iyigünler ablamın eşi öldü ve ablam eşinden dul maaşı almaktadır.eşi ssk emeklisidir.ablamın üvey kız eşinden boşanmalı ayrılıp babasının maaşını almaktadır.hem eşiyle beraber yaşamakta hemde aynı semtteki bankadan maaş almaktadır.biz savcılığa başvurduk ve ifadeleri alındı eşin dediği şu çocuklarımı görmeye geldim.savcılık davamızı red etti.üvey kızı kocasının evinde ve eşiyle aynı evde yaşamaktadır.ssk ya başvuru yaptık şikayet için.ssk yoklama memurlarıyla beraber takip ettiler ve tutanak tutuldu muvazalı boşanma diye.yani beraber yaşadığı anlaşıldı.lakin ankara ssk müd.den gelen cevapta boşanan kız babanın maaşını alabilir diye yazı geldi.ben ssk ya kadar gittim yeniden sordum yoklama memuru bana da gösterdi verdiği tutanakta anlaşmalı boşanma yapıldığı anlaşılmıştır diye yazı yazıyordu.ne yapmamız gerek bu durumda .savcılık yok diyor adamın ifadesine göre.ssk ise rapor yolluyor anlaşmalı boşanma yapılmıştır diye.ama ankara kabul etmiyor.lütfen yardımcı olunuz.kadın gözümüzün önünde maaşı almakta ve bize gülmektedir.burada devlet yok diye.ssk müdürlüğündeki memur bile bişey hakedemezsiniz boşa uğraşmayın demişti.2007 de başvurduk 2008 de cevapta red geldi.lütfen yol gösteren yokmu çok zor durumdayız.ve bu devleti dolandıranlara bir dur diyecek yokmu ALLAH aşkına.