+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Basit yaralama, hakaret, basit tehdit

Basit yaralama, hakaret, basit tehdit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Basit yaralama, hakaret, basit tehdit

Merhaba, yaklasık 3 ay kadar önce eski bir arkadasımla tartısırken birbirimize karsılıklı hakaretlerde bulunduk ve beni itmesi üzerine ona 1 yumruk attım. Daha sonra polise sikeyette bulunmus ve rapor almıs, polis ifademi alırken uzlasmak istedigim için onun hakaretlerinden bahsetmedim ve yumruk attıgımı hakaret ettiğimi kabul ettim.Fakat mahkemeden vazgecmemiş ve 3 ay içinde basit yaralama, hakaret ve basit tehditten davamız görülecek ki ben 1 ay kadar once devlet memuru oldum.
    Acaba bu davadan memurlugumun düsmesi ya da sicilime işlemesi gibi bir sonuc cıkar mı?
    Ayrıca polisteki ifademde belirtmediğim bana edilen hakaretleri, savcılık ifademde belirtmem dogru olur mu dersiniz?

Yardımcı olursanız cok sevinirim,
    tesekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Basit yaralama, hakaret, basit tehdit konulu yargıtay kararı ara
    Basit yaralama, hakaret, basit tehdit konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: basit yaralama, hakaret, basit tehdit

defalarca okunmasına ragmen halen bir yorum yok, lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan birileri beni de bilgilendirebilirler mi?

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı goran rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    defalarca okunmasına ragmen halen bir yorum yok, lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan birileri beni de bilgilendirebilirler mi?
    İlk akla gelen savcılıga vereceginiz ifadeye ilk ifadeye eklenmeyenleri ekletmek olmalı diye düşünüyorum. Bu iddialarınızı da gerek barışçıl tutum nedeniyle gerekse olayın atraksiyonu ile eksiklik olarak göstererek iddialarınızı güçlendirme yoluna gitmenizde de fayda var. Aksi taktirde durup dururken hiç bir tehdit ve şiddet unsuru yokken siz saldırmış gibi görüneceksiniz. Saldırgan bir tutum izleyen taraf olacaksınız. Ceza söz konusu ise de külfet sadece size kalacak. Avukat arkadaşlar daha iyi bilirler ama ben diyorum ki hukukun yarısı mantıktır. Mantıgınızı yurutun. Saygıyla ...

İletiler
    234
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı goran rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1 yıldan fazla ceza almazsanız memuriyetinize engel bir durum söz konusu olmaz, ancak bu ifade ile giderseniz şansınız zor ve sonuç aleyhinize çıkarsa her durumda sabıkalı olursunuz.

Suçlar (anlatttığınız kadarıyla) itibariyle (şikayete tabi olanlar için) arkadaşınızla uzlaşmaya gitmeniz en kolay yol olacaktır.

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: basit yaralama, hakaret, basit tehdit

ben daha yenı katıldım aranıza... bana yardımcı olursanızz cok sevınıcem...
    bundan 4 5 ay once bı kavgam oldu bı arkadas ıle kavga ettım ve yuzune bıcak sokmusum kavga esnasında ılk raporunda estetık olmalı yazmıs doktor ama sımdıkı raporunda yuzde kalıcı ız yokmus...
    olayı anlatayımm bana yardım edersenızz cok sevınırım cunku hayatım soz konusu...

ben gece bu arkadasa msj attım ama tehtıt yoktuu ıcınde sadece sen benım arkamdann konusmusun dogrumu dıye sordum evet ne olcak felan dedı bende butun herkes tanırr kımseden korkmam felan yazdım buda cvp olarak aaa dayakmı yıcez felan yazdıı.. ole bı msj la tartıstık sabah kapıma geldı zılee bastıı acmadım yakın arkadas oluoo ayrıca... 15 dk sonra telden aradıı nerdesın eve geldım yoktumm ın asaya felan dedıı arabayla gelmıstıı bana arabaya bın dedı bınmedım konusalım dedım cebımdede bıcak vardı sonradan farkettım... konusuyoduk ole tartısıyodukk ben ona sen bana vursan bıle ben vurmam sana felan dedım... tam konusurkenn anıden vurmaya basladıı ben ıttırdım.. gerı cekıldım hala vurdu cebımden bıcagı cıkarttım ucundan tuttumm zarar vermemek ıcın sallamaya basladım o ankı sınırlere 8 yerıne gelmıs bıcakk benımde elım kesıldıı dıkıs attılarr dıger elıme felan gırmıs bıcakk sallarken... yuzunde 3 dıkıs kafasının arkasında 3 dıkıs felan var dıgerlerı hep cızıkk cok zara yok benım kafam sısmıstı yumruktann... 2 tane tanıgım var olayı aynen bu sekılde anlattılar ılk karsımdakı vurduu..

