Saygıdeğer hukukçu büyüklerim ve arkadaşlarım merhaba ;

Sizlere sorum şu ,

Yaklaşık bir senedir büyük bir hipermarketler zincirinde mağaza yöneticisi olarak çalışmaktaydım . 15.01.2009 tarihinde işten çıkarıldım . İşten çıkarılmam esnasında tarafıma şirketten alacağım yoktur diye bir belge imzalattılar .Buraya kadar bir problemim yok .Daha sonra çıkış evraklarımı almaya gittiğimde ( işşizlik maaşından faydalanabilmek için ) benim istifa ettiğim ve anca istifa evraklarının verilebileceği söylendi.Bunun üzerine ben de benim istifa etmediğimi ve işten çıkarıldığımı , istifayı kabul etmediğimi , sorun ihbar tazminatı vs. ise onları da istemediğimi amacımın sadece işşizlik ödeneğinden faydalanmak olduğunu kendilerine ilettiğim de " o zaman biz de seni 23. maddeden atarız , 25 . maddeden atarız ,kariyerinle oynarız ,referansınla oynarız , işsizlik maaşı da alamazsın " diye tehdit edildim .Tarafıma isnad edilen tehditlerle hiçbir alakam olmadına dair çaışma arkadaşlarımın hepsi şahittir.Şu anda çıkış evraklarımı imzalamadım .15 gün geçmesine karşın evraklar tarafıma da gönderilmedi. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim , nasıl bir yol izleyebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılarıma .....