+ Konuyu Yanıtla
13 / 69 Sayfa İlkİlk ... 3456789101112131415161718192021222333435363 ... SonSon
121 den 130´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ankara'da 1-3-2-4 barajının uygulandığı hukuk fakültesi bilmiyorum. Eğer dersten kalırsan, bir dahaki sene veya senelerde bu dersi verebilirsin, burada kredinin yetip yetmemesi sorunu ortaya çıkar. Fakat yaz okulunun uygulandığı fakülteler var (ör: gazi hukuk). Yaz okulunda kalan derslerini verebilirsin, eğer açılırsa... Yine Gazi'de bütünleme yok, kaldın kaldın... Yine tek derste mezun olma şansın var ama öncelikle derslerden geçmeyi düşün, kalmayı değil.

Sevgili alisinkay, önerinizi yeni görüyorum ve onaylıyorum))
    Elektrik su masrafı bir kenara, online olarak evden yapsak diyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben kayseride yaşayan biriyim.burada erciyes üniversitesi hukuk fakültesinin taban puanına göre benim puanım çok rahat tutuyor.fakat yeni kurulmuş bir fakülte olduğundan bana pek cazip gelmiyor.bu durumda ankara üniversitesi hukuk fakültesine de girme şansım var gibi.ankarayı da yurt yaşamının bana zor geleceğini düşündüğümden tercih etmekte zorlanıyorum.bilmiyorum sizlerin içinde ankara da devlet yurdunda kalanlar var mı?(varsa bu konuda beni bilgilendiriniz lütfen.)yurtta ders çalışmak zor olacak gibi.fakat evimde ders çalışma adına çok iyi imkanlara sahip olacağım.eğer evimde okuyup çok başarılı bir okul hayatı yaşarsam ankara üniversitesi hukuk fakültesindeki öğrencilerin önüne geçebilir miyim sizce?kendi evimde kendi şehrimde okursam okula çok daha iyi motive olacağımı düşünüyorum.çünkü burda çok rahatım.fakat erciyeste çok başarılı bir öğrenci olsanda ankara üniversitesinde normal bir hukuk öğrencisi olmandan daha iyi olamaz mı dersiniz?

Nerede
    ankara, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili tekinkayseri.... öncelikle belirtmek isterimki iyi hukuk fakültesi kötü hukuk fakültesi diye bişey yoktur ancak kendini geliştirebilen ve kendini geliştiremeyen hukuk fakültesi öğrencisi vardır.. dolayısıyla sen kendini yetiştirdikten sonra okul bittikten sonra çok kolay sıyrılabilirsin rakiplerinin arasından. ama köklü fakültelerin (mesela ank. ist. hukuk gibi) öğrencisi olmak okul bittikten sonraki meslek hayatı için tercih edilme sebebi olabilir ancak dediğim gibi sen kendini geliştirmissen diplolama da yazan okul ismi değil senin bilgi ve becerin ön plana çıkacaktır...

Yurtta kalmak öyle korkulacak bişey değil ve şunu çok samimi söyleyebilirimki yurtta ders çalışma olanakları evdekinden daha elverişlidir bana göre. ders çalışmamak için türlü bahaneler arıyosan ki ben öleyim sana evi tavsiye etmem... Çünkü ev ortamında her zaman ders çalışmamak için bahane olabilecek şeyler vardır ancak bu bahaneler yurt ortamında daha sınırlı...
    herkese sevgi ve saygılar....

Nerede
    ankara, çankaya, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

herkese merhaba, bende bu sene össye girmiş bi öğrenciyim ve sonuç olarak selçuk hukuk fakültesini kazandım. bu forumdaki tavsiyeleride dikkate almadım değil. kime sorsam selçuku çok övdü. umarım pişman olmam. şimdi heyecanla derslerin başlamasını bekliyorum...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    89
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Evlatlarım şunu hiçbir zaman unutmayınız, eğitmen kadrosu ve altyapı bakımından üniversitenin önemi büyüktür elbet ama daha da önemlisi sizlerin kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz, dürüst, araştıran, inceleyen, çalışan, irdeleyen, sorgulayan, kıyaslayan,düşünen hukukçular olarak ailenize, milletinize, ülkenize ne kadar faydalı olacağınızdır. Atatürk'ün sizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni ne kadar ileri taşıyabileceğinizdir. Aklınız da vicdanınız da hür olsun..

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zorlu bir maratonun içinden başarıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyorum artık.Erciyes üniversitesi hukuk fakültesini kazandım.Tek amacım sadece hukuk kazanmak değildi tabikli.şimdi daha bilinçli daha çalışkan olma zamanı.çünkü hukukçuların önemli bir yeri vardır hayatta.
    Bundan sonra öss ye girecek arkadaşlara tavsiyelerimle destek olmaya çalışacağım.çünkü onların bizlerden alacakları tavsiyelerin onlara çok faydası oluyor, kendimden biliyorum.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    89
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aferin sana çocuğum, emekli bir öğretmen olarak göğsüm kabardı, eminim seni bu noktaya getiren öğretmenlerin de gurur duyuyorlardır seninle. Başınız dimdik, gözünüz hep ileride olsun...

