+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik

Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik

merhaba arkadaşlar konunun üstünden baya bir zaman geçmiş ama malum ben daha yeni aşık oldum :D
    aynı problem bendede var filipinlerde bir kız arkadaşım var ayrıca kızın birde çocuğu bulunmakta ve biz mümkünolduğunca çabuk evlenmek istiyoruz. bugün manila konsolosluğunu aradığımda türkçe bilien birini istediğimde karşıma çıkan kişi kız arkadaşımın muhtemelen vize alamyaacağını evlenmek istiorsam oraya gidip evlenip dönüşte kızı yanımda getirebileceğimi söyledi. son durumlardan bilgisi olan varsa en ufak yardıma bile müteşekkir kalırım. şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik konulu yargıtay kararı ara
    Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Birader ablası kuzeni filan yok mu karıyı boşayıp alsam diyorum tek şartım iyi yemek yapsın o kadar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hahahahahaha
    valla domuzda yerim , deniz ürününe hastayım diyorsan ki ikiside çok lezzetli buluruz sanada birilerini
    ben bi hayırlısıyla getirebilsem buraya gerisi kolay . :D

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle herkeze merhabalar sırf bu konu için foruma üye oldum,daha öncelerden filipinlerde evlilik nasıl olur diye araştırmalar yaptığım zamanlarda bu konuya çok geldim ama yetersiz bilgiler vardı,yakın zamanda filipinlere gidip orada evlenmiş biri olarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım,Öncelikle sevgilim,kız arkadaşım türkiyeye gelsin burada evlilik yapalım diye kafanızda düşünce varsa hiç uğraşmayın,vize felan vermiyorlar,tanıdığım bir türk arkadaşım evlenmeden önce 2 yıl vize almak için uğraşmış,turla vs. gelmesi pahalıya patlayabilir,yapmanız gerekenleri özetleyeceğim,ilk etapta evleneceğiniz kişiyle gerçekten mutlu olacağınıza inanıyorsanız evlenin çünkü boşanma gibi bir şansınız olmayacak filipinlerde boşanma yok,kararınız kesin ben evleneceğim diyorsanız,konumuza dönelim filipinler vize istemiyor pasaportunuzu alın atlayın uçağa gidin,ben türk hava yolları ile gittim 01 ekim 2016 - 30 ekim 2016 gidiş dönüş bilet aldım (2850 TL) daha ucuza QatarAirways & Etihad Havayolları aktarmalı uçuşlar var,ben hiç uçağa binmediğim için tercihim THY oldu konsolosluğumuz cumartesi ve pazarları kapalı iniş gününüz benim gibi cumartesiye denk gelmesin orda kalabileceğiniz otel olarak önerebileceğim konsolosluk ve havaalanına yakın olarak redplanet hotel makati https://www.redplanethotels.com/ online rezervasyon yapabilirsiniz ben 5 gün civarı kaldım 330 TL felandı fiyat ucuz diyip kötü köhne bi otel sanmayın filipinler çok ucuz memleket kız arkadaşınızla konsolosluğumuza gidiyorsunuz biz evlenmek istiyoruz diyorsunuz size gerekli evrakları veriyorlar.(nüfus kağıdınız pasaportunuzu yanınızdan ayırmayın) muhtemelen daha sonraki günler kız arkadaşınızın evinde yaşarsınız,ben iloilo city e gitmiştim eşim orda yaşıyordu 20 gün orada kaldım,orada evlilik yaplan belediyeler var bizimkiler gibi orda evlilik işlemlerinizi yapıyosunuz.evliliğinizin onaylanması ve sisteme geçmesi ordaki durumlara göre 1 ayı buluyor,1 ayda kalamayacağınıza göre bundan sonraki işlemleri eşiniz yapacak mecvuren türkiyeye dönüş yapmak zorundasınız farklı 1 ülkeye günü birlik gidip gelip 1 ay daha orda kalma sürenizi uzatabilirsiniz.eşinize 4-5 tane kimlik fotokopisi pasaport fotokopisi verin,türkçe bir dilekçe yazın işlerimden dolayı ve filipinlerde kalma süremin dolduğundan dolayi türkiyeye dönüş yapmak zorunda kaldım bundan sonraki işlemleri eşimin yapacağını bana gösterilen hassasiyetin