Merhabalar,
Çalışmakta olduğum A+B Firmaları Adi Ortaklığından aynı A firmasının başka bir şantiyesine yönlendirilmek üzere A+B firmasından çıkış aldım (02.07.2008). Çıkış işlemlerim sırasında bana verilen evraklardan kıdem tazminatımı, ihbar tazminatımı (başka şantiyeye yönlendirildiğim için ihbar tazminatını vermeyeceklerini şifahen söylediler), içerde birikmiş olan 27 günlük izin paramı vs. aldığıma dair bir kağıt imzalattılar ve ilk maaş ödemesi gününde paranın hesabıma yatırılacağını bildirdiler.
Ertesi gün A firmasının diğer şantiyesine giderek bazı sorunlardan dolayı çalışamayacağım için istifa ederek ayrıldım (03.07.2008).
Geride kalan iki maaş döneminde de kıdem tazminatım ve birikmiş izin paralarım hesabıma yatırılmamıştır.
Sorularım:

1) A+B firmasında imzalamış olduğum evraklara rağmen hesabıma yatırılan bir para olmadığı için A+B firmasından herhangi bir hak iddia edebilir miyim? Böyle bir hakkım varsa ne yapmalıyım?

2) A firmasının diğer şantiyesinde bir günlük SSK girişim gözüktüğü için istifa mektubu yazarak ayrılmıştım. Yalnız bu şantiye A+B firmalarının şantiyesinden 90 km mesafeden fazla olduğu için A+B firmasından ek olarak ihbar tazminatımı da talep edebilir miyim?

Şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederim, iyi çalışmalar...