+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 31 ileti bulundu.

Konu: 1 yıl dolmadan boşanma ve takılar

1 yıl dolmadan boşanma ve takılar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 1 yıl dolmadan boşanma ve takılar

Alıntı firdev rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ....evliliğimi kurtarmaktan yaşadıklarım için vazgeçmedim... bana yaptıklarına rağmen beni azıcık sevdiğini hissetseydim asla vazgeçmezdim...
    ben bu kadar yaşadım ve vazgeçtiğim nokta burası. benden daha azını yaşayıp vazgeçenleri, kaybedenleride var, benden daha fazlasını yaşayıp vazgeçmeyenleri, kaybetmeyip kazananlarıda var.
    sorularının cevabı sende, ama bitirdiğinde keşke diyebileceğin hiçbirşey olmasın, elinden gelen herşeyi yapmış ol.....
    Bu kadar güzel anlatılırdı.. Yazınız çok güzeldi. Hislerime tercüman oldunuz.. Teşekkür ederim yüreğinize sağlık.. Umarım birileri bunları okuyup bu sitede olup bitenleri görüp feyz alıyordur.. İyi geceler..

Hukuki NET Güncel Haber

1 yıl dolmadan boşanma ve takılar konulu yargıtay kararı ara
    1 yıl dolmadan boşanma ve takılar konulu hukuk haber
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir yıl dolmadan boşanma mümkündür.
    Aranızdaki bu geçimsizliği şahitlerle ispatladığınız takdirde boşanırsınız.
    Sizin erkek, eşinizin kadın olduğunu kabul ederek söylüyorum:
    Sizin bir şey talep etmemeniz yetmez, kadının da nafaka ve tazminat talebi de olabilecektir. Bu da davayı uzatacaktır. Ayrıca boşandığınız halde eşinize nafaka ve tazminat ödeyebileceğinizi unutmayın.
    merhaba ;

cevabınız için öncelikle teşşekkür ederim .
    ben bir bayanım dün bu satırları yazarken aslında kendimden emin olduğumu düşünüyordum ancak bu gün daha da emin hissettiğimi anladım bir an önce boşanma davası için dilekçe vermek istiyorum . Kendisinin maddi olarak benden beklentileri olabilir bilemiyorum ancak ben kendisinden hiç bir şey beklemiyorum.

teşekkürler

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba ;

sizi çok iyi anlıyorum ben yaşadıklarımı yazarken çok özet geçmeye çalıştım. Ancak yaşadıklarınızı okuduğumda ne kadar benzer şeyler yaşadığımızın farkına vardım. Gerçektende korkunç şeyler bunlar ben eşimi 8 seneden beri tanıyorum 3 seneye yakın nişanlı kaldık. ama tanıyamamışım kendi evim olmasına rağmen onun evine yerleşmekle başladı tüm hatam . Çünkü kardeşi ve kendisi beni sanki iç güveysi gibi eve almışlarda ben onlara hizmet ediyim çamaşırlarını bulaşıklarını yıkayayım temizlik yapayım ama beni insan yerine koymasınlar havalarına girdiler . Babası işsiz güçsüz biri hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış kızına sahip çıkmaktan aciz sürekli bizden maddi yardım bekleyen tembel biri kız kardeşide nerden ne çıkartırımda bunların huz<uru kaçırırım diyen cinsten ha birde teyzesi varki biz daha nişanlıyken bana eşimin kız kardeşini yanına alacağı sözünü verdi bu niyetle evlenmeye adım attım ama 1 ay kala yapmayacağını bana böyle bir söz vermediğini bu çocukları ayıramayacağımı ve bu işin bitmesi gerektiğini söyledi tabi şok geçirdim bir insa bu kadar kaypak olamazdı siz eşinizin annesi ve babasından bende teyzesi kardeşi ve babasından çok çektim. hepsi ayrı bir dert ikisi manevi alamda diğeri maddi anlamda sürekli bizi zor durumda bırakmaya devam etti. evlediğimiz gece evimizde 10 kişi misafirleri vardı ertesi sabah hemen balayına gittik 1 hafta sonra döndüğümüzde yatılı misafirlerimiz de 1 hafta başka bir yerde tatil yapıp bizim döndüğümüzün ertesi günü geri geldiler ve 2 hafta daha bizde kaldılar ev küçük herkez bulduğu yere yatıyor sabah kalkıp işe gittiğimde insanların üzerlerinden atlayarak geçiyordum iğrençti. tatile gitmek için bizim balayına gitmemizi dönmek içinde balayından dönmemizi beklemişler kabus gibi düşüncesizlerini anlatamam ben hayatımda böyle bir saçmalık görmedim eşim söyleyebilirdi biz döndükten sonra tatile gidin biliyorsunuz yeni evli olacağız başbaşa kalmak istiyoruz diyebilirdi ama nerde .... akrabalarına yaranacak ya ailem bu olayla şok oldu bunlar ne biçim bir aile sen daha yeni evlisin bizde en az 1 ay kimse yeni çiftin evine bile uğramaz dediler ama onunkiler düşüncesiz birde yatılı kalıyorlar 1 haftalık evli çiftin evinde ...............
    teyzesi arar rahat bırakmaz arar ama benle muhattap olmaz oğlum yemeğe gel bu akşam mutlaka bekliyorum olmadı biz geliyoruz beni takan beni çağıran yada evime gelmek için bana soran yok
    misafirleri gitti zaten misafirler varken bizde kalan kardeşi okulların açılacağı bahanesiyle evde kalmaya başladı tabi bir kıyamet koptu evde kardeşinin burda ne işi var zaten akrabaların yeni gitti diye kavga ettik o da bana okullar açılacak burdan gidip gelir demez mi beynimden vurulmuşa döndüm nasıl yani ya misafirler için sabrettim 2 hafta diye de bu neyin nesi kabus gibi ilk kavgamızı etmiş olduk neyse kardeşini göndereceğini söyledi gönderdi tabi kardeşinde de bunda da bir surat saçma sapan laflar laf sokmalar huzurumuzu kaçırmak için hergün akşam eve gelince biz evimizi arıyor benimle konuşmuyor abisiyle saçmasap ne buluyorsa o kadar konuşacak luzumsuz laf telefonda oyalıyordu araya ramazan girdi eşim oruç tutar geceleri onu kaldırıyorum yada geç yattığımızda yemek hazırlıyorumçoğunlukla yemeyeceğini yiyince şişkinlik yaptığını söylüyordu ama kızkardeşi arayıp yemeğini yedin mi aç kalma sakın gibi her akşam aynı işkenceyi yapıyordu ezan okunurken arıyor ezan okundu haberin varmı diyordu sanki biz bostan korkuluğuyuz
    meger anlaşmışlar da 3 hafta sonra geri geldi kocaman bir bavulla
    yani anlayacağınız 3 aylık evliliğimiz boyunca sadece 1 hafta balayı ve 3 hafta o yokken yanlız kaldık onun da her günü kız kardeşinin akşam seanslarıyla ve bu yüzden kavgayla geçti sizce bu evlilikmi
    o geldiğinden beride evde ne huzur var ne sevgi
    sürekli yatak odamıza izinsiz girmesi ben yokken eşyalarımı karıştırması çekmecelerimi açması bana ait eşyaları alması saçlarımı taramiyim diye evdeki fırçaları alması saklaması akşam eve gelince abisinin yanından ayrılmayıp bizi yanlız bırakmaması daha nereler neler
    aslında suçun tamamını bu kızda bulmuyorum 17 yaşında ama 5 yaşında gibi davranıyor abisine karşı savunmasız ve saf ama bana gelince dili yılan gibi
    be eşimi çoğunlukla hatalı buluyorum çünkü isteseydi eğer beni sevseydi ne akrabaşlarının bizim en özel anlarımızı mahfetmesine nede kadreşinin evlilik hayatımız içinde olmasına izin vermezdi onun bu tavırları bizim ilişkimizi ve evliliğimizi bitirdi malesef
    yardımlarınız için teşekkürler ancak kararım kesin ve yaşadıklarımızın bir çoğu aslında benziyor eşlerimizin bunların önüne geçebilecek olduğunu düşünüp yanılmışız.

teşekkürler
    saygılarımla

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba
    böyle insanlarla daha fazla birlikte olmak istememeni anlıyorum. anlayamadığım yeteri kadar hakkın yenmişse sana verilen diğer haklardan neden vazgeçmiş olduğun. bende bir an önce bitsin istiyorum ama hiçbir hakımdan vazgeçmek istemiyorum, elime bişey geçmez belki ama manevi olarak zarar veremeyeceğim bu insanların ellerinden 3 kuruş çıkacağını düşündüklerinde bile yaşayacakları sıkıntıyı onlara yaşatmak hele ki o 3 kuruş ellerinden çıkarsa yüzlerinin hallerini görmek isterim doğrusu.
    sakın hiçbir hakkından vazgeçme. nafaka talep etmeyebilirsin ama sana tanınan diğer hakları kendi elinle onlara bırakma, en azından tazminat davalarını aç. hem erkek hem kadın için zor ama, bizim toplumumuzda dul kadın olmak dul erkek olmakla karşılaştırılamayacak bir durum. kendini bilmeyen, kişilik gelişimini tamamlayamamış, birey olmanın, aile olmanın anlamını idrak edememiş insanlara ödül verme.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba

dün sizle dertleşmek yaşadıklarımı anlatmak ve sizi dinlemek (okumak ) bana iyi gelmişti. sakın yanlış anlamayın bu olaylar çok üzücü sadece hislerini anladığım hissettiklerimi anlayan birinin bana yazması bana iyi geldi

ama dün eve gittiğimde 17 yaşındaki kız kardeşi beni evden kovdu burası benim evim evim defol git 3 günlük insansın dedi bana ki ben onlara 8 senemi verdim en zor zamanlarında yanlarında oldum ama bana bunu yaptılar eşimde hiç sesini çıkartmadı ve dün bunları hazmedemeyip guruma yenilip ölmek istedim beni bu kavgadan sonra evde yanlız bırakıp gittiler eğer kardeşim beni almaya gelmeseydi yada biraz geç kalsaydı şimdi size yazamayacak olacaktım kalbim o kadar kırık ki çok kötü bir gece geçirdim hastanede midemi yıkadılar bana taktıkları serum nedeniyle tek elimle yazmaya gayret ediyorum çünkü çok acıyor artık bir an önce hepsinden kurtulmak istedim herşeyden hepsi bana çok ağır geldi severek evlendiğim adam beni aşağılattı ve bunlara göz yumdu onu asla affetmeyeceğim
    onlardan hiçbirşey de istemiyorum gerçektende hiçbiri gözümde yok manevi olarak kayıplarımı hiçbir servet geri getiremez

