Merhaba
Sitede mümkün olduğunca aradım, bulamadığım için konu açtım, umarım cevaplarsınız.
Dünyanın en büyük sağlık firmalarının birinde Satış Sorumlusu olarak çalışmaktayım. Lakin çalıştığım firma istediği kadar dev olsun çalışan olarak ben bunu hissetmediğim sürece bir anlamı yok tabi.
Firmam benim çalıştığım grup için Türkiye satış kadrosu açmayarak bunu bir taşeron şirket üstünden gerçekleştiriyor. Fakat gün geçtikçe bu durum çeşitli karışıklıklara sebep olacak gibi görünüyor.
Ben Antalya'da çalışıyorum.Sigorta işlemlerimizi yapan şirket beni Bursa'da çalışıyor gösteriyor(bunu hizmet dökümümde tesadüfen gördüm) şirketimin ve taşeron şirketin merkezi İstanbul. Çalıştığım bölge müdürünün çalıştığı şehir İzmir.Bursa'yla hiçbir bağlantım yok. İşverenin bunu yapmasının altında özel bir neden var mıdır? (karvizitimde taşeronun ismi geçmemekle birlikte işyeri adresi bilgisi ürününü çalıştığım şirketin ismi ve İstanbul merkez adres tlf bilgileri ve ismimin altında Satış Sorumlusu Antalya olarak yazıyor) İleride mahkemelik bir durum olduğunda İstanbul yada Bursa'dan mı dava açmak zorunda kalacağım?

Son zamanlarda şirkette gözlemlediğim şey bezdirerek istifa etmemi sağlamak. Geçen ay benden ismi ihtar , savunma türünde net olarak belirtilmemiş bir açıklama istendi (bu konuyla ilgili gerekçelerinizi tarihli,ıslak imzalı,6 iş günü içinde kargo yoluyla iletiniz diye belirtilmiş şirket maili ile) Ben de performansımın düşmediğini açıklar şekilde son bir yıla ait karşılaştırmayı tablolayıp açıklayarak bu konuda açıklama yapılabilecek bir eksilik yada sebep olmadığını aksine başarımın Türkiye ortalamasının çok çok üstünde olduğunu vurguladım. Müdürüm cevaben değerlendirme kriteri konusunda bana verilen kotayı dikkate almam gerektiği konusuyla ilgili bir cümlede beni uyardığını ileten bir mail göndermiş. (ne hakkında uyardığının anlaşılır hiçbir yanı yok) Şirkette benden daha düşük performanslı kişilerden bu açıklama belgesi istenmediğini biliyorum. Çalışanlar arasında eşit davranma zorunluluğu yok mudur?

Bu konularda bilgilendirilmeye gerçekten çok ihtiyacım var, umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler