Merhaba,

Büyük bir firmada taşeron üzerinden iki senedir çalışmakta iken taşeron firma ile olan sözleşmemizin bitiminde toplu olarak asıl firma kadrosuna alındık. Firma kadrosuna geçiş işlemleri sırasında firmanın usul ve esaslarına, kariyer terfi planına uygun olmayan ve sadece sözde olan şartlar ile geçiş yapıldı.

Benim yeteneklerim firmanın insan kaynakları yönergesi ve usul, esaslarına göre uygun olmasına rağmen bu sözde olan şartlar yüzünden ünvanım ve dolayısıyla maaşım düşürüldü. Daha düşük ünvan ile sözleşme hazırlandı ve imzalamam istedi.
Asıl firmanın taşeron firma ile olan sözleşmesi de biteceğinden açıkta kalmamak için ünvanım (maaşımın) düşmesine rağmen sözleşmeyi imzaladım.

İmzaladıktan sonra altı gün içerisinde düşürülen ünvanıma itirazımı ve düzeltilmesini istediğim bir dilekçe verdim.
İlgili birim dilekçeme cevap veremeyeceklerini sözlü olarak bildirdi.

Telefon ile bir avukatla görüştüm. Sözleşmeyi imzaladığım için şirket kabul etmezse ünvanımın düzeltilemeyeceği ama tazinatımı alıp ayrılabileceğimi söyledi.

Ben işi bırakmak istemiyorum ama eski ünvanımın da verilmesini istiyorum.
Hukuksal olarak şirkete böyle bir yaptırım uygulanabilir mi?

Taşerondan firmaya geçiş toplu bir geçişti.
Taşeronda iken asıl firmanın ik birimi ünvanımı yine kendi yönergelerine göre belirlemişti. Belgesi de mevcut.

Ne yapabilirim?
Şimdiden teşekkürler.