'KOLUMUZ KANADIMIZ KIRIK' DEMİŞTİ
AK Parti Kilis Milletvekili Hasan Kara, oğlu Mehmet Enes'in dün yapılan sünnet töreninde eğlencelerin iptal edildiği açıklanmıştı. Kara, "15 şehit verilmesi nedeniyle kolumuz kanadımız kırıldı. Şölen olarak gerçekleştirilecek sünnet şölenini değiştirdik." açıklaması yaparak eğlencenin iptal edildiğini açıklamıştı. Ancak ajansların bu haberi geçtiği sırada, Kilis'te davullu zurnalı sünnet düğünü yapılıyordu.

YEREL BASIN SUSTURULDU
Halayların çekildiği görkemli sünnet düğünü, Aktütün Karakolu baskınında 15 askerin şehit olduğu güne rastladı. Bu nedenle düğünün haber yapılmasını engellemek için, gazetecilerin görüntü kasetlerine el konuldu. Düğün günü 15 asker şehit olunca da gazetecilerin görüntülerine el konuldu. Eğlencenin görüntülenmesine düğün sahipleri tepki gösterdi. Gazetecilerin yanına gelen bir kişi, “Sayın milletvekilimiz buradan görüntü alınmasını istemiyor. Tören alanını terk edin” dedi. Bu sözler üzerine araçlarına giden gazetecilerin önünü kesen 20 kişilik grup, görüntü kasetlerini zorla ellerinden aldı.

KARAKOL YAPAMAYAN DEVLET SEFERBER OLDU
Sünnet düğünü için Kilis'teki toprak sahayı dans pistine çeviren devlet bürokrasisi, 5 kez saldırıya uğrayan Aktütün Karakolu'nu müstahkem hale getiremediği için 15 askerimizi şehit verdik. Belediye, AKP’li vekilin oğlunun sünneti için toprak futbol sahasını mıcırla kapladı ve bir bölümüne taş döşeyip dans pisti haline getirdi. TEDAŞ ışıklandırmayı, Özel İdare çevre düzenlemesini yaptı.DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKİLDİ
Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı düğünde, Kilis’te görev yapan imamlardan oluşan grup mevlit okudu. Yıldırım ve eşi, mevlit sonrası düğünden ayrıldı. Bakandan sonra sahne alan Gaziantepli türkücü Mehmet Yakar’ın “Ağrı Dağı Eteğinde” türküsüyle birlikte piste çıkan, aralarında bürokratların da bulunduğu davetliler, davul zurna eşliğinde halay çektiler. Halk oyunları ekipleri de halay çekenlere eşlik etti.


Milliyet