sıkayetcıı olmucakmıss.. ama sıkayetcı olursa ben ne ceza alırım daha once hıc sabıkam yok.. unıversıte okuyorumm... alabılecegım ceza ne olurr...lutfen yardım edın sayın avukatlar ve hukıkı.net yonetıcılerı

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    407
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tolgakamar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben daha yenı katıldım aranıza... bana yardımcı olursanızz cok sevınıcem...
    bundan 4 5 ay once bı kavgam oldu bı arkadas ıle kavga ettım ve yuzune bıcak sokmusum kavga esnasında ılk raporunda estetık olmalı yazmıs doktor ama sımdıkı raporunda yuzde kalıcı ız yokmus...
    olayı anlatayımm bana yardım edersenızz cok sevınırım cunku hayatım soz konusu...

ben gece bu arkadasa msj attım ama tehtıt yoktuu ıcınde sadece sen benım arkamdann konusmusun dogrumu dıye sordum evet ne olcak felan dedı bende butun herkes tanırr kımseden korkmam felan yazdım buda cvp olarak aaa dayakmı yıcez felan yazdıı.. ole bı msj la tartıstık sabah kapıma geldı zılee bastıı acmadım yakın arkadas oluoo ayrıca... 15 dk sonra telden aradıı nerdesın eve geldım yoktumm ın asaya felan dedıı arabayla gelmıstıı bana arabaya bın dedı bınmedım konusalım dedım cebımdede bıcak vardı sonradan farkettım... konusuyoduk ole tartısıyodukk ben ona sen bana vursan bıle ben vurmam sana felan dedım... tam konusurkenn anıden vurmaya basladıı ben ıttırdım.. gerı cekıldım hala vurdu cebımden bıcagı cıkarttım ucundan tuttumm zarar vermemek ıcın sallamaya basladım o ankı sınırlere 8 yerıne gelmıs bıcakk benımde elım kesıldıı dıkıs attılarr dıger elıme felan gırmıs bıcakk sallarken... yuzunde 3 dıkıs kafasının arkasında 3 dıkıs felan var dıgerlerı hep cızıkk cok zara yok benım kafam sısmıstı yumruktann... 2 tane tanıgım var olayı aynen bu sekılde anlattılar ılk karsımdakı vurduu..

sıkayetcıı olmucakmıss.. ama sıkayetcı olursa ben ne ceza alırım daha once hıc sabıkam yok.. unıversıte okuyorumm... alabılecegım ceza ne olurr...lutfen yardım edın sayın avukatlar ve hukıkı.net yonetıcılerı
    Haksız tahrik
    Madde 29 - (1) Haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında suç işleyen kimseye, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine onsekiz yıldan yirmidört yıla ve müebbet hapis cezası yerine oniki yıldan onsekiz yıla kadar hapis cezası verilir. Diğer hâllerde verilecek cezanın dörtte birinden dörtte üçüne kadarı indirilir.

Kişilerin huzur ve sükununu bozma

Madde 123 - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Meşru savunma ve zorunluluk hâli

Madde 25 - (1) Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hâl ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

(2) Gerek kendisine gerek başkasına ait bir hakka yönelik olup, bilerek neden olmadığı ve başka suretle korunmak olanağı bulunmayan ağır ve muhakkak bir tehlikeden kurtulmak veya başkasını kurtarmak zorunluluğu ile ve tehlikenin ağırlığı ile konu ve kullanılan vasıta arasında orantı bulunmak koşulu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

Ondan önce savcılığa sen git ve olayı doğru bir şekilde anlat derim. Saldırıya uğrayan sensin.

Nerede
    KAYSERİ
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben aranıza yeni katıldım bir durumum var yardımcı olursanız sevinirim. Su an basit yaralama suçundan yargılanmaktayım. Eski erkek arkadaşım ile karşılıklı olarak davalarımız var. İkimiz de şikayetçiyiz Ben basit yaralama olayını anlatayım Ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bu şahıs beni üniversite çıkışı takip etti otobüs beklerken parmağını sallayarak tehdit etti bende korkup polisi aradım çünkü bu kişi daha önce beni kaçırma girişiminde bulunmuştu. Aradım önce en yakındaki üniversite güvenlik görevlisi geldi biz polis ekiplerini bekliyoduk. Yanımda sınıf arkadaşım vardı ve ban doğru yaklaşarak O. k. gibi hakaretlerde bulundu. Bende üzerime doğru gelince elimdeki şemsiyeyi salladım ama kendisine değmedi bile. zaten kaldırdığımı görünce çekildi sonrada kendisi karnıma tekme attı ve araya güvenlik görevlisi girdi. Polisler geldi ve o şahısta benden şikayetçi oldu bende şemsiye ile vurduğumu inkar etmedim ama nedenini ifademde belirttim. İfademi eksik şekilde verdim. Ortada şemsiye ve darp izi gibi bir durum yok Ancak ben vurduğumu kabul ettiğim için basit yaralamadan yargılanıyorum. olayda yanımda olan arkadaşım şahitlik yapacak onun şahitliği ve benim ifademdeki eksiklikleri belirtmem etkili olur mu Mahkeme olacak ve memuriyetim bundan etkilenir mi bilmiyorum. Acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Basit yaralama, hakaret, basit tehdit

sennkis kamu davasına dönüşmüş ama engel alcağını sanmıyorım

Nerede
    denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba işyerınde kavga ettım
    çalıştığım işyerinde sürekli piskolojık terore maruz kalıyorum. iş arkadaşım ben yemek yerken kapalı alanda sigara içiyor, benı gruplarda yalnızlaştırıyor, benı ılgılendıren toplantılara çağırılmıyorum bıle, çağırılmadıgım bır toplantı ıcın mudure maıl attım ve mudurde kavga ettıgım kıza gostermıs kız benı arayıp artıst artıst hareketler yaptı gerı yerıme gttım ve benı telefonla arayıp bagırdı cagırdı yuzume kapattı benıde yanına gıttım bogazını sıktım sacını tutum bızı ayrdılar fakat cok buyuk bır kavga olmadı sen kım oluyorsunda benım hakkımda konusuyorsun senı bu ısyerınden cıkartmam dedım. gıtmıs benı sıkayet etmıs kamera kayıtları var ve odadakı herkesı sahıt yazdırmıs nasıl bır ceza alırım . ayrıca kız ısten cıktı ve sureklı kızın babası ısyerını arayıp benıde cıkarmalarını ıstıyor.

Nerede
    denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lütfen yardımcı olun zor durumda yim. Büyük bir olay deil ama basit yaralama hakaret ve tehdit olarak mahkemeye vermis

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

basit yaralamada beraat

basit yaralamada ceza

Basit yaralama cezası

basit yaralama tehdit hakaret cezası

basit yaralama hakaret tehdit

basit tehditin cezası

basit yaralamanın cezası

basit yaralamada ceza nedir

basit yaralamanın cezası nedir

basit yaralamada uzlaşma

polis yaralamanın cezası

basit yaralama tehdit ve hakaret cezası

basit yaralama memur

hafif yaralamanın cezası

biçakla adam yarlama mahkeme ne kar verir www.hukuki.net

komşu kavgalarında basit yaralamada mahkemede cezası nedir

basit yaralamada inkar etmek

devlet memurunu basit yaralamanin cezasi

kamera kaydi yok tehdit mesaji yok karar ne olur

basit tehditbasit yaralama ve tehditin cezasıparmak sallamak tehdit ibasit yaralama hakaret cezasıbasit yaralama hakaret basit tehditbasit yaralama basit hakaret ve tehdit sucunun kanunen cezasi nedir
Forum