eşimede gösterilmesini rica ederim vs.. tc kimlik nu gsm no ad soyad tarih imza şeklinde T.C. Manila Büyükelçiliğine diye dilekçe yazin ki siz gittikten sonra eşiniz işlemlere devam edebilsin,ilk etapta Evlilik Kontratını alacak ondanda bikaç tane fotokopi eşinizin yanında olsun Ara ara NSO (filipinler nüfüs idaresi gibi bişey) ya gidip Soyadı değişmişmi kontrol etsin değişmişse ordan filipinler dışişleri bakanlığına veriecek 1 evrak alacak o evrakla Manila DFA (dış işleri bakanlığına gidip) REDREBORN diye bir belge alacak çok önemli bizim konsolosluğun istediği evraklardan en önemlisi konsolosluğumuzun ilk etapta verdiği evraklarda evlilik tescili için gerekli belgeler var orda görürsünüz.herşeyiniz tam evlilik tescili için evrakları konsolosluğumuza veriyosunuz 2700 3000 peso gibi bi icret istiyorlar bunun yanında posta ücreti bu evraklar türkiyeye gönderiliyor,eşiniz burda nüfusunuza geçiyor ara ara edevletten kontrol edebilirsiniz.son işlem visa.gov.tr sitesinden vize başvurusu yapıyosunuz (evliliğiniz burda onaylanmış ve evli görünüyorsanız) alıyorsunuz.vize başvurusunda vize türü aile birleşimi vizesini seçiyosunuz,en son başvuru bittiğinde VisaApplicationForm dosyasını indirip eşinize yolluyorsunuz çıktı alsın,vize başvurusu sonunda bi kaç evrak daha istiyorlar onları teslim için konsolosluğa eşiniz birdaha gidecek,bu esnada sizin burdan davetiye yollamanız gerekiyor tahaatüt her hangi bi notere gidin eşim türkiyeye gelecek yabancı onun için tahattüt çıkartacam diyin(eşinizin anne adı baba adı adresi pasaport numarası vs.yanınızda bulunsun)bu tahattüt ü ve VisaApplicationForm mail yoluyla eşinize yollayin ordan çıktı alsın ,sağlık raporu alacak ordaki herhangi bir sağlık kuruluşundan alabilir,2 adet 2x2 biometrik resim arka fonu beyaz olacak son altın vuruş 60 USD bunları teslim ettikten sonra vize çıktığında konsolosluk eşinizi arayacak vizeniz çıktı gelin diye uçak biletini alın Atatürk hava alanında yengeyi bekleyin önemli not:eğer eşinizin pasaportu yoksa veya expired olmuşsa orda nüfusa geçtiğinde sizin soy adınızı aldığı anda pasaporta başvursun,çünkü orda ki insanların çoğu yurtdışında çalıştığı için pasaport randevusu en az 2-3 aya alınıyor uzak bölgelerde bi kaç güne alınabiliyor ama kalabalık eyalette 2-3-4 ayı bulabilir,elinizden geldiği kadarıyla pasaportunu çabuk alın,ülke olarak biraz filipinlerden söz edeyim çok ucuz bir memleket,aylık 7000,10.000 peso arası maaşla çalışan insanlar var 500 usd 23.000 peso yapıyor deniz ürünleri bedava 500 ml bira 3 TL 1 paket marlboro 3 tl ben 2.7 tl ye bulmuştum, fakir memleket diyip çokta kötü bir yer sanmayın bir AVM ler var ben ankarada görmedim ankaradaki örnek Acity'in 3 katı yolda sigara içmek yasak 2000 peso cezası var sote yerler var oralarda içebilirsiniz.cüzdan ve cep telefonlarınızı ön cebinizde taşıyın cepci çok gurbet elde cüzdan kaybetmek çok kötü olur,gece hayatı çok sağlamdır,insanlar sizin yabancı olduğunuzu anlarlar hep selam verirler yardımcı olurlar insanları gerçekten mütevazi,yaz kış 25 30 derece kış yok ordan bindiğim gün 32 dereceydi istanbula indim -2 normal şartlarda tatilede gitsem 1 hafta kaldığımda çok aşırı sıkılan bir insanım hemen dönmek isterim ama filipinlerde 1 ay yetmedi bana.sormak istediğiniz birşey olursa konu altından yazın cevaplamaya çalışırım,özel mesaj atmayınız ki diğer arkadaşlarda faydalanabilsin..herşey iyi güzel hoş parası puluda gözüümde değilde burdaki hukukcu arkadaşlara sormak isterim elin suriyelileri ülkemde keyif çatarken, ben eşimi getirmek için 5 aydır mücadele veriyorum maddi ve manevi Sizce nerde Adalet?

