SGK Bilgi Edinme Müşavirligine bir iki defa sorular sordum tarım sigortam hakkında ve cevaplarda aldım nelerden faydalanır filan diye ama son gelen mesajla resmen yıkıldım acaba dava açmalımıyım.
Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
Dosyanızın İncelenmesi sonucunda ; Kurumumuza 10.10.2007 tarihinde müracaat yaparak 2925 sayılı Kanuna göre Tarım Sigorta Primi Ödemek için müraccat yapmış olduğunuz ve Sigortalılığınızın 01.11.2007 tarihinde başlatıldığı tarafınıza bildirilmiştir. Ancak ; 2925 sayılı yasaya göre kapsama alınmanız gereken 01.11.2007 tarinden önce 30.10.2007 tarihinde işyerinizde Hizmet akdine istinaden çalışmaya başlamınız nedeniyle İlgili yasa kapsamına dahil olunmadan iptali gerekmektedir. bu nedenle ; 01.11.2007 ila 31.12.2008 tarihi itibariyle ödenen 2925 sayılı Tarım primlerinizi iadesi gerektiği hususunda bilgi edinmenizi rica ederim.

müracat tarihlerimde ssk çalışmalarım yok bir gün öce işe girim ve 90 gün sonrada çıkışım var çıkış tarihinden itibaren kendiliginden başlaması gerekmiyormu kuruma hiç bir borcum yok.
Bu durumda sigortam iptal edilirmi daha yeni yazılar almıştım eşim rahtsızdı araştırma hastanesine götürmek için bu adam tarım sigortalıdır diye şimdi iptal ediyor nasıl iş anlamadım dava açmam için neler yapmam gerekli veya dava açmalımıyım yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.