teşekürler

sizede yeni başlangıcınız da mutluluklar dilerim inşallah herşey gönlünüzce olur

saygılarımla

efsunca Misafir

bu işler zor işler.aynısını belki de daha kötüsünü yaşadım yaşıyorum da.eşm asker.tanıştık,aşık olduk.tanıştıktan 2 ya sonra söz,2 ay sonra nişan ve 3 ay sonra düğün.onun ve ailesinin ısrarlarıyla hızlı gelişti tabi bunlar.zamanla eşimin bana ve kendi ailesinden görmediği ilgi yüzünden kayınvalidem kıskanmaya huysuzlanmaya başladı.dert etmedik,eşimin verdiği sözlere güvenip,inanıp kabul ettim evlenmeyi.işimi,ailemi,memleketimi,kurulu düzenimi bırakıp ailesinin yanına gittim,evlendik.ama annesi asla vazgeçmediği gibi sürekli huzurumuzu bozdu.bana,aileme hakaretler,azarlamalar,üstüme yürümeler,banyoya kilitleyip tehditler,eşime ya ben ya o die tercih meselesi yapmalar,boşanacaksın diye telkinler....
    sözler veren eşim de asla sahip çıkamadı,ben savunmadı,yada anne yapma diyemedi.psikolojim bozuldu.evde 2 yabancı gibi olmaya başladık.ve eşim de annesiyle her görüşme ve telefondan sonra beni gece gündüz evden kovmaya başladı ağır hakaretlerle.ailem herşeyi bildiği halde hiçbir şeye karışmadı,birgün knuşmak için geldiler,ve alın gidin diye kapıyı gösterdi eşim aileme,oysaki ilk defa geliyorlardı evime ailem.
    ailemle memleketime döndüm.1 ay arayıp sormadı beni.1 ayın sonunda bana ait olan eşyalarımı ve çeyizimi aldım.yine tepki vermedi eşim.kalan eşyaları annesine verip,bekar evine yerleşmiş.ben gittim kavga bitti yani.kayınvalidem arkamdan iyi oldu,yamadılar gibi ağır laflar etmiş komşulara.
    eşim şimdilerde arayıp hem davayı benim açmam için ısrar ediyor,hem de beni sevdiğini ancak boşanmak zorunda oldugumuzu söylüyor.ama hala annesini savunuyor.düünde taktığı 4 bileziğin bile yarıyarıya paylaşılması gerketiğni de söylüyor.şu halimle tazminat ve nafaka istemimi bile kabul edeceğini hiç sanmıyorum.ailesini tekrar kazanabilirsem boşanmayacagımızı da...
    evet seviyorum ama çekilmez ve katlanılmaz bir yaşam benim için.sırf sevgi iin deger mi bilmiyorum.denenmişin denenmişi olmaz diyolar.şuan ne onun ailesi beni,nede benim ailem onu istemiyor.biz de güvenimizi kaybettik birbirimize.ama seviyoruz da.
    davayı açmak için hazırlanıyorum.umarım uzun yıllarımı almaz.tazminat ve nafaka konusundan vazgeçmeyi düşünmüyorum.sonuçta hayatımı saglıgımı psikolojimi mahvettiler,canımı çok yaktılar.iş de bulamıyorum.kafamı hiçbir şeye veremeiyorum zaten.2 ayda 9 kilo verdim.
    umarım herkes için yeni bir başlangıç olur bundan sonrası.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı iltug rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba

dün sizle dertleşmek yaşadıklarımı anlatmak ve sizi dinlemek (okumak ) bana iyi gelmişti. sakın yanlış anlamayın bu olaylar çok üzücü sadece hislerini anladığım hissettiklerimi anlayan birinin bana yazması bana iyi geldi

ama dün eve gittiğimde 17 yaşındaki kız kardeşi beni evden kovdu burası benim evim evim defol git 3 günlük insansın dedi bana ki ben onlara 8 senemi verdim en zor zamanlarında yanlarında oldum ama bana bunu yaptılar eşimde hiç sesini çıkartmadı ve dün bunları hazmedemeyip guruma yenilip ölmek istedim beni bu kavgadan sonra evde yanlız bırakıp gittiler eğer kardeşim beni almaya gelmeseydi yada biraz geç kalsaydı şimdi size yazamayacak olacaktım kalbim o kadar kırık ki çok kötü bir gece geçirdim hastanede midemi yıkadılar bana taktıkları serum nedeniyle tek elimle yazmaya gayret ediyorum çünkü çok acıyor artık bir an önce hepsinden kurtulmak istedim herşeyden hepsi bana çok ağır geldi severek evlendiğim adam beni aşağılattı ve bunlara göz yumdu onu asla affetmeyeceğim
    onlardan hiçbirşey de istemiyorum gerçektende hiçbiri gözümde yok manevi olarak kayıplarımı hiçbir servet geri getiremez

