6-DÜNYAYI KURTARAN ADAM’ın torunu Türkiyeye geldi.

Kendisine sordum”Hayrola “Dünyayı Kurtaran Adamın Torunu”Büyük işler bitti sıra Türkiyeye mi geldi?”

“Yok Fazıl amca,Hep dedemin kaprisi.Güzel güzel babamla beraber oturmuş dünyaya uzaydan gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için cansiperane bir şekilde planlar yapıyorduk.Dedem(Cüneyt Arkın) çıkageldi.”Hadi torunum sen şu Türkiyeye bir gidiver.Oradan bazı kokular geliyor.Biz dede –oğul- torun dünyayı kurtarmak için dikkatimizi uzaya vermiş iken bakarsın düşman uzaylılar yumuşak karnımız olan Türkiyeye bir nifak tohumu ekerler de haberimiz olmaz”dedi.

Ben “Amaaa Dedeee” diyecek oldum.Dedem kararlı taviz vermedi.”Olmaz torun!Sen hele Türkiyeye bir gidiver.Etrafı kolaçan et.Hem benim doğduğum topraklarıda gezer.Bana vatan kokusu getirirsin.”dedi “Ben de bu yüzden buradayım”

“Peki “Dünyayı Kurtaran Adamının Torunu,” buradaki göreviniz nedir?Ne yapacaksınız?Kiminle savaşacaksınız?”

“Bana kalsa,kimseyle savaşmam.Oturur İnternetimim başına.Hukuki.Net Sitesine girer.Hukuk nedir?Mahkeme nedir?Kanun nedir? Konuşulanlara kulak kabartır.Bilgi ve kültürümü artırırdım.Çünkü Güneş sistemi Hukuk Fakültesi açılmış. Bu okula gitmeyi çok istiyorum.Sınavda çıkan soruların %60 ı Türkiyede uygulanan hukuk sisteminden çıkıyormuş”

“Peki Türkiyede ne yapacaksın?”

“Valla ben sınavda hep başarısız oluyorum.Dedemde, “ Git Türkiyeye verdiğim konuyu araştır.Sınavda sana lazım olacak”dedi

“Neyi araştıracaksın?”

“Türkiyede Hakim sayısı nedir?Türkiyenin şu andaki Nüfusu nedir?”Bu ikisini birbirine oranlıyacağım.Yüzdesini bulacağım.” Hakim sayısı/nüfus=?

“Sonra?”

“Türkiyede savcı sayısı nedir?Türkiyenin şu andaki nüfusu nedir?Bu ikisini birbirine oranlıyacağım” Savcı sayısı/nüfus=?

“Eeee?”

“Ve Türkiyede avukat sayısı nedir?Türkiyenin şu andaki nüfusu nedir?”Bu ikisini birbirine oranlıyacağım” Avukat sayısı/Nüfus=?

“Kolaymış.”

“Ne kolayı duyurucu1?Birde bunun 1920 yılından bu yana her sene yıllık oranlarını istiyor”
“Ne yani 1920 yılından bu yana ;
-hakim sayısı/nüfus=?
-Savcı sayısı/Nüfus=?
-Avukat sayısı/Nüfus=? Sayılarını mı istiyor?”

“Evet aynen böyle”

“Vallahi ne diyeyim,gerçekten güzel bir çalışma olur.Hem bu sayılara bakarak ne kadar avukat,yetiştireceğiz,kaç hakim istihdam edeceğiz ,kaç savcı atayacağız sayılarla ortaya çıkar.Avukatlarda ,açız!İş bulamıyoruz!diye yakınmazlar.Eee Sonra?”

“Sonrası daha bitmedi.Birde aynı şeyi yada en azından 2008 itibarıyla ABD dedi.Kanadadaki,Brezilyadaki,Afrika ülkelerindeki Arap ülkelerindeki,Çindeki Japonyadaki,Rusyadaki oranları istiyor.Neymiş Türkiye ile diğer ülkelerin hakim/nüfus,savcı/nüfus,avukat/nüfus ,oranlarını karşılaştıracakmış.”

“Haaa Anladım ülkemizin durumu ile başka ülkeleri karşılaştıracak.Ona göre o ülkelerden ne kadar ilerde yada geride olduğumuzun tespitini yapacak.Ne diyeyim vallahi senin bu deden Dünyayaı Kurtaran Adam ,büyük adam.Dünyayı uzaylılaraın saldırısından kurtardığı yetiyormuş gibi Türkiyenin hukuk sisitemine dahi kafa yoruyor.Kendisi de Türkiyeli ya.Özel olarak ilgileniyor.”

“Evet aynen senin dillendirdiğin gibi.Ayrıca Galiba ülkelerin hukuk sistemleri konusunda Güneş Sistemi Hukuk Fakültesi sınavında önümüzdeki sınavda çıkacak soru buymuş. Bir duyum almış Beni de çok sever.Kendince beni sınava hazırlıyor.Ben ne yapacağım şimdi?Bu kadar ağır yükün altından kesinlikle kalkamam”

”Kolay kolay .Moralini bozma.Esasında Türkiyeye gelmene bile gerek yoktu.Hukuki.Net sitesine tazarız .Oradaki arkadaşlar çalışkan ve bilgi dağarcıkları hacimli.Sana yardımcı olurlar.”

Şimdi Dünyayı Kurtaran Adamın Torunu derki”Hakim,savcı ve avukat sayılarının nüfüsa oranı nedir?Bir grafik yapılacak X eksenine yıllara göre nüfus yazılacak.Y eksenine hakim sayısı.,Böylece nüfusa göre hakim grafiği çıkacak.Aynı şey savcı içi aynı şey avukat içinde yapılacak.

Aynı şey sayılan ülkeler için de yapılacak.O ülkelerin grafiği ile Türkiye Grafiği üst üste konacak.Ve Türkiye’nin sayılan ülkeler sıralamasında kaçıncı olduğu belirlenecek”

Hadi gelin şu garibe yardım edelimde.Dedesine mahcup olmasın.Türkiye dünya sıralamasında hakim/nüfus,savcı/nüfus,avukat/nüfus oranı olarak kaçıncı sırada?

:deli: :deli: :deli: :deli: