merhaba. ben bir hastanede 657 ye tabi güvenlik görevlisi olarak çalışmaktaydım. l hafta önce sağlık bakanlığı bir kararla güvenlik görevlisi olan kadrolarımızı iptal ederek bizleri normal sivil memur olarak çalıştırmak üzere il içi değişik kurumlara atadı. ancak toplam 12 kişiden tamamının ataması yapılmışken idare son anda 6 kişiyi yeni düzenlenmiş olan kamera sistemi odası için bırakmak talebiyle il sağlık müdürlüğüne yazı yazdı. Galiba bu ancak geçici süreli bir görevlendirme olur. Geçici süreli görevlendirmede 7 üzerinde bir kadronun olması gerekiyor ve yapılacak işin meslek ile bağlantılı olması gerekiyor diye biliyorum. Bizi çalıştığmız yerden göndermelerinin sebebi memur kadrosunun olmaması daha doğrusu kadroların dolu olması idi. acaba bahsedilen 7 üzerinde bir kadrodan kasıt boş kadro mudur. Ayrıca bir memur kamera odasında görevlendirilebilir mi. Bu durum hukuken uygun mudur. Geçici görev şartlarından olan meslek açıklamasına uymakta mıdır ve kısa sürede personel istihdam edilememesi maddesine uyuyor mu . Bu istihdamı güvenlik şirketin de elde edilebilir diye düşünüyorum. Çünkü hastanede güvenlik hizmeti alımı yapılmış ve güvnlik şirketi çalışmaktadır. ASıl amacım bu 12 kişiden biz 6 kişi değişik sağlık kurumlarına gönderilirken 6 kişinin kalmasıyla haksız ve adaletsiz bir uygulama yapılmış bu uygulamanın önüne geçmem mümkün müdür. Bunu öğrenmek istiyorum. Yanıtlayabilirseniz çok teşekkkür ederim. Saygılarımla.