merhabalar. ben 2000 yılında cinayetten yargılandım. 20 yıl hüküm giydim. hükümlü olduğum süre içinde davacı tarafı bana maddi ve manevi tazminat davası açmış. tabiki bu durumda ben cezaevinde olduğum için, mahkeme kardeşimi yasal vasi tayin etmiş,duruşmalara kardeşim çıkmış. mahkeme aleyhime yaklaşık (maddi tazminat için faizli olarak) 4000 tl ceza vermiş. davacılar" manevi tazminat içinde faiz gerekir" iddiası ile temyiz etmişler bu iddia yargıtay tarafından uygun görülerek ceza 18000 tl olarak artırılmış. bunun sonucun da , vefat eden babam dan kalan(tapusu babam ın üzerine )araziye haciz konuldu. Ancak tahliye olduktan sonra dosyayı detaylı incerken dikkatimi çeken şeyler oldu. şöyleki; dosyada davacı tarafının malvarlığını beyan eden resmi belge var ama benim mal varlığımla ilgili resmi bir belge yok. daha doğrusu davacı tarafının kendi zan iddialarına göre, güya benim 40 dönüm arazim varmış. bu miktarda kendi adıma arazim yok. yukarda parantez içinde belirttim babamdan kalan arazinin hepsi zaten 35 dönüm ve oda kardeşim ve annem hisseli. gerekçeli kararda "sanığın 40 dönüm arazisi olduğu" ibaresi neye dayanıyor. dosyada mal varlığım niye tespit edilmemiş. bu olmayan 40 dönüm ceza miktarında etkenmidir? net olarak sormak istediğim ;duruşmalarda kardeşim yeteri savunma yapamamış bilgisiz haraket etmiş olarak düşünüyorum. dosyadaki malvarlığıma ait ifadeler tamamen yalan.şimdi ben bu dava ile ilgili ne yapabilirim . yeniden mahkeme olma şansı varmı? şimdiden teşekkürler