Merhabalar,

Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim. Ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim bundan iki sene önce arkadaşımın israrı üzerine onunla esrar maddesi satın almaya gittik dönüşte sivil polisler tarafından yakalandık hastanede idrar tahlillerimde temiz çıktı. Esrar arkadaşımın cebinde çıktı fakat beraber gittiğimiz için bende suçu üstlendim onun idrarında çıktı ama ben temizdim. Birkaç hafta önce davam sonuçlandı 1 yıl denetimli serbestlik uygulanmaması halinde ise hapis cezası fakat ben hayatımda daha önce 1-2 kere kullanmıştım Türkiye'de bu kadar çok sürekli kullanan varken ben bu suçu üstlenmek açıkcası rahatsız etti. Dava sonucunu temyiz ettirdim avukat tutacak maddi imkanım olmadığı için bir arzuhalciye yazdırdım dilekçemi ve mahkemeye sundum. Şimdi izninizle sorularımı sormak istiyorum.

Öncelikle;
1. Bu temyizin kabul edilme olasılığı nedir?
2. Kabul edilirse mahkemenin kararını bozma olasılığı nedir?
3. Eğer dilekçemi geri çekip bir avukata yazdırsam daha mı iyi etmiş olurum?
4. Eğer bozulmaz ve denetimli serbestlik verirlerse ve ben bunu sorunsuz atlatabilirsem bu sicilimde ne kadar süre ile kalır? Sicilimde olduğu süre boyunca benim hayatıma yapacağı olumsuz etkiler neler olur?
5. Sicilimden silinir ve arşiv sicilime işlenirse buradan silinme imkanı var mıdır yoksa benim ileriki hayatımda mesleki ve kişisel olarak etkileri ne olabilir?

Şimdiden verdiğim rahatsızlık için özür dilerim ve yardımlarınız için teşekkür ederim.