teşekürler

sizede yeni başlangıcınız da mutluluklar dilerim inşallah herşey gönlünüzce olur

saygılarımla

Sevgili iltuğ

Ben 2 yıl haftanın 7 günü eşimle görüşüpte evlendim. Onun beni çok sevdiğine inandım ama yanılmışım. Eşimle görüştüğüm 2 yıl boyunca benim karakterime bürünmüştü. Sakindi,ben ne seviyorsam onu seviyordu. Hobilerden tut ta sevdiğim yemeklere kadar. Ruh ikizim olduğuna inandım.Maalesef 2 yıl boyunca oynadığı büyük bir rolmüş.Televizyondaki oyunculara taş çıkartır doğrusu.Benim asıl ayrılma sebebim 5 aylık hamileyken çocuğu olamayacak ablasına doğacak çocuğumuzu vermeyi bana teklif etmesi, verdikten sonra da 2. çocuğumuzu dünyaya getirmemizi söylemesi oldu. O an gözümde yüreğimde tamamen bitmişti. Ne evi ile maddi manevi ilgilenmemesi, alkol kullanması(ki görüşürken alkol kullamadığını söylemişti.Alkol içilen bir yere gitsek bile ikimizde meyve suyu içerdik) ne de beni aşağılamaları(2 üniversite bitirmiş birçok kusa gitmiş biriyim) ana nedendi. Çok sabrettim. Beni binlerce defa yıktı geçti. Ben çocuğum için canımı veririm. Benim çocuğum miras için satılacak bir mal değil. Bütün bu olaylara ve satırlara sığmayacak yaşadığım bütün olaylara rağmen dimdik ayaktayım. Kendime bu olayları atlatlatmak konusunda güveniyorım.
    Eşin olacak o adam için canından olmaya değmez. Yaşadığın bütün bu kötü günlerin birgün biteceğini, önünde yepyeni başlangıçların,hayatın olduğunu unutma.Ben kendim içinde senin içinde böyle olacağını düşünüyorum.Düşünmemeye çalış bu olayları, hobiler bul kendine.Ben yepyeni bir hayat kuracağım kızımla.Bir daha evlenmek mi, beraberlik mi ayrıldıktan sonra asla diyorum şimdilik kendime. Zaman herşeyin ilacı derler.Ben de katılıyorum zaman herşeyin ilacıdır.Kalbimin bütün kırılan parçalarını yerine yerleştiricem zamanla

sevgiyle ve ümitle kal

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evlenirken düşünün lütfen evlenmek bayanlar için iyi burası türkiye erkekleri eziyorlar evlenirken sözleşme yapın takı takmayın

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

:o
    Alıntı yaralihukukcu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evlenirken düşünün lütfen evlenmek bayanlar için iyi burası türkiye erkekleri eziyorlar evlenirken sözleşme yapın takı takmayın
    Sende haklısın

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erkekler size sesleniyorum.

Evlenmeyin

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

1 yıl dolmadan boşanma

bir yıl dolmadan boşanma

1 yıl dolmadan anlaşmalı boşanma

1 yıl dolmadan boşanılırmı

ilk senede bosanmak

1 sene dolmadan boşanma

1 sene dolmadan bosanmak

bir yıl içinde boşanma

1 yil dolmadan bosanma

bir sene dolmadan boşanma1 yıl dolmadan boşanma ve takılarboşanma 1 yıl dolmadan1 yıl dolmadan boşanmakbosanmaktan vazgecenlerhttp:www.hukuki.netshowthread.php47310-1-yil-dolmadan-bosanma-ve-takilar1 yıl dolmadan boşanma 20141 yil icinde bosanma1 sene dolmadan anlaşmalı boşanma1 yil olmadan bosanma varmi1 yıl içinde boşanmabir yil dolmadan bosanmabir yil dolmayinca bosanilirmibir yıl dolmadan bosanma oluyor muilk bi sene icinde bosanma var miBir yıl dolmadan boşanma olur mu
Forum