Kredi - Kredi Kartı ve Toptancıya borcumu ödeyemiyorum bir bakarmısınız?

Merhaba öncelikle sorumu oyupta cevaplantırma nezaketinde bulunan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sorunuma gelince 2003 yılının 12. ayında ben ve kardeşim olarak benim üstüme bir şahıs işyeri açtık.
O günden bu güne faliyet alaınımda faaliyetimizi sürdürdük.Nisandan bu yana işlerimiz kötüye gitmekte heray belli miktarlarda içeri girdik
Sonuçta toplam olarak 100 bin ytl gibi bir borcun altındayım. Bu borç Kullandığım krediler + kredi kartlarım ve toptancıya olan açık hesap(15bin dolar borcum var ama içerdeki senetim 20 bin dolar) borcumdan oluşmaktadır.
Ben bağkur kardeşim ise 2007 4 . aydan bu yana yanımda sigortalı olarak gözükmekte ve resmiyette normal bir işçi olarak çalışıyor gözükmektedir.

Şu anda borçlarımı ödüyemez duruma düştüm. 3 şubeden oluşan işyerlerimizin ikisini ve üzerime kayıtlı bulunan araçları kardeşimiz üzerine geçirdik ve kardeşime yeni bir vergi açılışı yaptık.
Bu şekilde tekrardan ticarete devam ederk yeni kredi kullanmayı planlıyorduk fakat bankalar kriz nedeniyle kredilendirme yapmıyorlar. Benim durumum içinden çıkılmaz bir hal aldı.
Şu anakadar hiç bir yerden ödeme emri ve ihtarı almadık yazılı olarak sadece bankalardan sözlü arama gerçekleşti.

Sonuç olarak Ben bu borçlarımı ödeyemeyeceğim.

Bankalar yazılı ihtar ve ödeme emri gönderdiğinde bu üzerime kayıtlı tek dükkanı dışında bir şeyim yok.Dediğim gibi diğer dükkanları ve araçı kardeşime satış ve devir yapmıştık.
Haciz ve icra işlemerinde kardeşime yönelme hakları varmıdır.Kendisinin benimle alakalı hiçbir yerde kefilliği ve imzası yoktur.
Resmiyette satış ve devir gerçekleşmiştir.

Soru 1:

Benimle ilgili olarak kardeşim bir işlem(haciz icra) görürmü?

Soru 2.

Ailemin anne babamın yanında yaşamaktayım ailemden birşey talep edebilirler mi?

Soru 3.

Hileli devir gibi bir şey diye diretirlerse ne gibi bir sonuç çıkar?

Soru 4.

Ben bu borçları ödeyemmessem ve hacizde yeterli tutar haczedilemesse ne olur ?

Şimdiden üstede dediğim gibi herkese teşekkürler.