Merhabalar,

Tarafımıza açılmış bir kamulaştırma davası ile ilgili sorularım var, yardımcı olursanız çok sevinirim

arsamızı hükümet konağı bahçesiyle birleştirmişler çit çekmişler bayadır da böyle kullanılıyor

Konu: İmar planında Hükümet konağı alanı olarak ayrılan, ancak imar uygulaması henüz yapılmadığından, hükümet konağı bahçesi içinde kalan taşınmazın kamulaştırılması bedelinin tesbiti va bu bedelin bize ödenmesi karşılığında taşınmazın idare adına tescili...

sonuç ve istem: bedel tesbiti ve ödenmesi karşılığında idare adına tescil isteğinin yanısıra yargı giderlerini ve avukatlık ücretlerni de bize ödetmek istiyolar

1- ben satılmasından yanayım ama dava öncesinde çok komik bi rakam önerdi defterdarlık, dava sürecinde bilirkişi ile bedel tesbit edilir ve beğenmezsem arttırım davası açabilirmiyim

2- arsam bayadır kullanılıyor kira yada kullanma bedeli isteyebilirmiyim,

3-avukatlık ve yargı masraflarını ödemek zorundamıyım bu karar neye göre verilir?

4- genel anlamda tüm haklarımı koruyacak bir itiraz dilekçesi vermek istiyorum, değinmem gereken stratejik noktalar, konu başlıkları nelerdir?

çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum...