Herkese selamlar

Oturmakta olduğum binanın giriş katında oturuyorum. Daireyi aldığımda pencerelerimin baktığı cephe yeşil alandı ve yanımızda boş arsa vardı. Şimdi yanımızdaki arsaya bina yapıldı ve otopark girişini benim oturduğum cepheden verdi. (Benim cephemdeki yeşil alan ve aradaki tellerde söküldü)Benim binanın yöneticileri ve sakinleri karar alarak mevcut yeşil alanın kaldırılarak iki binanında kullanabileceği ortak otapark girişi yaptırmak istiyorlar. Gerekçe olarak binamızın mevcut otapark giriş-çıkışı yokuşa geldiği için kışın arabalarıın kayması olarak gösterdiler. Bu alınan kararı bina sakinleri ben hariç hepsi imzaladı.

Belediye imar müdürlüğüne bunun yapılmaması hakkında başvuruda bulundum. Sonuçta ben orayı yeşil alan olarak almıştım şuanda otopark girişi olursa dairem hem değer kaybedecek hemde bizler rahatsız olacağımızı belirterek şikayet dilekçesi verdik.
Bize verilen bilgide bu dilekçe ile binanın tüm yapıları baştan incelencek imar projesine aykırı ne yapılmışsa hepsinin yeniden eski haline getirilmesi ve bununla birlikte izinsiz yapılan balkon kapama gibi yerlere ceza uygulanacağını söylediler. Buna rağmen biz dilekçeyi verdik. Fakat belediyeden gelen inceleme memuru sadece otopark girişi olarak değiştirilecek yere bakarak yanımızdaki inşaatın sahibine uyarı yazısı gibi bir yazı göndererek aynı yazı örneğini bize de göndererek başka hiçbir işlem yapılmadı.

Bu durumda ben tekrar bana gelen yazı örneği ve daha önceki verdiğim dilekçe ile tekrar belediyeye başvurağım bu konuda mağduriyetim olduğu için. Ama bina yönetimi ve sakinleri ısrarla bu otapark girişini yapacaklarını 4/5 çoğunlukla imzalattıklarını öne sürüyorlar. Ama burası imar projesinde yeşil alan olarak gözüküyor.

Sayın avukatlarımızdan bana bu hususla ilgili yasal yollarda mahkemeye başvurarak dava açarsam "belediyeden bir sonuç çıkmaz ise" yapılamayacağına dair ne gibi bir yaptırımımız olabilir bu konuda mahkemeye taşınsak. Lütfen bilgilerinizi paylaşır iseniz sevinirim.