+ Konuyu Yanıtla
18 / 170 Sayfa İlkİlk ... 891011121314151617181920212223242526272838485868788898108118128138148158168 ... SonSon
171 den 180´e kadar toplam 1693 ileti bulundu.
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik şubeleri arayamayacak(mış)?

Alıntı kaganturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar 2000 yılında mezun oldum ; bu tarihten beri herhangi bir yazı ulaşmadı subeyede gidip sormadık ve şu an yokama kacağı durumuna düşüldü. Şimdi bu durumun GBT de görünmediğini söylüyorsunuz . Bu fırsattan yararlanıp ehliyet almak istiyorum. Umarım Bir sorun cıkmaz ..

Endişelerimiz
    *Savcılıktan temiz kağıdı alırken sorun olur mu ?
    *Ehliyeti emniyetten teslim alırken sorun olur mu ?

Çünkü sürücü kursunda çalışan bir arkadaş burada bu tür yoklama kaçakları veya bakayaların çok sık yakalandığını söylemişti.

Arkadaşlar lütfen bu yazımı es geçmeyin önce ilginize sonra bilginize ihtiyacım var...

arkadaşım bir şekilde tanıdık vasıtası vb de olabilir GBT ne baktırtmadan gitme, olursa hakkında işlem varsa kolaylıkla seni alıkoyabilirler.

ve diğer genelge hakkında endişesi olan arkadaşlarda yahuu hiç okumuyormusunuz onca yazılan metinleri genelge var ve işliyor, haberi olmayan askeri şube, savcılık vb elinizde genelgenin çıktısıyla gidin o zaman haberleri olacak ve bu genelge doğrultusunda işlem yapacaklardır. çunku sadece cumhuriyet savcılıklarına gönderilmiştir. genelgenin içeriğini okuyun eminim kolaylıkla anlamanıza yardımcı olacaktır.

sizlere tavsiyem adresinize savcılık tarafından çağrı vs ulaşmadı ise arasıra GBT kontrollü yaptırtmanız, bu şekilde durumunuzdan haberdar olabilirsiniz.

saygılar...

Hukuki NET Güncel Haber

Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu yargıtay kararı ara
    Bakaya ve Yoklama Kaçaklarını Askerlik Şubeleri Arayamayacak (mış)? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşım iyi güzel hoş diyorsunda GBT ye baktırmak öyle kolay değil
    Bir tanıdığınıza GBT ye baktırdığınız zaman o memuru sorguya alıyorlar .
    Bu yüzden adamlar da kendinden korkuyorlar.

İkinci bir konuda hem sitede artık GBT den silindi genelge var deniyor hemde temkinli olun GBT ye baktırmadan gitmeyin yinede deniliyor.
    Şimdi gelde karar ver... :mahcup:

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kaganturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşım iyi güzel hoş diyorsunda GBT ye baktırmak öyle kolay değil
    Bir tanıdığınıza GBT ye baktırdığınız zaman o memuru sorguya alıyorlar .
    Bu yüzden adamlar da kendinden korkuyorlar.

İkinci bir konuda hem sitede artık GBT den silindi genelge var deniyor hemde temkinli olun GBT ye baktırmadan gitmeyin yinede deniliyor.
    Şimdi gelde karar ver... :mahcup:
    Arkadaşlar aylardır siteyi misafir olarak takip ediyorum.2006 kasım ayından beri bakaya idim şubeyle yapığım son görüşmede bakaya olduğum bilgasayara verildiğim dolyısıyla devlet dairelerinde işlem yapamıyacağım ek olarak(o zaman değildim ama şimdi evliyim) evleniyemiyeceğim söylenmişti.Bu stres altında herşeyi göze alarak temmuz ayında evlendim öncelikli amcım evliliğimi yapabilmek olduğundan geçen hafta içinde gözümü karartarak gbt konrolü yaptırdım ve temiz çıktı.Yakınım olan bir avukat sayesindee genelge hakkında detaylı bilgi aldım.Genelge uygulanmakta arkadaşlar ve gbt lerden benim gibi olanlar düşülmüş durumda.Somut bir örnek ben olana kadar siteye yazıp eksik bilgi vermek istemedim .Sizlerinde bilgisine.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2006 ocaktan beri bakaya durumundayım. okul yüzünden oldu herşey. inşallah ekim ayında af çıkacak. yararlanabilecek miyim bu hafta belli olacak gibi.

geçen temmuz sonunda da evlendim. hatta eşim memur, tayinini yaptık eş durumundan bir sorun çıkmadı. ama geçenlerde jandarma babamı aramış yaklaşık 15 gün önce ve beni sormuş. genelge işliyorsa bu ne şimdi anlamadım. ayrıca evlenene kadar muhtarda bile kaydım yoktu artık kaydımda var. ama gelen giden olmadı. ilk ve son kez haziran başında polis gelmiş eve ben şehir dışındaydım, kağıt bırakıp karakola çağırmış, babamda telefon no vermiş vs.

peki genelge işliyorsa, jandarma niye hala arar beni. eğer polis ve jandarmanın gbt si aynı ise ve polisin sorumlu olduğu alan içerisinde oturduğuma ve tüm resmi kayıtlarda bu durum geçtiğine göre niye polis eve gelmedi hala?

bence polis ve jandarma gbt si ayrı. ve son olarak bu genelgeden yararlanmak yani gbt den düşmek için yapabileceğim birşey yok mu?

İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı emceken rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    2006 ocaktan beri bakaya durumundayım. okul yüzünden oldu herşey. inşallah ekim ayında af çıkacak. yararlanabilecek miyim bu hafta belli olacak gibi.

geçen temmuz sonunda da evlendim. hatta eşim memur, tayinini yaptık eş durumundan bir sorun çıkmadı. ama geçenlerde jandarma babamı aramış yaklaşık 15 gün önce ve beni sormuş. genelge işliyorsa bu ne şimdi anlamadım. ayrıca evlenene kadar muhtarda bile kaydım yoktu artık kaydımda var. ama gelen giden olmadı. ilk ve son kez haziran başında polis gelmiş eve ben şehir dışındaydım, kağıt bırakıp karakola çağırmış, babamda telefon no vermiş vs.

peki genelge işliyorsa, jandarma niye hala arar beni. eğer polis ve jandarmanın gbt si aynı ise ve polisin sorumlu olduğu alan içerisinde oturduğuma ve tüm resmi kayıtlarda bu durum geçtiğine göre niye polis eve gelmedi hala?

bence polis ve jandarma gbt si ayrı. ve son olarak bu genelgeden yararlanmak yani gbt den düşmek için yapabileceğim birşey yok mu?

arkadaşım GBT ler diye bir durum yok, ayrı olursa anlamı kalmazki, bu ortak bilgi tarama veritabanı, ayrı olduğunda polis jandarmadakini, jandarmada polisinkini göremez. tek bir GBT var buna emin olun, GBT den düşürülme diye olayı sen yapamazsın, gidersin savcılığa ben asker kacağım dersin hakkında kovuşturmaya yer yoktur derse savcı GBT den düşersin. Yada paşa paşa askerliği yaparsın. Jandarmanın seni neden aradığını bilemem, polis ulaşamadıysa jandarma arayabilir. ara karakolu sor neden aradıklarını öğren veya birine sordur. Babanı neder ararlar seni sorarlar anlayamadım. Belki başka bir durumdan aranıyorsundur.

GBT den düşüldüğünde geri alınmayacak diye bir durum yok arkadaşlar, çoğunlukla asker kaçağıyız, zamanla hakkımızda suç duyurusunda bulunacak ve savcılık dervereye girecek size ulaşamazlarsa GBT ye tekrar alınarak aranacaksınız. GBT ye baktırmanız için adliye de bir tanıdığınızın olması en doğrusu, savcılıkta çalışan bir katip bile bakabilir aslında. Polis bakamaz bakarsa neden alıkoymadın diye sorarlar buda normal birşey. Bulunduğunuz ildeki veya Nufus kütüğüne bağlı olduğunuz ildeki savcılık, askeri şube bu genelgeden haberdar olmayabilir, bu bakımda her duruma karşılık yanınızda genelgenin çıktısını bulundurmanızda fayda vardır.
    Konu sarrp tarafından (17-09-2008 Saat 11:57:29 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben sorduttum ne askerin ne de polisin boyle bir genegeden haberi yok.yurd disinda iseniz pasaportu uzatmak icin temiz kagidina ihtiyaciniz var.sonucta boyle bir kanun yururlukte degil.bu bence kacaklari toplamak icin hazirlanan bir genelge

İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz_r1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben sorduttum ne askerin ne de polisin boyle bir genegeden haberi yok.yurd disinda iseniz pasaportu uzatmak icin temiz kagidina ihtiyaciniz var.sonucta boyle bir kanun yururlukte degil.bu bence kacaklari toplamak icin hazirlanan bir genelge

yanılıyorsun arkadaş, ben yararlandım bu genelgeden buna ne diyeceksin? haziran başında aranıyordum, temmuzda aranmıyordum. bu adamlar keyfe göre GBT ye alıp çıkaramazlar. o kadar metin yazdık, haberi olmayanlara siz gösterin diye, tabiki haberi olmaz çunku bu genelge sadece cumhuriyet savcılıklarına gönderilmiştir. Ayrıca bu genelge arkadaşım kanun değil, işlem tarzını değiştirdiler, askeri şube yerine savcılıklar bakıcak anlamında.
    Konu sarrp tarafından (17-09-2008 Saat 12:02:18 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sarrp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yanılıyorsun arkadaş, ben yararlandım bu genelgeden buna ne diyeceksin? haziran başında aranıyordum, temmuzda aranmıyordum. bu adamlar keyfe göre GBT ye alıp çıkaramazlar. o kadar metin yazdık, haberi olmayanlara siz gösterin diye, tabiki haberi olmaz çunku bu genelge sadece cumhuriyet savcılıklarına gönderilmiştir. Ayrıca bu genelge arkadaşım kanun değil, işlem tarzını değiştirdiler, askeri şube yerine savcılıklar bakıcak anlamında.
    meraba eger oyleyse askerlik zorunlu degil kimse askere gitmez.eger aranma yoksa veya kacak oldugum gbt de yazili degilse pasaport alirim,y yani herkez pasaportunu alir cikar.gbt de kacak oldugun gozukmuyorsa nerde gozukuyor ?yurddisi konsolusluklar temiz kagidini istiyor pasaport icin.

İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz_r1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    meraba eger oyleyse askerlik zorunlu degil kimse askere gitmez.eger aranma yoksa veya kacak oldugum gbt de yazili degilse pasaport alirim,y yani herkez pasaportunu alir cikar.gbt de kacak oldugun gozukmuyorsa nerde gozukuyor ?yurddisi konsolusluklar temiz kagidini istiyor pasaport icin.

arkadaşım, Askerlik zorunlu bir hizmet, eninde sonunda yapılacak. Bu genelge ile bakaya, yoklama kaçağı vs olanlar için düzenlenmiştir. Genelgenin amacı GBT de oluşan yoğunluk nedeniyle askerlik işi ile ilgili olanları zamana yayarak çağıracaklar savcılığa, savcı ifadenizi alacak eğer mazeretinizi uygun görürse askerlik borcunuz durmakla beraber kaçak olmayacaksınız, yani nasıl vergi borcun duruyorsa askerlik borcunda duracak. Mazeretiniz kabul olmazsa askere gönderilirsiniz. GBT den sizi çağırana kadar düşürülmenizde bu yüzdendir. Siz bu çağrıya uymayıp savcılığa gitmez veya bu çağrıdan haberiniz olmayıp yine gitmezseniz savcılık kanalıyla aranacaksınız. Hepsi budur...

GBT den düşmekle kurtuldum diye düşünmeyiniz. Bu geçici bir durum askerlik şubeniz sizin hakkınızda savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda (yoklama kaçağı, bakaya vs) kaçaklık durumunuz yeniden başlamış demektir. Yurtdışı ile ilgili bilgim yok ancak aranmıyorsanız temiz kağıdınızı alabilrsiniz, Askerlik şubenize sormanıza gerek yok çunku orda kaçak durumundasınız, sizin öğreniceğiniz yer savcılıktır, tanıdık vasıtası ile GBT nize baktırabilirsiniz.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz bu çağrıya uymayıp savcılığa gitmez veya bu çağrıdan haberiniz olmayıp yine gitmezseniz savcılık kanalıyla aranacaksınız. Hepsi budur... demişsiniz.bu durumda arama gbt ile yapılacak değilmi?
    peki savcılık kanadıyla aranıp yakalandıktan sonra ifade alınıp askeremi gönderecekler yoksa mazeret sunma şansı olacakmı.

+ Konuyu Yanıtla
18 / 170 Sayfa İlkİlk ... 891011121314151617181920212223242526272838485868788898108118128138148158168 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

asker kacagi yakalaninca ne olur

bakaya kalan devlet memuru

asker kaçağı ihbar

yoklama kaçağı sigortalı çalışabilir mi

zorla askere alma 2016asker kacagi ihyurtiçi yolculuklarında askerlik problemihttp:www.hukuki.netshowthread.php41399-Bakaya-ve-Yoklama-Kacaklarini-Askerlik-subeleri-Arayamayacak-mispage5515 gun icinde askerlik subesine gitmezsem ne oluraskerlik muayenesi gelenler sigortali iste calisabilirmiyoklama kaçağı yakalanırsa ne oluryoklama kaçağı yakalanırsayoklama kaçağı sigortalı işte çalışabilir mibilet alirken tc yoklama kacagiasker kaçağı nasıl ihbar edilirdevlet memuru bakaya kalırsaasker kaçağı ihbarı ödülübakaya ehliyet alabilirmiasker kaçağı yakalanırsa ne olurbakaya kalirsam ne olurbakaya ehliyetbakaya kalanlar ehliyet alabilirmiasker kaçağını ihbar edene ödülbirliğime teslim olmazsam ne olurbakaya yurtiçi uçak
Forum