Büyük bir il merkezinde memur olarak görev yapmakta olup, bir semtte lojmanda ikamet etmekteyim ve tam da oturduğum lojman dairesinin önünde bir özel otopark bulunmakta. Bir çok kez ben ve mahalle sakinleri bağlı olduğumuz ilçe belediyesine bu otoparkın sokaklara, lojman önüne ve caddelere araba park ettiğini bu nedenle de özellikle çocukların güvenliğini tehlikeye attığı konusunda uyarıda bulunarak bunun engellenmesi istedik. Ancak bu arada bahse konu otoparkın işyeri açma ve çalıştırma ruhsatının bulunmadığı da belediye tarafından verilen cevaplarda yer aldı. 1,5 yıllık bir süreçte yok tebligat yapıldı, yok ruhsatı almak için başvuruda bulunuldu bekleniyor cevapları alındı ise de, en son söz konusu otopark faaliyetten men edildi şeklinde bir bilgi geldi. Ancak bu otopark 1 günü bırakın 1 saat bile kapatılmadı. Halen calışmaya devam ediyor. Valiliğe(İnsan Hakları Kurulu Başkanlığına), Büyükşehir Belediyesine de yazarak bu olayın araştırılması talebinde bulundum fakat hep aynı şekilde cevap geldi. Söz konusu otopark faaliyetten men edilmiştir. Açıkçası devlet memuru olduğum ve lojmanda oturduğum için bireysel hareket etmekten korkuyorum. Sonuçta ilçe belediyesi de iktidar partisinden ve bende bir devlet memuruyum. Bu aşamada başka nerelere, nasıl başvuru yapabilirim? Saygılarımla....