+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 23´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Boşanma sebepleri nelerdir?

Boşanma sebepleri nelerdir?
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  18.776
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sebepleri nelerdir?

  Verilen cevaplara rağmen hala durumu anlamamakta ısrar etmeniz ilginç.
  Eşinizin doğrudan evin alınmasına katkısı olup olmaması önemli değil,eğer evli iken çalıştığınız süre içinde bu ev alınmışsa,tapusunun kimin üzerine olduğuna bakılmaksızın,eşiniz de hak sahibi olacaktır.
  Aksini ıspatlamak size düşer,ıspat yolunuz yapılan ödemelerde sizin katkınızın evliliğinizin devam etmediği sürede olduğunu veya bu süreçte de çalışarak kazandığınız maaşınızla olmadığını önce belgelerle sonra şahitlerinizle iddianızı desteklemenizdir.
  ISpatlayamazsanız eşiniz talepte bulunursa,mahkeme de sunulan delillere göre eşinizin talebini haklı görürse,eşiniz bu evden hakkını ALIR!  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Boşanma sebepleri nelerdir? konulu yargıtay kararı ara
  Boşanma sebepleri nelerdir? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Feb 2017
  Nerede
  bolu
  İletiler
  12
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Boşanma sebepleri nelerdir?

  Kadınlara Göre Boşanma Sebepleri Nelerdir?

  Boşanma olayları sonrasında toplum içerisinde farklı bakış açıları gözlemlenmektedir. Bazı kesimler boşanma olayını gayet normal karşılarken, bazı kesimlerde ise hoş karşılanmamaktadır. Burada daha çok kültür etkilidir. Bu durum ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği gibi Türkiye içinde bile farklı savunmalar, görüşler bulunmaktadır. Ama geneline baktığımızda kadın ve erkek için geçerli olan boşanma sebepleri hemen hemen aynıdır.

  Yukarıda bunları listeleyerek bahsettik. Şimdi de kadına göre ve erkeğe göre boşanma sebebi nedir ona bakalım. Kadınların boşanma kararı almasında en büyük etken zina yani aldatmak. İstatistiklere göre kadınlar da eşlerini aldatıyor ama, erkekler kadar çok değil. Kadını mutsuzluğa dolayısıyla boşanmaya iten bir diğer neden ilgisizlik. Özellikle tüm gün evde iş yapan, çocuk bakan ev hanımları, eşlerinin ilgisizliğinden çok şikayetçi.

  Aşağılayıcı ve onur kırıcı sözler de boşanma sebepleri arasında. Özellikle toplum içerisinde, eşlerin birbirine söyledikleri onur kırıcı sözler evlilikleri bitirebiliyor. Bu durum hem kadın hem erkek için geçerli olsa da, erkeklerin daha çok yaptığı biliniyor. Bunlardan başka yalan söyleme, erkeğin çalışmaması ve evini geçindirmemesi gibi etkenler de, kadınlara göre boşanma sebepleri arasında yer alıyor.

  Erkeklere Göre Boşanma Sebepleri Nelerdir?

  Aldatmak, yalan söylemek, eşlerin birbirlerine ve ailelerine saygısızlık yapması her iki cins için de boşanma sebepleridir. Erkekleri boşanmaya iten en büyük sorunlardan biri eşlerinin kendilerine yetemediği düşüncesi. Özellikle erkek eğitimli, kadın eğitimsiz ise aralarında bir anlaşmazlık çıkabiliyor. Mutlu bir şekilde başlayan evlilik, bir süre sonra sıkıcı hale gelebiliyor.

  Çalışan erkek akşam eve gittiğinde, eşiyle bir şeyler paylaşamamanın eksikliğini duymaya başlıyor. Bu da beraberinde huzursuzluğa ve erkeğin yavaş yavaş eşinden uzaklaşmasına yol açabiliyor. Özetle kültür farkı olarak tanımlayabileceğimiz bu durum, elbette her iki taraf için de geçerli.

  Erkeğe göre boşanma sebeplerinden bir diğeri kadının kendine yeteri özeni göstermemesi. Yani erkeklerin hemen hepsi bakımlı ve hoş bayan görmek istiyor. İster çalışan olun ister ev kadını, kendine bakmayan, giyiminine özen göstermeyen, özellikle de kişisel bakımına dikkat etmeyen kadınlar, eşlerinin gözünde puan kaybediyor.

  Bir diğer sorun ise, yukarıda da bahsettiğimiz üzere cinsellik. Toplumda ne yazık ki cinsellik sadece erkekleri ilgilendiren bir durum algısı mevcut. Aslında boşanma sebepleri hakkında yapılan istatistiklere bakıldığında, bu durum doğrulanmakta. Eşleriyle istediği cinsel birlikteliği yaşayamayan erkekler, kendini başka kadınlara teslim edebiliyor. Bu da en büyük boşanma sorunu olan, aldatmaya zemin hazırlıyor.

  Alıntı

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Sep 2017
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Boşanma sebepleri nelerdir?

  Alıntı Av.Mehmet Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Boşanmak istemesen süreç uzar. Eğer eşinizin gerekçeleri mahkemeye inandırıcı gelirse mahkeme süreç sonunda boşanmaya karar verir. Yok tersi olursa dava reddedilir.
  Avukat bey konuyla ilgili biraz farklı bir soru soracaktım.Soruyu arkadaşım adına yöneltiyorurm. Erkek kişi Bundan 8ay önce tehditle (tehditi yapan dini bir grup) evlenmek zorunda kaldı. Durum şundan ibaret kız ile erkek kişi sevgili iken evlenmeden cinsel birliktelik yaşayıp ayrıldılar. Kız da ayrılmanın üzerine bu durumu kullanıp dini grubu olaya dahil edip benim bekaretimi aldı diyerek erkek kişiyi evlenmeye mecbur bırakmıştır. Erkek kişi kız kardeşleri üzerinden tehdit edilmiştir. Nispi butlanda tehdit ortadan kalktıktan sonra 6ay içinde dava açılır diye biliyorum lakin dini grup evliliğe karıştığı gibi boşanmaya da müdahale etmekte.(yani tehdit ortadan tam kalkmış gibi de değil) Ayrıca gerçekleştirilen evlilik sadece kağıt üzerinde kalmış aynı evde 3.bir kişi ile beraber iki yabancı gibi yaşanmıştır. Herhangi bir evlilik yaşantısı (cinsel birliktelik, dertleşme, hoş beş, aynı masada oturup yemek bile yenmemiştir)söz konusu olmamıştır. Kız bu süreç içerisinde intihar etmeye kalkışmış sürekli huzursuzluk yaratmıştır. İlk 4ay boyunca sürekli kavga çıkmıştır. Kızın intihar ettiğine dair poliste ifadeler bulunmakta. Kavga esnasında çıkan gürültüden dolayı kapıya polis gelmişliği bile mevcut. Ayrıca evlilik yapıldıgı tarihte kız öğretmen olarak kısa bir süre çalışmış erkek kişi öğrenci olup çalışmamamıştır. Beraber yaşanılan her gün kavga ve karşılıklı hakaret ile geçmiştir. Kız bu süre zarfında boşanmaya ikna edilmeye çalışılmış ama her seferinde kız kişisi bu konuya boşanmıyorum hayatımı mahvettin seni süründürücem şeklinde yaklaşmıştır. Sonuç itibarı ile 2ay kadar önce boşanma mevzusu gündeme gelince dini grup tekrar buna engel olmuştur. Arkadaşım artık gözünü karartmış dava açmaya karar vermiştir. 6aylık süre geçti ancak nispi butlanda hak düşürücü süre 5yıl diye biliyoruz. Nispi butlan davası mı açılmalı boşanma davası mı ? Kişilerin her iki dava türünde de eşit kusurlu çıkma ihtimali vsr mı ? Ayrıca dava açıldıktan sonra kız kişisi tazminat ve nafaka isteyebilir mi? Evliliğin zorla olduğuna şahit olarak erkek tarafının ailesi ile evde beraber yaşadıkları kişi mevcuttur. Lakin kızın ailesi bu durumu kabul etmeyecek aleyhte şahitlik edecektir. Ayrıca mutsuz olduğu belli olan nikah fotoğrafları ve ortak evin içinde evliliğin zorla olduğuna dair kaydedilen ses kaydı ve delil olarak sunulablilir mi? Karşılıklı hakaret içerikli mesajlar erkek kişisini ne kadar kusurlu kılar kız boşanmak istemediği için süreç uzar ancak hakim davanın herhangi bir şekilde reddine karar verebilir mi ?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Benzer Konular :

 1. Mutlak Boşanma Sebepleri
  Yazan: ben10 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 30-05-2014, 17:05:54
 2. Tazminatımı almak kaydıyla işten atılma sebepleri nelerdir?
  Yazan: RAİNMAN34 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 18-09-2008, 22:35:00
 3. Boşanma Sebepleri
  Yazan: bastil Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 09-08-2008, 19:42:27
 4. Tazminatsız işten çıkarma sebepleri nelerdir?
  Yazan: derinss Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 15-02-2008, 19:01:13
 5. Boşanma sebepleri
  Yazan: ubitasarim Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 16-10-2006, 22:33:10

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanma gerekçeleri

boşanma sebepleri

kocama kufur ettim

bosanma gerekceleri

boşanmada etkili sebepleren etkili boşanma sebepleriaileler yüzünden boşanma gerekçeli karar www.hukuki.netboşanma için geçerli sebeplergeçerli boşanma sebepleriküfür etmek bosanma sebebi miboşanmak istemiyorum www.hukuki.netboşanmak için geçerli sebepleren geçerli boşanma sebepleriBosanma sebebleriboşanma sebebi mi www.hukuki.netboşanmasebebleriboşama sebepleriBosanma icin gecerli sebeplerbosanmak icin gecerli sebeplerboşanma sebeplerıboşanma nedeni geçerli misevmemek boşanma sebebiboşanma sebepleri nelerdir hukuki netkarimi alkolu iken dövdümbosanmak icin sebepler
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2018 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.