz memuruna imza atalimmi
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Terapi  |  Kral |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Online Muhasebe Programı |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  icralık arabalar  | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.