Nerede
    ankara, çankaya, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

elbette şimdi daha bilinçli ve çalışkan olma zamanı. ayrıca bölümümüzü seçmeden önce gerçekten iyi düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. benim babam öğretim üyesi. babamla beraber üniversite sınavına girmeden bir kaç ay önce cumhurbaşkanının davetlisi olarak köşke gittik orada başka cumhurbaşkanı ve yök başkanı olmak üzere muhalefet partisi başkanıyla bakanlarımızla ve birçok profösör ve hukukçuyla tanıştım. tercihlerimi yapmadan önce görüşlerini almak istedim. herkes sevdiğim bölümü seçmemi istedi ama hukukun yerinin ayrı olduğunuda söylediler tabiiki bende o günden beri sevdiğim bir alan olan hukuk üzerine bir çok kitap okuyup kendimi geliştirmeye çalıştım. ve istediğim bölümüde kazanınca gerçekten sevindim. şimdi amacım kendimi dahada geliştirmek. herkese tavsiyem bu...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

meraba arkadaşlar
    Bende bu sene öss ye giricem. Hukuk okumayı çok istiyorum. Sizin yorumlarınız çok işime yaradı daha çok fikir sahibi oldum. Sağolun. Ben öss ye hazırlanırken nasıl çalıştınz onu da sormak istiyorum iyi bir üniversitede hukuk okumak için deli gibi çalışmak gerekiyor mu? Ben ist. hukukta okumak çok istiyordum ama şimdi gözüm korktu hemde başka bir üniversitede hukuk okuyup iyi bir avukat veya savcı olunabilir mi? Bu gerçektn kişiye mi bağlı? Ayrıca savcılık sınavı çok mu zor niye çok fazla kişi geçemiyor sınavı?
    Şimdiden çok teşekkürler. Fazla soru sorduğumun farkındayım kusura bakmayın. Hepinizin yolu açık olsun.

Nerede
    Konya
    İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

herkese merhaba, bende bu sene össye girmiş bi öğrenciyim ve sonuç olarak selçuk hukuk fakültesini kazandım. bu forumdaki tavsiyeleride dikkate almadım değil. kime sorsam selçuku çok övdü. umarım pişman olmam. şimdi heyecanla derslerin başlamasını bekliyorum...

<div align="right">Ekleyen: soznur gok*-*24/08/2006*:* 21:05:46
    Öncelikle fakültemize hoşgeldin.Çaylaklık yılını atlatmış bir Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olarak şunu söyleyebilirim ki fakültenden istediğini alacaksın(hukuk eğitimi açısından).Lakin Konya şehri sana hitap eder mi onu bilemem(zira bana pek hitap etmiyor[:am]).Tamamen yaşam tarzına göre değişkenlik gösteren bir durum.Belki sana hitap eder.

Fakültemiz 1982 yılında kurulmuş,Anadolu'daki diğer hukuk fakültelerine göre daha köklüdür,daha net bir ifadeyle taşlar yerine oturmuştur.Her ne kadar İstanbul ve Ankara Hukuk Fakülteleri kadar görkemli bir akademik kadroya ve geçmişe sahip değilse de yukarıda da işaret ettiğim gibi ülkemizde İÜHF ve AÜHF sonrasında kurulan diğer hukuk fakültelerine göre bir adım önde denilebilir.Selçuk Hukuk'u öne geçiren faktörler arasında akademik kadro,hakimlik sınavlarındaki başarısı ve yeni kurulan diğer vakıf-devlet hukuk fakültelerine göre daha eski olmasıdır.

2002'den bu yana Selçuk Üniversitesi'nin Selçuklu ilçesinde bulunan merkez kampüsündeki yapılmış yeni,modern binasına taşınmıştır.Gelişmiş ses sistemine sahip,büyük,ferah amfileri mevcuttur.

Hukuk Fakültesi Dekanı büyük hukukçu,babacan insan Prof.Dr. Mehmet AYAN'dır.Şeker gibi hocadır.Birinci sınıfta(şayet değişmediyse) Medeni Hukuk derslerinize girecektir.Biraz zorlayabilir.Vizesinden 85 finalden 45 almış biri olarak diyebilirim ki birinci sınıfta en çok üstüne düşmen gereken derslerden biri olabilir.Mehmet Hoca'nın derslerini kaçırmamaya çalış(ben çok kaçırdım gerçi ama:D),zira kendisinin hayranlık uyandıran engin birikiminden yararlanmak büyük bir şanstır.Birinci sınıfta derslerine girecek diğer hocalar şöyle:
    Anayasa Hukuku:Prof.Dr. Yavuz ATAR(1.Öğretim isen Yard.Doç.Dr Faruk BİLİR verecektir Anayasa dersini)
    Roma Hukuku:Yard.Doç.Dr.Abdurrahman SAVAŞ(öncesinde dersleri Prof.Dr. ŞAhin AKINCI veriyormuş,sizin zamanınızda muhtemelen Abdurrahman Hoca girebilir.)
    Hukuk Başlangıcı:Yard.Doç.Dr. Binnur TULUKÇU
    İktisat:Yard.Doç.Dr. Okan TAŞAR
    Türk Dili,Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,İngilizce her yıl değişmektedir.

Hukuk Fakültesi öğrencisinin yaşadıkları,hukuk eğitiminin zorluğu konusunda az çok fikir sahibisindir.Şimdi bütün duyduklarının içinde olacaksın.Benim de önümde yıllar var,buna istinaden daha karşılaşacağım oldukça fazla olay ve olgu var.Bu yüzden şimdilik bu kadarıyla yetineyim ve sözü Selçuk Hukuk mezunu yahut son sınıflardaki arkadaşlara,fakültemize atılıp afla dönen abilere-ablalara(hatta amcalara-teyzelere) bırakayım.

+ Konuyu Yanıtla
13 / 69 Sayfa İlkİlk ... 3456789101112131415161718192021222333435363 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum