Merhaba ;
Öncelikle Hukuki.net'i uzun zamandır takip etmekteyim ve koruduğunuz çizginiz için sizi tebrik etmek isterim .
Hukuk ile pek alakam olmasada hayatımızın her kesiminde ihtiyaç duyduğumuz bir işi yapıyorsunuz .

Şimdi gelelim benim sorunuma.
Ben ulusal bir televizyon kanalında yayınlanmakta olan bir tv programının hem kamera önü hemde kamera arkasında çalışmaktayım.Ancak uzun süredir paramı alamasamda kriz dönemidir düzelir mantığı ile avutularak çekimlerimi yapmakta işimi tüm detayları ile yerine getirmekteyim .
şuan için halen yayınlanmakta olan program için elde hazır olarak çekilmiş ve görüntülerimin bulunduğu 4 aylık çekim tarafımdan yerine getirilmiş ve muhtemelen bu çekimler zamanı geldiğinde yayına girip yayınlanıcaktır.
Ancak ben para ile ilgili hiçbir gelişme olucağını düşünmüyorum.
Yapımcı firma ile aramızda herhangibir sözleşme veyahut bir izin belgesi bulunmamakla beraber benim programın ilk gününden itibaren ne sigortam yapılmış nede hesabıma yada makbuz karşılığı 1 ytl para geçmiştir .

Sormak istediğim şu
Ben paramı 1 hafta daha alamaz isem bunu tahsil etmek için nasıl bir yol izlemeliyim (hem geçmiş 15 bölüm hemde önümüzde çekmiş olduğum ve zamanı gelince yayınlanacak 16 bölüm için ?)

Ayrıca eyer paramı alamıyacaksam bundan sonra yayınlanıcak programlar için yayını durdurmam mümkünmü ?
Sonuç itibariyle ilk günden bu güne ne bir izin belgesi nede feragatname gibi bir belge imzalamadım. Karşılığını almadığım bir işin yayınlanmasını görüntümün ve emeğimin hiçe sayılmasını istemiyorum.

Sizden aldığım fikirler doğrultusunda bu konuda deneyimli bir avukat ile görüşmek kandırıldığımı düşünmekten kurtulmak istiyorum.
Saygılarımla