İyi günler
Ben Türkcell 1 gb internet paketi kullanıcısıydım fakat yavaş olmasından dolayıgeçen ay Vodafone'a geçtim.İlk olarak 3 gb internet paketi aldım,bildiğiniz gibi mesaj yolu ile paketinizden ne kadar kullandığınızı öğrenebilirsunuz.Fakat ben Vodafone'nin 3gb internet paketini alıp kullanmaya başladığımdan 15 gün süre geçmesine rağmen ve sürekli mesaj atıp müşteri hizmetlerini aradıpım halde,mesajlardan sürekli ''internet paketinizden kullanımınız 0 kb'' diye mesaj alıyordum.Müşteri hizmetleri ile yaptığım en son konuşmda ise bana;"siz kullanmaya devam edin en kısa süre içinde sorun çözümlenecek,ayrıca paketinizden yaptığınız kullanım %80'e ulaştığı zaman size kısa mesaj gelicektir" cevabı verildi.Bende bunun rahatlığı ile kullanmaya devam ettim,bu arada 3 gb'lık paketi de Vodafone shop'a giderek 1gb'ta indirmelerini istedim,onlarda kayıt aldıklarını ve şuan kullandığım paketin ay'ın 15(Fatura kesim tarihim)'de işleme alacaklarını söylediler.Bu anlattıklarım 27.01.2009 tarihi ve ondan önce gelişmiştir.
Birkaç gün sonra dedikleri gibi mesaj geldi ama mesaj gelmeden önce ben 3g'lık internet paketini bitirmiş ve 400 kb aşmışım ve bana gelen iki mesaj dan ilki "internet paketinizin %80'lik kısamını kullanmış bulunmaktasınız",aradan bir dakika geçmeden ikinci mesajda "paketinizin tamamını kullandınız"dediler.Hemen mesaj çektim ne kadar kullandığımı bir daha görmek için gelen mesajda;internet paketimin 2,9 küsür olan tamamını ve 400 kb hacimli internet(paket aşıldığı zaman ayrıca daha pahalı ücretlendirilen kullanım)kullandığım yazılıydı.Yine müşteri hizmetleri,e-mail'ler,Vodafone shop'a gitmeler,aldığım sonuç faturanın gelmesini bekle oldu.Bu arada bende daha sadece kayıt alınan ve başlamamış olan 1 gb'lık internet paketini,müşteri hizmetleriniz arayarak iptal etmesini ve beni limitsiz tarife'ye (aylık 30 Tl ödeyip işte tüm vodafonlarla bedava ve ekstra avantaj olarak nitelendirdikleri 12 Tl ekstra ödeyerek sabit hatlarla da bedava konuşmak)geçirmelerini istedim.Hiç sorunsuz yaptılar ama malesef müşteri temsilcisi bunu yaparken 1 gb'lık internet paketini iptal etmemiş ve bu ayki faturama yansıyacağını söylediler.Hesap kesim tarihi gelen fatura 376 küsür Tl oldu hemen müşteri hizmetleriniz aradım,e-mai gönderdim ve vodafone shop'a gittim bu sefer aldığım cevap ise "kayıt alınmıştır en kısa sürede sorun çözümlenecektir" oldu fakat hala faturayı ödemem isteniyor ve dün bana 13.02.2009 tarihine kadar yatırmazsam hat kapanacak diye mesaj geldi.
Konuyu özür dileyerek çok uzattığımı belirmek isterim ama hepsini anlatmak istedim.Normalde paketi aştığım zaman rahatlıkla iki mesaj üst üste gönderip paketi aştğımı söyleyebilenler neden ben paketi kullanırken o kadar uğraşmama rağmen bana bilgi vermiyorlar,zaten yukarda hepsini anlattım takdir sizindir.
Ben şuan dava açmayı düşünüyorum ama Avukat'a gitmeden önce bu sitede sizin fikirlerinizi almak istedim,daha önce bu siteden konu bile açmadan işime çok yarayan bilgiler edindim,bu yüzden burdan alacağım fikirlere önem veriyorum.Ben bu faturayı yatırmak istemiyorum çünkü,bana göre bu insan kazıklamaktır.Sizce ne yapmalıyım kısa sürede yorumlarınızı bekliyorum çünkü çok vaktim kalmadı,en kısa zamanda birşeyler yapmalıyım.
Şimdiden yorumlarınıza ve yardımlarınıza teşekkürler,saygılar