Nerede
    Elazığ
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Filipin Vatandaşı Bir Kız ile Evlilik

Teşekkürler @progress
    Soluksuz okudum.Lakin aynı işlem leri yani evliligi Türkiye de yapabilmem için gerekli prosedur hakkında bilginiz war mi, noter Taahhütüm hazır ve extra bir davet mektubu yazmam gerekiyor mu?
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Nerede
    Antalya
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Progress kardeşim güzel anlattın teşekkür ediyorum . ben gidiş dönüş uçak bileti aldım 28 gün kalacagim. 3 sorum olacak 1: ülkeye girişte illaki otel rezervasyonu yapmak şart mı? Kız arkadaşım beni alacak . adres olarak ev adresi gösterebiliyor muyum ? 2: Soyadı sorunu bir ay degisimi sürüyor dedin ? Bunu hizlandirmanin bir kolay yolu var mi ? 3: İngilizce az biliyorum. Nikah esnasinda tercüman isterler mi ? Cevabını en kısa sürede bekliyorum. Herşey için teşekkür ederim . yolculuk haftaya inşallah.

Nerede
    ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar Hrnsrky,dediğim gibi facebooktan tanıştığım bir arkadaş filipinli bayanla evlilik yaptı bana söylediği 2 yıl türkiyeye vize almak ve burda evlenmek için uğraştık dedi,bende o şekilde yapmak istiyordum,ama işte zorluk çıkacağını söylediğinden dolayi filipinlere gittim,konu hakkında bir bilgim yok burda evlilik için yanlış bilgide vermek istemem ama Göç idaresi müdürlüğünü arayip detaylı cevaplar bulabilirsin..

- - - Updated - - -

Alıntı bioticaret rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Progress kardeşim güzel anlattın teşekkür ediyorum . ben gidiş dönüş uçak bileti aldım 28 gün kalacagim. 3 sorum olacak 1: ülkeye girişte illaki otel rezervasyonu yapmak şart mı? Kız arkadaşım beni alacak . adres olarak ev adresi gösterebiliyor muyum ? 2: Soyadı sorunu bir ay degisimi sürüyor dedin ? Bunu hizlandirmanin bir kolay yolu var mi ? 3: İngilizce az biliyorum. Nikah esnasinda tercüman isterler mi ? Cevabını en kısa sürede bekliyorum. Herşey için teşekkür ederim . yolculuk haftaya inşallah.
    öncelikle geç cevap için çok özür dilerim.illaki otelde kalacaksın diye bir mecvuriyet yok,dediğim gibi ben bileti aldıktan sonra fark ettim cumartesi filipinlere ineceğimi,malum konsolosluk kapalıydı,o sebebten otel rezervasyonu yapmıştım ankaradayken hem manilayi göreyim gezeyim diye eşimin yaşadığı eyalet bizim istanbulla - urfa arası bi mesafe git gel yapmamak için 4-5 gün manilada takıldım uçakta sana bir kaç kağıt veriyorlar onları dolduruyorsun ad soyad uyruk neden geldin kaç gün kalacaksın sağlık problemin varmi hastalık vs.. onları dolduruyorsun ingilizce,öyle pek önemli evrak değil sallamıyorlar.muhtemelen kız arkadaşınız ninoy aquino hava alanı terminal 1 den alacak (dış hatlar) biletinizdede yazar değişmediyse terminal 1 dir.pasaportunuzla sıraya giriyorsunuz orda adam soruyor ne için geldiniz kaç gün kaldiniz vs pasaportunuzu okutuyor kaşeyi vuruyor,valizinizi aldıktan sonra muhtemelen kız arkadaşınız hava alanından çıkmayın diyecek benim düştüğüm hataya düşmeyin valizi aldıktan sonra hava alanının çıkışı gibi bir yer var 2 şeritli gidiş geliş yolu ben orda 45 dk beklemiştim meğer çıkış orasi değişmiş yolu geçin aşşağı doğru döner bir yol var orası çıkış zaten kız arkadaşınız orda bekleyecek muhtemelen.diğer sorun 100 küsür milyona sahip bir ülke sistem bizimkiler gibi hızlı ilerlemiyor malesef,maximum 1 ayda soyadi değişmiş olur hemen pasaporta başvursun çünkü randevu 1-2-3 ayi buluyor sıra çokluğundan.ingilizce az biliyorum demişsin yabancı olduğun için ingilizcenin yetersiz olduğunu kız arkadaşın söyler tercumana gerek yok yes yes de geç sıkıntı çıkmıyor bizimkilerden kolay evlilik,ALLAH kazasız belasız yolculuk nasip etsin,Hayırlı olsun şimdiden ara ara bakarım foruma sormak istediğin bişey olursa cevaplamaya çalışırım Red Horse Bira iç benim yerime :P

Nerede
    Antalya
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Progresso kardeş şuan Filipinler deyim . bütün evraklarim hazır. Ama yabancı olduğum için 500 $ para vermemiz gerekiyor. Belediyeye gittik onlarda ayni şeyi söyledi. Diğer arkadaşlarında bilgisi olsun. Üzerimde nakit var ama 20 gün daha kalacağım için zor bir durum .

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bioticaret rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Progresso kardeş şuan Filipinler deyim . bütün evraklarim hazır. Ama yabancı olduğum için 500 $ para vermemiz gerekiyor. Belediyeye gittik onlarda ayni şeyi söyledi. Diğer arkadaşlarında bilgisi olsun. Üzerimde nakit var ama 20 gün daha kalacağım için zor bir durum .
    Bir yastıkta kocayın.

Arkadaşı, ablası, yakını falan vardır mutlaka. Bana da yardımcı olursanız hemen bir iki gün içinde gelirim. 500 $ konusunda da size yardımcı olurum. Vize falan isteniyor mu?

Nerede
    Sakarya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba, ben yakınlarda gideceğim daha öncesinde çogu kez gittim, polis, doktor vs bir çok tanıdığım ve arkadaşım var orada. Eğer oradayken bir sorununuz olursa bana ulaşabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum.
    csbeatz54@gmail.com mail adresim

- - - Updated - - -

Vize istenmiyor, birlikte gidelim 😄

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

filipinler vize

filipinlerde evlilik

filipinler vize istiyor mu

filipin

filipinli kizla evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php51411-Filipin-Vatandasi-Bir-Kiz-ile-Evlilikfilipinlerde evlenmekfilipinlerde yaşayan türklerfilipinli kizlarfilipinli amifilipinli bayanla evlilikfilipinli ile evlilik filipinli biriyle evlenmekfilipinli ile evlenmekfilipinlere vizefilipinlere vize varmıfilipinler vizesifilipinler pasaportfilipin amifilipinli kızla evlenmekfilipindeki turklerhttps:www.hukuki.netshowthread.php51411-Filipin-Vatandasi-Bir-Kiz-ile-Evlilikpage2Filipin amıfılıpınfilipinde evlilik
Forum