merhabalar...
benim sorunum, 15 Ekim 2003 tarihinde 3 yıldır ayrı yasadığım eşim'in borcundan dolayı icra geldi. evimde ki bilgisayar, VCD ve televizyonum haczedildi. Bilgisayarı yedi-emin'e bana bıraktılar. televizyon ve VCD'yi götürdüler.bilgisayar ve VCD'nin faturası babamın adına olduğu icin televizyonu da ben spot magazadan aldığımı iddia ederek istihkak davası açtık. Bu arada 26.12.2002 tarihinde esimle de resmen boşandık. istihkak davasının 2.durusmasında hakim yedi-emin fiatları yüksek olması nedeniyle talebim üzerine ve haciz baki kalmak kosulu ile bana verdi. ayrıldığım esim bu borcu avukata ödediğine dair makbuzları bana getirince bende borc ödendi düsüncesiyle istihkak davasına gitmedim. 18.07.2003 tarihinde adresim yapılan bir tebligatla 18.asliye ceza mahkemesinden gelen tebliğ neticesinde yedi-emin'i suistimal ettiğim gerekçesiyle 276/1 maddesine göre(bu madde gereği 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası) cezaladırılmam için bir iddianame hazırlanıyor. evet avukatla görusmem neticesinde bana eski esimin borclarını ödediğim takdirde bu davadan vazgecebileceğini soyluyor.fakat daha sonra oğrendigim'e göre bu borc odense dahihakkımda acılan davanın kamu davası oldugu soyleniyor. Alacaklı tarafın bir avukat olması sebebiyle istihkak davasını yeterli belgeler olmasına ragmen kaybeden taraf oluyorum. Bu durumun eşitlik ilkesine hic de uygun olmayan ve taraflı davranıldığı kanısındayım. şimdi sizden isteğim bu durum karsısında nasıl bir savunma hazılamam gerekmektedir.bana yardımcı olursanız sevinirim. simdiden tesekkurler....