Öncelikle paylaşımlar için çok tşk ederim sorucak olduğum soru benim için çok önemli yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim şimdi den yardımcı olduğunuz için çok tşk ederim ...
Özel sektörde bir şirkette çalışıyorum fakat elimizden olmayan nedenlerden dolayı bundan onbeş gün önce yetkililerimiz gelerek hizmet vermiş olduğumuz projenin bittiğini 25.12.2008 de kapanacağını beyan ettiler...
Ben ve toplam 8 arkadaşıma " İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHEDİLDİĞİNİN İŞÇİYE BİLDİRİLMESİNE " diye evrak imzalattılar ayrıntı olarak evrakda şunlar yazıyordu...

22.11.2008
Sayın........
Adres...........

İş akdiniz.....................nedeniyle kurumumuz tarafından 4857 sayılı iş kanunu nun 1712 maddesi gereğince 25.12.2008 tarihinden geçerli olmak üzere feshedilmiştir.

Kanuni Haklarınızın tahsili için muhasebe birimimize ugramanız gerekmekte olduğu hususunu bilgilerinize arz ederiz.

Fesih Kararını tebliğ Eden Fesih kararını Tebellüğ Eden
Ad Soyadı: Adı Soyadı:
Görevi: Görevi:
İmza: İmza:

22.11.2008
İHBAR TEBLİGATI
....................ünvanlı....................... ......SSK sicil numaralı iş yerimizde 08.04.2005 tarihinden itibaren çalışmaktasınız.
İşveren Tarafından Bildiri fesih nedeniyle iş sözleşmesi feshedilecektir.

4857 Sayılı iş kanunu nun 17.maddesi geregince 56 gün ihbar süreniz olduğu tesbit edilmiştir.Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren 32 günlük ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içersinde yine aynı kanunu 27.maddesi gereğince 2 saat ücretli iş arama izniniz olduğunu bilmenizi ve ve bu iznin yasada belirtilen şekilde kullanılabileceğini ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişkinizin kesileceğini ricaen tebliğ ederiz.

BEN BUNLARI İMZALADIM SİZLERDEN BANA YARDIMCI OLANIZI İSTEDİĞİM İKİ KONU
1) BEN TOPLAM BU FİRMAYA 3 YIL 8 AY (TOPLAM 42 AY) HİZMET VERDİM ÖDENECEK TAZMİNAT BEDELİ NE KADAR OLMALIDIR (aylık olarak aldığım ücret bodroda 485 olarak 26 iş gün diye görünüyor )
2)ihbar olarak 56 gün yazıyor ben bunun 32 gününü şu an çalışarak dolduruyorum bu süre doldukdan snr geriye kalan 24 gün işverenle çalışmalımıyım...
ARKADAŞLAR BU KONU BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ YARDIMCI OLURSANIZ GERÇEKTEN ÇOK SEVİNİRİM ÖZELLİKLE TAZMİNAT NE KADAR TUTAR HEMEN HEMEN ....