1957 doğumluyum,1977/mart ayında MEB lığında memur olarak işe başladım,16 ay sonra istifa ederek,bababım işyerinde SSK lı olarak çalışmaya devam ettim.1982 yılının Mart ayında askere gidip,1983 yılının 11 ayında terhis olup tekrar babamın işyerinde SSK lı olarak çalışmaya devam ettim.Ben askerde iken babamın 1982/Temmuzda kurduğu LTD.ŞTİ ne beni %20 hissedar yapmış.Askerden gelince SSK lı olarak çalışırken,şirkete Bağkurlu olduğum hususunda bir yazı gelmişti,bende muhasebeciye ben SSK lıyım(Babamın başka birişyerinde),sen BAĞKUR a bunu bildir demiştim,oda Bağkura yazı yazdı.Bu kişi şu .......işyerinde SSK lı olarak çalışmaktadır diye.O tarihden sonra benim hiçbirşekilde Bağkurla bir işim olmadı,ne arayıp sordular nede bir kuruş para yatırdım.Babam 1992 yılında vefat etti.Bende hiçbir şekilde iş yapmayan şirketi 2005 yılında vergi dairesine bir dilekçe vererek kapattım(Genelgeye dayanarak).2004 yılında çalışmadığım dönemde eşimin üzerine sağlık karnesi çıkaracağım zaman ,benden herhangi bir kurumda çalışmadığıma ait yazı getirmem gerekti,Bağkurdan böyke bir şahsın kurumumuz kayıtlarında rastlanamamıştır yazısı aldım.Daha sonraları(2006 da 46 gün SSK lı+2006 da 270 gün isteğe bağlı)(2007 de 270 gün isteğe bağlı+82 gün SSK lı)(2008 de 180 gün SSK lı )olarak çalışdım.Bu sıradada askerlik borçlanmamı 20 ay üzerinden yapıp,yatırdım.SSK lı olarak 5006 günümü doldurduğumdan emekliliğimi istedim.SSK İstanbul İhtiyarlık Müdürlüğü ,Bağkurda hizmetiniz aktif gözüküyor diyerek,2829 sayılı yasayı öngörerek 1260 gün şartını doldurmadığınızdan isteğinizi yerine getirmiyoruz diye yazı yazdı,aynı zamanda Ankara Bağkur İl Md.de 2829 sayılı yasaya göre hizmetlerin başlangıç ve bitiş tarhlerini istedi.İnternet ortamın baktığımda Bağkurda aktif vede 50 bin ytl borçlu gözüküyorum.BU nasıl oluyorda 2004 yılında bana böyle birisi kayıtlarda yok diyor sonrada bana borç çıkarıyor.Yalnız dikkatimi çeken birşey Bağkur kayıtlarında göbek adım Kasım diye çıkıyor,Esas göbek adım Kazım.Diğer bilgiler doğru.Bu borçla ilgili bir kuruş ödeyecek durumum yok.Ben şimdi nasıl emekli olurum,dava mı açmam gerekiyor.Bana lütfen açıklayıcı bilgiler verirmisiniz.